Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Bosch SMS 50D32EU/09 - Niepokojące odgłosy zmywarki

22 Sty 2019 14:12 318 7
  • Poziom 3  
    Moja zmywarka Bosch SMS50D32EU/09 od kilku dni wydaje dziwne odgłosy.(plik w załączeniu). Pojawiają się one od razu po starcie jakiegokolwiek programu, także bez załadunku. Sprawdziłem odpływ i dopływ, wyczyściłem sita i dotarłem do wirnika , który obraca się. Nie wyświetlają się żadne błędy. Może ktoś ma jakiś pomysł?
  • Poziom 31  
    A może jednak siedzi kawałek bezbarwnego szkła? Objawy wskazują na blokowanie wirnika pompy zrzutowej. Rozbierałeś ją?
  • Poziom 3  
    Też tak myślałem i od środka zmywarki odsłoniłem wirnik, który obraca się bez problemu. Pompy nie wyjmowałem. Być może pod wpływem wysokich obrotów coś blokuje pompę. Nie wiem tylko czy ta pompa pracuje od razu po włączeniu zmywarki, bo ten charakterystyczny odgłos pojawia się natychmiast po włączeniu zmywarki
  • Poziom 3  
    Wyciągnąłem zmywarkę z zabudowy. Włączyłem program, odprowadzając wąż odpływowy do zlewu. Zmywarka pobiera wodę, grzeje i wyrzuca wodę. Charakterystyczny dźwięk jest przez cały czas trwania programu. Tak sobie myślę że to chyba nie pompa. Tylko co? Został mi chyba tylko fachowiec, bo nie wiem czy z takim objawem mogę bezpiecznie eksploatować zmywarkę.
  • Poziom 31  
    Faktycznie- raczej nie. A tak na ucho, jak już była wyjęta- z której części obudowy te odgłosy pochodzą- góra, dół, korpus, drzwiczki?
  • Poziom 3  
    Ewidentnie dół zmywarki, a więc tam gdzie są wszystkie najważniejsze podzespoły. Zaczynam się zastanawiać czy to nie czasem jakieś drżenie poluzowanego elementu, bo też nie pokazuje żadnego błędu.Chyba jutro pojadę zapytać fachowca.
  • Poziom 3  
    Po dłuższej przerwie informuję że zmywarkę oddałem do fachowca. Okazało się że przyczyną tych dziwnych odgłosów był uszkodzony zawór trójdrożny, ponadto okazało się, że zawór ten "puszczał" wodę tylko na jedną dyszę, co powodowało , że zmywarka gorzej zmywała(i tak w rzeczywistości było, często nie domywała nawet przy długich programach). Teraz wszystko jest ok.
  • Poziom 3  
    Po dłuższej przerwie informuję że zmywarkę oddałem do fachowca. Okazało się że przyczyną tych dziwnych odgłosów był uszkodzony zawór trójdrożny, ponadto okazało się, że zawór ten "puszczał" wodę tylko na jedną dyszę, co powodowało , że zmywarka gorzej zmywała(i tak w rzeczywistości było, często nie domywała nawet przy długich programach). Teraz wszystko jest ok.

Dodano po 2 [minuty]:

Problem rozwiązałem oddając niestety zmywarkę w ręce fachowca. Opis jak w poprzednim poście.