Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

junkers wp 11b - nie odpala, elektroda i sterownik wymienione

cozabuzek 23 Jan 2019 15:15 3975 7
    cozabuzek
    Level 2  
    Cześć

Piecyk posiadamy już 8-10 lat i w tym czasie palił bez problemu. W minione wakacje przestał dawać iskrę. Serwisant wyczyścił piec i stwierdził ze padł sterownik ale junkers jest w dobrym stanie i warto kupić nowy sterownik. Jakiś tydzień temu pojawił się problem z zapłonem. Przeczytałem na forum ze należy wyczyścić elektrodę. Efekt był taki ze zapalała, działała jeden dzień i przestawała. Kolejne próby czyszczenia działały raczej w kratkę. Zdecydowałem się kupić nową elektrodę i wczoraj przyszła. Po zamontowaniu nie wiele się zmieniło - najpierw nieodpalań po kilkunastu próbach odpalił i zaczęła działać a rano znowu przestał.

Proszę o wskazanie jakiegoś pomysłu albo sposobu zmierzenia przyczyny. Jaką wartość sygnału powinna dawać elektroda żeby mieć pewność ze działa dobrze? gdzie sygnał powinien iść dalej.

film z zachowania poniżej. 10 sekund wcześniej odpalił bez problemu
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
    modero
    Level 22  
    A ten sterownik został wymieniony ?
    A membrama ?
    Po za tym ostrożnie to jest gaz ...
    Coś zrobimy źle i wysadzimy nie tylko mieszkanie ale i pół bloku (lub dom) albo się zatrujemy CO.
    Jak się nie znamy to wzywamy serwis.
    BrodowskiG
    Level 22  
    zawor elektromagnetyczny nie puszcza gazu, spróbuj zapalniczką podpalić
    cozabuzek
    Level 2  
    Dzięki za odpowiedzi. przy zakręconym gazie sprawdziłem jeszcze komplet zaworów magnetycznych i wykręcone pod napięciem przełączają jak powinny (to jest czerwony się otwiera a zielony zamyka).

Modero
    sterownik został wymieniony.
    elektroda została wymieniona.
    co to za membrana?

Brodowski
    tak wydaje mi się ze nie puszcza ale nie wiem dlaczego. tak na węch i odgłos. zresztą jak byłby gaz to przy zapalonym płomyku by się załączał.
    modero
    Level 22  
    jest tam taka membrama ... ale się nie znasz więc dobra rada NIE GMYRAMY
    Ale ze serwisant ....
    No chyba ze tam nie ma membramy ...
    cozabuzek
    Level 2  
    baterie pomogły, dzięki
    Zbigniew Rusek
    Level 36  
    modero wrote:
    jest tam taka membrama ... ale się nie znasz więc dobra rada NIE GMYRAMY
    Ale ze serwisant ....
    No chyba ze tam nie ma membramy ...

Membrana jest w każdym piecyku, w zespole wodnym. Niemniej jednak w Junkersach uszkodzenie membrany jest rzadkością (wykonane są one z lepszego materiału niż w innych piecykach, np. Termetach, Vaillantach, w których to częściej ulegają uszkodzeniu) i bywa, że serwisanci w swojej praktyce się nie spotykają z koniecznością wymiany membrany. Po tylu latach może się zdarzyć, że membrana (nawet w Junkersie) jest do wymiany, chociaż nieraz wytrzymuje dłużej. Jeśli pomogła wymiana baterii, to znaczy, że tamte były słabe (wyeksploatowane) lub nieodpowiednie (do piecyka daje się zawsze alkaliczne a nie cynkowo-węglowe).