Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Saeco Primea Cappuccino Touch - Regulacja mielenia kawy

22 Sty 2019 11:32 465 5
  • Poziom 8  
    Trochę głupia sprawa... Nie wiem, w którą stronę kręcić imbusem do regulacji grubości mielenia.
    Najpierw kręciłem w prawo, tak, jak podaje książkowa instrukcja - i nic - nie zmienia się grubość mielenia.
    Zacząłem szukać informacji w internecie, znalazłem różne instrukcje i tu zagwozdka: jedne instrukcje pokazują kręcenie w lewo, a inne w prawo. Poza tym jednym drobiazgiem, instrukcje są identyczne :)
    Kręciłem tak i tak, a wydaje się, że nic się nie zmiania...
    Jest jeszcze możliwe, że w ogóle regulacja nie działa (kilka lat temu był wymieniany silnik), ale nie wiem, jak to sprawdzić.
    Macie jakiś pomysł?
    Saeco Primea Cappuccino Touch - Regulacja mielenia kawy Saeco Primea Cappuccino Touch - Regulacja mielenia kawy
  • Poziom 22  
    Po zmianie ustawienia młynka zrobiłeś ile kaw? Trzeba ze 2-3 kawy zrobić, aby efekt był widoczny.
  • Moderator
    Saeco Primea Cappuccino Touch - Regulacja mielenia kawy
    Próbowałeś najpierw wcisnąć tą śrubę regulacyjną i potem kręcić, czy kręciłeś od razu?
    Spróbuj zgodnie z obrazkiem z instrukcji serwisowej.
  • Poziom 8  
    Jasne, najpierw wciskam, później kręcę.
    Na powyższym zdjęciu pokazują, że dla drobniejszego mielenia trzeba kręcić w lewo.
    Spróbuję jeszcze raz.
  • Poziom 8  
    Mam chyba wszystkie manuale (kiedyś sam wymieniałem zawór wielofunkcyjny, bo autoryzowany serwis odmówił :) ).
    Ale skoro do wyjęcia górnego talerza młynka trzeba kręcić w prawo, to do ich zbliżenia - w lewo.
    Tak popróbuję :)