Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Sklep ElwronSklep Elwron
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Amica WMN 862M - Pralka mnie tak ubustwia, że nie chce skończyć dla mnie prać.

21 Sty 2019 22:59 165 1
  • Poziom 3  
    Witam. Posiadam Amicę WMN 862M. Uległa ona awarii. Jak zawsze w tych pralkach ujawniła się ich wada wrodzona czyli usterka modułu. Tutaj wchodziły 2 typy Remco i Procond, u mnie jest ten drugi. Dokładnie wypalenie ścieżki idącej od przekaźnika na wyjście... Osmolenie wokół zauważyłem i polutowałem. Pralka już kręci w jedną i drugą stronę, czego nie robiła wcześniej. Czyli przekaźnik cały. Teraz borykam się z innym problemem. Chciałbym zaznaczyć iż cały cykl prania od momentu pobrania wody do wirowania przebiega prawidłowo. Jednak po zakończeniu wirowania pralka ma jeszcze taki mini program, że kręci pare razy bębnem w jedną i drugą stronę i uruchamia pompę odpływową naturalnie, żeby pozbyć się jeszcze wody pozostałej po wirowaniu. Jednak po wykonaniu tej czynności zamiast się wyłączyć, programator nie przeskakuje dalej, tylko cykl się powtarza. Pralka kręci bębnem chwilę w dwie strony i uruchamia pompę i tak w kółko.

Co odpowiada za zakończenie pracy pralki? Programator, czy może noduł musi mu wpierw wysłać sygnał o tym, żeby przeskoczył dalej? Pomijam hydrostat, ktory na dobrą sprawę może dawać sygnał pralce, że woda cały czas w bębnie się znajduje, ale skoro cały cykl prania przebiega prawidłowo, no to raczej nie jego wina, bo podczas prania wiele razy woda jest wylewana i uzupełniana, także musi dobrze styki zwierać, bo pralka wariowała by już wcześniej.

Odrazu mówię, że istnieje możliwość iż coś przeoczyłem na module i może tam być coś jeszcze uwalone.

Poczytałem forum i sprawdziłem grzałkę.. Przejście jest, obwód zamknięty, opór 30 ohmów. Grzeje. Brak przebicia do masy.Sprawdziłem bez wyciągnięcia jej. Tylko ściągnięte przewody. Opór raczej prawidłowy 230x230/30=ok 1800w, czyli tyle ile pisze na grzałce.

Grzałka dobra, elektrozawory również. Pompa też musi być dobra. Silnik też. Może to wina jakiegoś termostatu? A może jakiś tryb w programatorze mechanicznym sie wytarł?
  • Sklep ElwronSklep Elwron
  • Specjalista AGD
    O ile mnie pamięć nie myli, to niestety problem będzie leżał w programatorze, który będzie się blokował mechanicznie na ostatnim skoku. Może też wina leżeć po stronie silniczka napędzającego programator.