Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Peugeot 807 - Co ile wymiana paska rozrządu?

21 Sty 2019 22:18 579 12
  • Poziom 12  
    Posiadam Peugeota 2.0 hdi 107 km przy przebiegu 140 tys km. miał wymieniony rozrząd 5 lat temu. Teraz ma 215 tys. Czy już trzeba wymieniać czy jest jakaś granica? BO nigdzie nie mogę znaleźć informacji do tego silnika.
  • Pomocny post
    Poziom 13  
    Przy około 150000 wymiana teoretycznie wg serwisu, dużo osób podaje, że warto wcześniej 100-120 tys. Sprawdzałem jeszcze w paru miejscach w internecie. M. in. fora. Teraz pytanie, czy Ty jeździłeś tym autem od tych 140000, czy ktoś inny. Bo jeśli ktoś inny, to może być wróżenie z kart, druga sprawa, to też zależy jak było auto użytkowane na rozrządzie. Rozrząd może wytrzymać załóżmy 150000, a jeśli auto wpadnie w nieodpowiednie ręce, to po 50000 może być do wymiany. Ja bym rozebrał i sprawdził. Jak długo masz samochód? W latach i od jakiego przebiegu?

Ja kupiłem samochód, w którym teoretycznie warto sprawdzić rozrząd przy 80000. Serwis podaje wymiana co 100000 lub 6 lat. Auto kupiłem zadbane, od pasjonaty motoryzacji, przez co za odpowiednio wyższą cenę; wraz z fakturami itd. Inwestował mocno. Rozrząd był robiony przy 140000 na dobrych częściach. Jak go kupiłem, miał jakieś 180000. Na wiosnę/ lato stuknie 200000. Wtedy będę robił, albo chociaż sprawdzę rozrząd. Co z tego, że robiony, a od wymiany minie 60000 i jakieś 4 lata. Jest faktura itd, ale nie wiemy, jak auto było jeżdżone przez poprzednika? Mógł ciągnąć przyczepę, mógł go przykładowo zarzynać, mógł jeździć na zbyt wolnych obrotach- co np przyczynia się do przedwczesnego zużycia.
  • Poziom 12  
    Bardzo dziękuje za odpowiedź auto zakupiłem w dniu dzisiejszym, sprzedający szczerze pokazał mi wszystkie wady i zalety auta, pokazał mi wyciek którego nie było widać z góry trzeba było położyć się pod autem. Wydawał się uczciwy, jednak po twojej wypowiedzi wiem, że lepiej wydać te parę złoty i wymienić.
  • Pomocny post
    Poziom 4  
    ja przy wymianie paska uczulam klientów że najlepiej wymienić po 70/80 tys. tak dla własnego spokoju
  • Poziom 12  
    Wymiana w tym silniku jest problematyczna? jaki koszt za robociznę?
  • Poziom 13  
    Wiem, że poza tematem, ale Polecam również, jeśli tego nie zrobiłeś- zrób mu podstawowe badanie techniczne, chyba, że się znasz w miarę, obejrzyj hamulce itd. Jak kupiłem pierwsze auto- Peugeot 106 kilka lat temu, to miał badanie techniczne robione kilka dni wcześniej, a jak dojechałem do domu, to (trasa ok 50km), bez płynu hamulcowego- 25 km bez hamulców i z wahaczem, przy którym groziło, że wypadnie z kołem. Auto miało również nieprzykręcony zbiornik paliwa. Jedynym elementem zaczepu był przewód paliwowy, przewód do tankowania i metalowa listwa bez śrubek.
    Miałem 18 lat i się napaliłem na auto. Nie mogłem nic znaleźć fajnego, więc chciałem kupić i wcisnąć mi można było wszystko :p
  • Poziom 35  
    Muti1987 napisał:
    Wymiana w tym silniku jest problematyczna? jaki koszt za robociznę?

Jest bardziej problematyczna z powodu dostępu.
    A silnik taki sam jak w innym Peugeocie czy Citroenie.
  • Poziom 7  
    conti daje gwarancje 2lata i 60tys na rozrzad.

Dodano po 1 [minuty]:

conti daje gwarancje 2lata i 60tys na rozrzad.
  • Admin grupy Samochody
    I nie tylko conti. Kiedyś poprosiłem ludzi z hurtowni o informację ile jest gwarancji na paski.
    Odpowiedź przyszła po chyba 2 tygodniach, ze 60tyś km.
  • Poziom 7  
    Dziwie sie tym którzy pisza na wiecej.Zycze powodzenia
  • Poziom 12  
    Jeśli ktoś może mi jeszcze podpowiedzieć jak nazywa się brakujący element podszybia ze zdjęcia bo szukając w necie wszyscy mają tylko ten środkowy element ?Peugeot 807 - Co ile wymiana paska rozrządu?

albo link do zdjęcia jak to wygląda i czego mam szukać. Będę wdzięczny
  • Poziom 12  
    Rozrząd powinno się wymieniać co podaną ilość km przez producenta, albo co 5 lat bez względu na ilość KM
  • Poziom 35  
    Muti1987 napisał:
    Jeśli ktoś może mi jeszcze podpowiedzieć jak nazywa się brakujący element podszybia ze zdjęcia bo szukając w necie wszyscy mają tylko ten środkowy element ?
    Spoiler:
    Peugeot 807 - Co ile wymiana paska rozrządu?

albo link do zdjęcia jak to wygląda i czego mam szukać. Będę wdzięczny

Listwa ozdobna pokrywy silnika - tak podaje serwis Peugeota.
    Oryginał do 09.2005 - niedostępny.
    Oryginał po 10.2005 (zmiana elektryki) - dostępny ok 255 zł.
    Tylko nie wiem co ma zmiana elektryki do kawałka plastiku na masce.