Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

OPEL ASTRA G 1.6 16v - Problem z odpaleniem podczas mrozów POMPA PALIWA??

Slomsik 28 Sty 2019 21:02 1053 40
    Slomsik
    Poziom 6  
    FishuPro napisał:
    Piasek80 napisał:
    Odepnij gaz z bezpiecznika przy akumulatorze. Zdejmij klemę z aku i zresetuj sterownik benzynowy silnika. Podłącz klemę - bezpiecznika z LPG nie wkładaj - niech se wczyta mapy referencyjne i zrób adaptację przepustnicy. Tak jakby silnik wcale gazu nie miał. I zobacz czy coś się zmieniło.

Nie doczytałem czy to zrobiłeś a to dość istotne bo jeżeli ECU złapał błędy instalacji gazowej to może mieć rozjechane mapy wtrysku.

Robiłem to ale bez adaptacji przepustnicy, bo ja ponoć można zrobić przez TECHa 2, a takiego nie posiadam.

Na dzień dzisiejszy wyjęte bezpieczniki od gazu, zakręcony zawór, wiec wszystko idzie tylko przez benzynę.
    ociz
    Moderator Samochody
    Żebyś Ty chociaż czymś normalnym go diagnozował, a nie tym ScanMaster-em któremu ani trochę nie można wierzyć... Torque na androida już jest bardziej wiarygodny.
    Slomsik
    Poziom 6  
    ociz napisał:
    Żebyś Ty chociaż czymś normalnym go diagnozował, a nie tym ScanMaster-em któremu ani trochę nie można wierzyć... Torque na androida już jest bardziej wiarygodny.

Podeslesz coś „normalnego” co może działać pod ELMem??
    Slomsik
    Poziom 6  
    Dziś astra już niestety doszczętnie umarła,
    totalnie nie kręci rozrusznik, tylko cyk i koniec, w momencie przekręcenia kluczyka w pozycje " START".
    Napięcie akumulatora 12.6V.

Skoro rozrusznik robi CYK, to oznacza, że chyba do niego dochodzi prąd, lampki też przygasają leciutko, więc chyba problemem jest popsuty rozrusznik ??
    pusty20
    Poziom 25  
    Rozrusznik na stół i szczotki do wymiany.Przy okazji tulejki.
    Slomsik
    Poziom 6  
    Jestem aktualnie 80 km od miejsca zamieszkania, dam rade ją odpalić na pych/hol i dojechać spokojnie do domu ??
    pusty20
    Poziom 25  
    Spróbuj.Konsekwencje nieumiejętnego odpalania "na pych" samochodu z paskiem rozrządu znasz?😉
    Zrobisz to umiejętnie to dasz radę.
    Slomsik
    Poziom 6  
    pusty20 napisał:
    Spróbuj.Konsekwencje nieumiejętnego odpalania "na pych" samochodu z paskiem rozrządu znasz?😉
    Zrobisz to umiejętnie to dasz radę.

Jasne, że tak, oki dzięki :)
    Slomsik
    Poziom 6  
    Problem rozwiązany,

Gdyby komuś się takie coś przytrafiło, powodem był uszkodzony czujnik położenia walka rozrządu :)
    pusty20
    Poziom 25  
    I od tego czujnika rozrusznik Ci przestał pracować?😳
    Slomsik
    Poziom 6  
    Owszem, rozrusznik się zblokował, po zakręceniu nim na wrzuconym 1wszym biegu, zaczął normalnie potem pracować ;)