Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
AdexAdex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Generator elektryczny na przepracowany olej lub wodór - 60 KW - co kupić?

22 Sty 2019 11:14 336 2
  • Poziom 4  
    Witam

Poszukuje uruchomić generator prądu o mocy 60KW/H do pracy ciągłej. Niestety nie mam możliwości uzyskania takie prądu z sieci energetycznej (dużo pisania dlaczego).
    Trocheę poczytałem po forach itd ... i jedyne rozwiązanie jakie widzę to agregat prądotwórczy zasilany olejem lub gazem (niestety koszt 1kw wzrasta o minimum 200% nic cena prądu z sieci, a to zjada zysk z inwestycji).

Następnie natrafiłem na dwa ciekawe tematy:
    A) Wykorzystanie zużytego oleju silnikowego - niestety wszędzie widzę opis jak zrobić z tego palnik, jak zasilić silnik w samochodzie, jak zbudować piec grzewczy itp ...) - natomiast ja potrzebuje zrobić z tego prąd o mocy 60KW.

B) Poczytałem również o silniku wodorowym, który przy użyciu przepracowanego oleju silnikowego oraz wody tworzy prąd i nadaje się do wykorzystania ciągłego. Natomiast wygląda to trochę na prototyp.

Czy ktoś może doradzić czy mój kierunek rozumowania ma jakikolwiek sens, a może jest jakiś inny generator prądu, którego nie wziąłem pod uwagę (odnawialne źródła energii typu fotowoltaika, wiatrak, elektrownia wodna + magazynie nie wchodzą w rachubę).
  • AdexAdex
  • Poziom 43  
    LDC napisał:
    natomiast ja potrzebuje zrobić z tego prąd o mocy 60KW.
    Napędzasz generator o mocy 60KW silnikiem o mocy 75kW przystosowanym do pracy na przepracowanym oleju.
    Możesz też napędzać silnikiem parowym a pod kotłem wytwarzającym parę, palić przepracowanym olejem.
    Prąd z własnego generatora zawsze będzie droższy od prądu z sieci jeżeli nie posiadasz darmowego paliwa. :cry:
  • Poziom 4  
    Dziękuje za informacje.
    Czy są może jakieś gotowe rozwiązania takiej metody ?