Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ford Mondeo Mk4 TDCi - Drgania kierownicy, półoś, przegub

22 Sty 2019 22:58 711 7
  • Poziom 2  
    Mam problem z mondeo mk4 tdci 2.0, 2014 rok, manual. Wibracje na kierownicy w okolicy 120 -140 km/h. Opony mam nowe z przodu i to Dunlop, niestety jedna z nich jest jakby lekko jajowata i dużo odważników nawet po przekręceniu opony na feldze idzie. Dlatego założyłem inne koła - objawy są identyczne (chociaż i te inne koła wydają mi się lekko jajowate). Wcześniej wymieniłem tarcze na nowe i sprawdziłem piasty - są proste, mierzone czujnikiem zegarowym. Teraz gdy zakładałem te inne koła przyjrzałem się półosiom. Prawa półoś nie miała luzów. Lewa natomiast ma luzy na przegubie wewnętrznym. Nie za bardzo się na tym znam, ale wygląda na to że ten kielich od strony skrzyni biegów ma luz. Czy to jest normalne i nic nie trzeba z tym kombinować czy może ten luz pochodzi ze skrzyni biegów? To wygląda jakby na tym gnieździe w skrzyni był luz. A moze jednak jakbym wymienił całą półoś z przegubami to tego luzu by nie było?

Nagrałem tą sytuację telefonem i zamieściłem kilka filmików tej sytuacji na:

Proszę o zerknięcie na filmy i poradę. Dzięki z góry.
  • Poziom 30  
    Standard w Dw10. Można się pokusić o wymianę samego kielicha przegubu wewnętrznego ale nie wiadomo jak wygląda tripod więc osobiście wymienił bym cała kpl. półoś.
  • Poziom 2  
    pitool napisał:
    Standard w Dw10. Można się pokusić o wymianę samego kielicha przegubu wewnętrznego ale nie wiadomo jak wygląda tripod więc osobiście wymienił bym cała kpl. półoś.

Czyli mówisz że po wymianie całej półosi z przegubami nie będzie luzu między kielichem i skrzynią biegów? Trochę mnie uspokoiłeś. Auto ma 186 tyś km wiec trochę byłbym zaskoczony jeżeli powodem tego luzu byłby problem w skrzyni biegów.
    Czy trzeba uzupełnić olej i kupić jakiś uszczelniacz?
  • Poziom 30  
    Tak. Uszczelniacz masz do wymiany, to widać, olej też do dolania/wymiany. W tych skrzyniah to i po 50tys przebiegu już się te usterki pojawialy.
  • Poziom 10  
    Ciekawi mnie twoje zdziwienie jeśli kupisz i wymienisz nową ośkę, wymienisz uszczelniacz, zalejesz nowy olej do skrzyni wywalisz na to z 4 stówy albo i więcej a drgania na kierownicy nie ustaną???
    W 80% aut jakie widziałem taki luz na wyjściu ze skrzyni jest i nie powodował drgań na kierownicy,
    Dodam jeszcze że sam piszesz o tym że koła jak by jajowate????? zacznij od dokładnego powtórzę słowo DOKŁADNEGO sprawdzenia felg (a nie musi kosztować ani grosza) bo to może ci dać pewien obraz sytuacji bo nie wiem czy zdajesz sobie sprawę że np. felgę stalową w mondku jesteś w stanie młotkiem skrzywić a co dopiero na dziurze w asfalcie których ostatnimi czasy nie brakuje. Piszę to bo może zaoszczędzisz pieniążki i swoje nerwy, a nie podważam zdania przedmówcy bo nie jest to wykluczone.
  • Poziom 6  
    wasik83pl dobrze mówi, takie drgania to najczęściej wina opon/felg i od tego trzeba zacząć
  • Poziom 2  
    Dzięki za odpowiedzi. Ogólnie to już mam dosyc płacenia kolejny raz wulkanizatorom za wyważanie i przekładanie kół. Ale aby rozwiać wątpliwości założyłem dzisiaj trzeci komplet 4 kół (inne felgi i inne opony) które to dzisiaj sprawdziłem na maszynie. 100% proste felgi i koła, wyważone. Po zalożeniu objawy są takie same niestety. Wydaje mi sie że wibracje nie tylko na kierownicy są, ale także na całej budzie. Teraz już poddaje się i pojadę do mechanika od fordów aby na to zerknal przed kupnem półosi bo taka jazda rujnuje moje nerwy. Zastanawia mnie jeszcze to, czy to nie jest coś w skrzyni biegów albo w gnieździe wejścia półosi do skrzyni skoro ten caly kielich przy skrzyni się rusza tak jak na filmie. Dam Wam znać o dalszym ciągu .
  • Poziom 1  
    Mam podobny problem. Kierownica drży przy predkosci 60-80..potem czuc mrowienie przy wiekszej predkosci. Wywazanie na wszelkie sposoby nie pomoglo. Opony zimowe i letnie tak samo. Ręce opadają. Jezeli kto ma jakis pomysl bede wdzieczny. Rocznik 2014 autmat diesel 152 tys