Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie rolety Drutex.

22 Sty 2019 21:39 834 18
  • Poziom 10  
    Witam.
    Mam do podłączenia kilka rolet z firmy Drutex.
    Dostałem schemat podłączenia ,ale nie jestem pewien czy dobrze go rozumie .
    Z rolety mam pięć przewodów jak na schemacie.
    Według schematu na niebieski rolety mam podać fazę
    na szary zero i co ? na czarny i brązowy też mam zmostkować zero ?
    Podłączenie rolety Drutex.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 10  
    Nie ma włączników ,tylko sterowanie pilotem.
  • Poziom 10  
    Homo_toxicus napisał:

No właśnie mi też coś nie pasuje ,dlatego szukam podpowiedzi.
    W tym co podałeś z kolei czarny i brązowy jest puszczony przez włącznik(góra-dół),u mnie nie ma przełącznika ,tylko sterowanie pilotem.
    Więc czy napięcie ma iść na obydwa przewody jednocześnie ?
  • Poziom 20  
    Przeczytaj uważnie instrukcje silników. Jeżeli nie "ogarniesz" tego, to lepiej zleć to komuś znajomemu kto lepiej się na tym zna. Nieumiejętnym podłączeniem można wyrządzić komuś ogromną krzywdę.
  • Poziom 10  
    Robmac napisał:
    czy to skan oryginalnej instrukcji?

Tak, z drutexa.
  • Poziom 20  
    Jeżeli masz to w pliku PDF czemu nie puścisz całej instrukcji?
  • Poziom 20  
    Mam wrażenie, że ten fragment rzekomej instrukcji jest mocno zmodyfikowany przez autora tematu.
  • Poziom 10  
    Homo_toxicus napisał:
    Mam wrażenie, że ten fragment rzekomej instrukcji jest mocno zmodyfikowany przez autora tematu.

No to się uśmiałem. :)
    Niby w jakim celu?
    Nie umieszczałem całej bo nie ma nic tam więcej co jest potrzebne do mojego pytania.
    Załączniki:
  • Poziom 20  
    Oznaczenie przewodu niebieskiego - LIVE. Dlaczego producent miałby użyć tego słowa na określenie przewodu fazowego. Sugerowane podłączenie przewodów niezgodne z jakąkolwiek normą. Rozdzielczość obrazków jakby je ktoś nieumiejętnie w paincie dokleił. Nie chce mi się wierzyć, że polski producent aż tak pomieszałby kolory przewodów do podłączenia do instalacji.

P.S. Dziwna jest ta instrukcja. Na żadnej ze stron nie widzę jakiegokolwiek oznaczenia producenta ani jego logo i do tego zapis "oryginalna instrukcja obsługi" - jak dla mnie jest to koszmarna podpucha jakich ostatnio wiele na ELEKTRODZIE.

Dodano po 7 [minuty]:

Może ktoś Koledze podesłał takiego "flepa" bez żadnych znaków firmowych i wyraźnej informacji o odstępstwie od ogólnie przyjętych zasad stosowanych w elektrotechnice w naszym kraju..
  • Poziom 10  
    Dzisiaj rozwiązałem problem ,podłączenie proste.
    Brązowy do brązowego
    Niebieski do niebieskiego
    Ziel-Zółty do z-ż
    czarny i szary można zabezpieczyć ,działa jak powinno działać.
    Nie wiem po co w tej instrukcji takie wymyślone połączenia ,ale na pewno nie prze ze mnie.
    Pozdrawiam
  • Poziom 20  
    Proszę - oto instrukcja do tego silnika. Zachowane są w niej zasady połączeń i informacja do czego służą przewody czarny i szary.

Instrukcja pobrana ze strony firmy INEL. Na każdej ze stron widnieje "podpis" producenta. Dlatego też uważam, że instrukcja którą kolega nam przedstawił jest "trefna" bo nawet nie jest dokładnie opisane do jakiego wyrobu jest przeznaczona a ponadto rzekomy aneks do podłączenia silników sterowanych radiowo w samym swoim tytule zawiera błąd którego na pewno nie przepuściłby producent na tyle poważny jak firma DRUTEX. Dlatego zapytam tylko skąd kolega "wytrzasnął" tego gniota?