Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

10 zakładów produkujących PCB w Chinach.

ghost666 02 Lut 2019 23:14 7041 101
  • #91 02 Lut 2019 23:14
    cooltygrysek
    Warunkowo odblokowany

SP5IT napisał:
    Naświetlarką UV z płaskim stołem.

Hahahahaha nawet u nas na Siemensie korzystamy z klisz do naświetlania. Jak kolega sobie wyobraża naświetlanie UV bez kliszy na skalę przemysłową ? Chyba kolega nigdy nie widział jak to się robi zapraszam na film z Jlcpcb zobaczy kolega jak to się tam odbywa. https://www.youtube.com/watch?v=ljOoGyCso8s
    Na listwach naświetleniowych czy na laserach to można co najwyżej grube ścieżki prądowe naświetlić a uzyskać w miarę ładne to max z 10 czy 8 milsów ale o 3 milsach kolega niech zapomni. Po za tym maszynę którą zaprezentowałeś cechuje jedna dość istotna wada, a mianowicie strasznie się ślimaczy i jeśli bym taką zakupił to nie wyrobił bym się z jej spłatą przez 20lat chyba więc bądźmy tu poważni. Dobre to do prototypów lub małych serii ale nie na masówkę.

Potrafisz napisać podobny artykuł? Wyślij do mnie a otrzymasz kartę SD 64GB.
  • #92 02 Lut 2019 23:16
    SP5IT
    VIP Zasłużony dla elektroda

Instalowałem i serwisowałem 3 takie naświetlarki w EU, z czego jedną w Polsce. Pierwsza instalacja 5 lat temu. W przeciwieństwie do ciebie doskonale wiem jak te maszyny działają.
    M

• #93 02 Lut 2019 23:56
    cooltygrysek
    Warunkowo odblokowany

SP5IT napisał:
    W przeciwieństwie do ciebie doskonale wiem jak te maszyny działają.

Już koledze odpowiadam. Powoli strasznie powoli niech kolega naświetli tym płytę o wymiarach 1000x1000 ha 24h wystarczy by to naświetlić hmm 2 stronnie ?? No po za tym 3 takie maszyny w 5 lat prawdziwy wyczyn, wiadomo mały popyt z powodu tej prędkości. Bądźmy tu poważni my tu mówimy o produkcji płytek na sakale przemysłową a nie kilka dziennie. Ponadto jaki kowalski to kupi żeby sobie płytki po naświetlać ?? Gdzie tu logika skoro w Jlcpcb taniej, nie dziwie się że mając taką maszynę produkcja jest bardzo droga, no maszyna musi się spłacić a jakość niestety miałem przyjemność na takiej maszynie zobaczyć, zwłaszcza te postrzępione krawędzie ścieżek. Proszę o tym dziadostwie więcej tu nie pisać bo ludzie potem myślą że na takiej maszynie lepiej wychodzą płytki a jest odwrotnie. Nic więc dziwnego że nie chcą przyjmować potem reklamacji.

• #94 03 Lut 2019 10:54
    SP5IT
    VIP Zasłużony dla elektroda

Produkcja przemysłowa: http://www.limata.com/products/
    X3000 dokładność 2mils, max rozmiar PCB 2,4x1,2m robi też solder maskę.
    Poczytaj sobie trochę o hdi pcb i przestań się zapowietrzać.
    Klisze czy z drukarki czy z CTF to już przeszłość.
    M

• #95 03 Lut 2019 15:15
    Janusz_kk
    Poziom 18  

Kolego przestań się ośmieszać, z tymi swoimi "mądrościami", był film tutaj gdzie pokazano jak robią płytki w
    JILPCB i robią tam na kliszach, podobnie opisy, jedynie dla małych serii drukuja je bezpośrednio drukarkami.
    I żeby nie było, to jest nowy i jeden z największych chyba zakładów i Chinach i pewnie na świecie też.

Dodano po 40 [sekundy]:

I zmień sobie awatar bo zaczyna do Ciebie pasować :)

• #96 05 Lut 2019 07:13
    cooltygrysek
    Warunkowo odblokowany

Janusz_kk napisał:

A faktycznie nawet nie zauważyłem :-)

Dodano po 1 [minuty]:

Janusz_kk napisał:
    był film tutaj gdzie pokazano jak robią płytki w
    JILPCB

Zamieściłem wyżej na takie potrzeby post #91

Dodano po 10 [minuty]:

SP5IT napisał:
    Produkcja przemysłowa: http://www.limata.com/products/

Rzeczywiście bardzo szybkie 0,5 płytki w 20 minut bądźmy poważni. W Chińskim JLCPCB zakładzie w 20 minut masz już gotowe 10tyś płytek o wymiarach 100x100 i to tylko na jednej linii a mają ich w sumie 8. Więc proszę skończ z takimi maszynami które są dobre do prototypowania we własnym zakresie, koszt maszyny w przeliczeniu na ilość płytek na dobę, raczej nieadekwentny do produkcji taśmowej w JLCPCB. A gdzie tu jeszcze metalizacja, przelotki, warstwy i kontrola elektryczna ścieżek ? Nie ma szans, może kolega sobie zachwalać ale JLCPCB nie przebije za nic w świecie i uważam te posty kolegi za marną reklamę .

• #97 05 Lut 2019 11:05
    Janusz_kk
    Poziom 18  

cooltygrysek napisał:
    Janusz_kk napisał:
    A faktycznie nawet nie zauważyłem :-)

Ale to nie było do Ciebie :)

• #98 05 Lut 2019 12:46
    cooltygrysek
    Warunkowo odblokowany

Janusz_kk napisał:
    Ale to nie było do Ciebie :)

Wiem ze nie do mnie tylko dla SP5IT dlatego napisałem że nawet nie zauważyłem ale faktycznie pasuje :-)

• #99 07 Lut 2019 21:02
    Vatras
    Poziom 11  

Sareph napisał:
    Vatras napisał:
    ponieważ niestety przejechałem się na firmie Merkar z Katowic.
    Z ciekawości, co zrobili?

Ogólnie Merkar zalał mi maską lutowniczą pady pod komponenty THT. Maska okazała się być bardzo ciężka do wydłubania - otwory rozwiercałem ale musiałem uważać aby nie uszkodzić przelotki. Rozumiem jak by to robili za 2$ a nie za 30zł/szt. Ścieżki niedotrawione nożem rozcinane.

• #100 09 Lut 2019 08:15
    cooltygrysek
    Warunkowo odblokowany

Niech lepiej kolega pokaże fotkę ku przestrodze przed tą firmą Merkar. Takiej pozornej jakości płytki powinno się tępić tu na forum, najlepiej ogólnym. A jeszcze lepiej na stronie głównej :-) Nie ważne że cena mała, ważne że strzelają sobie sami w stopę takim chłamem.

• #101 09 Lut 2019 10:59
    piotr_go
    Poziom 27  

cooltygrysek napisał:
    Niech lepiej kolega pokaże fotkę ku przestrodze przed tą firmą Merkar.

Za duże o kilka rozmiarów wiercenia. Reklamacja nie uznana.

Zamawiana konkretna ilość płytek, część przyszła niesprawnych co sami zaznaczyli. Reklamacja nie uznana.

• #102 11 Lut 2019 08:34
    cooltygrysek
    Warunkowo odblokowany

Niby niewielki szczegół, pewnie ostatnie wiertło się złamało to skończyli 0.6mm, nikt nie zauważy. Przynajmniej większa powierzchnia przelotek wyszła :-)