Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Laptop dla programisty 800-1000 GBP

Narcoser 24 Jan 2019 00:36 234 1
GoodRam konkurs
 • #1
  Narcoser
  Level 8  
  Cześć! Chciałbym kupić sobie nowy komputer jako, że rok temu miałem włam na mieszkanie i został mi skradziony nie tylko laptop (lenovo y50-70, i7, ssd...) Ale też zewnętrzne dyski z kolekcją muzyki i zdjęciami, głośnik bluetooth JBL, portfel, paszporty, prawa jazdy i dowody... wszystko. No i trochę mi zeszło aby się w sobie z tego dna odbić i jestem na etapie kupna nowej maszyny. Czy możecie mi coś polecić? Musi mieć ssd (ale to chyba standard teraz?), Raz miałem, nigdy więcej nie chcę bez :) komputer służyć mi ma do produkcji i nagrywania muzyki (gitara) oraz ma się sprawdzić przy pracy z JavaScript, możliwe XML bądź C++. Chcę się tego uczyć i komputer musi mi to dźwigać. Pytanie... Czy macbook pro to dobra opcja? Czy taki lenovo jak miałem wystarcza w zupełności? Ja tam byłem z niego zadowolony, no ale wtedy nie bawiłem się w programistykę.

  Budżet 800 - 1000£.

  Dzięki z góry 💜👍
 • GoodRam konkurs
 • #2
  ppoz21
  Level 2  
  Do JavaScript, XML czy C++ wystarczy cokolwiek co ma więcej niż 512 MB RAM.
  Jeśli chodzi o muzykę, to zdecydowanie wygrywa sprzęt Apple.
  Pod kątem stabilności systemu również stawiałbym na Macbooka.
  Jeśli zależy Ci na mobilności i długiej pracy na baterii to poleciłbym Ci Macbooka Air, raz że tańszy, dwa że lżejszy, trzy że dłużej trzyma na baterii.
  Ostrzegam jednak, nie wszystkie programy dostępne na Windowsa znajdziesz pod MacOS.
  Jeśli zdecydujesz się na maszynkę pracującą pod Windowsem proponuję Ci doinstalować Linuxa jako dodatkowy system (systemy Unixowe, takie jak MacOS czy Linux są cenione przez programistów)