Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
TermoPasty.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Czym złączyć kawałki mosiądzu?

22 Sty 2019 21:52 357 5
  • Poziom 2  
    Czym złączyć kawałki mosiądzu? Czym złączyć kawałki mosiądzu? Czym złączyć kawałki mosiądzu? Czym złączyć kawałki mosiądzu?

Czy orientuje się ktoś co to za materiał ( spoiwo które później się roztapia i łączy elementy z mosiądzu) na zdjęciu numer jeden. Oraz czy zwykłym palnikiem na propan butan dam radę roztopić ten materiał? Potrzebny do tego boraks? Jeśli tak to w jakich propozycjach go wymieszać (kupiłem boraks w proszku). Pozdrawiam z góry dziękuję za odpowiedzi
  • TermoPasty.pl
  • Pomocny post
    Poziom 24  
    Tak boraks przy lutowaniu twardym jest potrzebny ,ja stosuje Abdek. Boraks w proszku ,,, proszek ,,nabieram ,,na drut mosiężny tak że lekko ogrzewam drut wkładam go w proszek ten oblepia drut i tak podaję na miejsce lutowania . Proponował by tu użyć stopu srebrnego , ma niższą temperaturę topnienia i ładnie łączy detale . Stosuję propan-butan ale z tlenem , dokładniej ogrzewam miejsce lutowania i uzyskuję wyższą temperaturę .
  • TermoPasty.pl
  • Poziom 2  
    Dzięki wielkie, spróbuję srebrem. Próbowałem rozgrzać taki mały kawałek mosiądzu aby ten się tak stopił jak na zdjęciu wyżej ale nie udało się
  • Pomocny post
    Poziom 24  
    Ja lutując stalowe elementy używam mosiężnego drutu ( niestety symbolu nie pamiętam ) o średnicy do 1,5 mm , metal nagrzewam do białości tak że dotknięcie spoiwa/drutu z boraksem powoduje roztopienie się lutowia . Ze srebrem czy też lutowiem na srebrno postępuję tak samo , jeżeli to możliwe nie kieruję płomienia bezpośrednio na lutowie . Mosiądz też się rozpływa pod palnikiem , choć troszkę gorzej . Próbowałem rożnymi rodzajami mosiądzu lutować i różny skład zachowuje się różnie .
  • Pomocny post
    specjalista -automatyka bramowa
    Potwierdzam - to stop srebra, są w kilku odmianach z różnymi temperaturami topnienia. Sam używam do drobnych stalowych elementów (typu ramki okularów, a jako palnika używam "środka" lutownicy gazowej). Do tego wystarczy miniaturowy palnik na gaz zapalniczkowy. Do mosiądzu dla bezpieczeństwa wybrałbym lut o najniższej temperaturze topnienia (coby - przy dobrym palniku - nie stopić lutowanego elementu). Topnik - boraks, lepiej specjalny topnik do lutowania srebrem w postaci pasty z dodatkiem metalicznej miedzi.
  • Poziom 2  
    Udało się połączyć mosiądz lutami do srebra. Dziękuję wszystkim za pomoc. A polecicie teraz jakąś dobrą pastę polerską do mosiądzu? Bo już kilka stosowałem i wszystkie szybko się ścierają i pierścionek nie jest już taki lśniący.