Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Mercedes Actros MP4 1845 - Recyrkulacja spalin zbyt wysoka kod błędu 630a00

22 Jan 2019 21:24 4158 8
  • Level 9  
    Witam. Błąd sprawdzony na interfejsie delphi kod błędu 630A00. Regulacja wymiany gazów , stopień recyrkulacji jest za wysoki. Błędu nie da się skasować status kodu bieżący. W teście recyrkulacji widać ze siłownik wychyla się na 25,75 i sto procent. Podczas pracy silnika i zwiększaniu obrotów na wartości zadanej skacze id 0 do 15 procent lecz gdy sprawdzam na wartości rzeczywistej na komputerze wskazuje 0 procent. Klapka mechanicznie się wychyla. Podpowie ktoś może mi w tym temacie? Były tez dwa błędy ale one są efektem tego głównego błędu. Pozdrawiam[/quote]
    [Szkolenie 22.06.2021, g.9.30] Zabezpieczenia Internetu Rzeczy (IoT) programowe i sprzętowe. Zarejestruj się za darmo
  • Level 1  
    Witam. I co było powodem powyższego błędu 630A00?
  • Level 23  
    Witam.
    Jak mam błędy z ciśnieniem spalin i recyrkulacją, zdejmuję osłony katalizatora i sprawdzam opaski łączące wkłady katalizatora. W większości przypadków są pęknięte na zgrzewie i luźno wiszą.
    Taki feler tych typów.
    Pozdawiam
  • Level 9  
    Czy wiesz jaka była przyczyna tego błędu ?
  • Level 1  
    Witam. Kolego ogarneles temat z ta recyrkulacja?? Bo ja już 3 miechy jeżdżę po mechanika serwisach i nikt mi nic nie moze powiedzieć. Ręce opadają i najlepiej pół auta wymienić. ???? A błąd jak sie zaświecił tak swieci i z ta mocą... był bym wdzięczny za podpowiedz. Pozdr
  • Level 15  
    Witam, z przodu silnika na rurce od egr jest przykręcony czujnik ciśnienia, trzeba odkręcić ten czujnik i sprawdzić, czy nie są zapchane obydwa otwory doprowadzające ciśnienie do niego, najczęściej zachodzą sadzą
  • Level 1  
    Witam. Czy podpowie ktoś co jest przyczyną błędu 630A00?

Dodano po 4 [minuty]:

[size=9]Dodano po 10 [minuty]:

Dodam że wcześniej w trasie wyskoczył błąd 630A12 i 9B0101 potem 630A00 i 470A01 . Po powrocie zostały przeczyszczone otwory na rurce od egr i wykasowane błędy. teraz po przejechaniu 350 km wyskoczył tylko 630A00. W tłumiku opaski są ok i nie widać żadnych nieszczelności. Auto ma jakby słabszą moc i biegi źle zmienia . Z 25t ładunku jedzie na 900obr i się muli.[/size]
  • Level 11  
    ASO. Aktualizacja modułu mcm i spr zwężki venturiego załatwi sprawę. Diagnoza w ASO NIE JEST DROGA!
  • Level 6  
    Ktoś rozwiązał temat ? Mam ten sam problem a jestem w trasie, rurki wyczyszczone