Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mercedes Actros MP4 1845 - Recyrkulacja spalin zbyt wysoka kod błędu 630a00

22 Sty 2019 21:24 1515 5
  • Poziom 9  
    Witam. Błąd sprawdzony na interfejsie delphi kod błędu 630A00. Regulacja wymiany gazów , stopień recyrkulacji jest za wysoki. Błędu nie da się skasować status kodu bieżący. W teście recyrkulacji widać ze siłownik wychyla się na 25,75 i sto procent. Podczas pracy silnika i zwiększaniu obrotów na wartości zadanej skacze id 0 do 15 procent lecz gdy sprawdzam na wartości rzeczywistej na komputerze wskazuje 0 procent. Klapka mechanicznie się wychyla. Podpowie ktoś może mi w tym temacie? Były tez dwa błędy ale one są efektem tego głównego błędu. Pozdrawiam[/quote]
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 1  
    Witam. I co było powodem powyższego błędu 630A00?
  • Poziom 22  
    Witam.
    Jak mam błędy z ciśnieniem spalin i recyrkulacją, zdejmuję osłony katalizatora i sprawdzam opaski łączące wkłady katalizatora. W większości przypadków są pęknięte na zgrzewie i luźno wiszą.
    Taki feler tych typów.
    Pozdawiam
  • Poziom 8  
    Czy wiesz jaka była przyczyna tego błędu ?
  • Poziom 1  
    Witam. Kolego ogarneles temat z ta recyrkulacja?? Bo ja już 3 miechy jeżdżę po mechanika serwisach i nikt mi nic nie moze powiedzieć. Ręce opadają i najlepiej pół auta wymienić. ???? A błąd jak sie zaświecił tak swieci i z ta mocą... był bym wdzięczny za podpowiedz. Pozdr
  • Poziom 15  
    Witam, z przodu silnika na rurce od egr jest przykręcony czujnik ciśnienia, trzeba odkręcić ten czujnik i sprawdzić, czy nie są zapchane obydwa otwory doprowadzające ciśnienie do niego, najczęściej zachodzą sadzą