Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nie mogę wgrać projektu do arduino leonardo

24 Sty 2019 11:35 420 11
  • Poziom 5  
    Witam. Mam problem z arduino leonardo podłączając płytkę do komputera wyświetla się komunikat Nie rozpoznano urządzenia usb. Chcąc wybrać port z listy nie mogę jej otworzyć. Z góry dzięki. Pozdro !
  • Poziom 32  
    Jeśli to pierwsze podłączenie do komputera to wgraj sterowniki, powinieneś je wgrać instalując Arduino IDE na PC, ale niektórzy tylko ściągają w zip, wymień kabel USB na krótki i dobrej jakości, jeśli wcześniej działała, a teraz przestała to może problem z bootloaderem wgraj go od nowa. Zanim wyrzucisz do śmieci jako uszkodzoną sprawdź jeszcze na innym PC.
  • Poziom 5  
    Czy da się manualnie zmienić port bo standardowo automatycznie wybiera
  • Poziom 32  
    Jeśli coś się zmieniło od poprzedniego wpisu to się podziel. Bootloadera nie wypalasz przez port COM, port COM do wgrywania (jeśli już wykrywa) podajesz ten który jest w trybie zwykłej komunikacji i to można wskazać, chyba, że jest to jedyny port COM to Arduino wybiera sam, na czas wgrywania robi reset, przełącza się w tryb bootloadera na innym porcie COM, wgrywa, wraca do normalnego. Nie wybierzesz tego do programowania ręcznie w Arduino bez kombinacji i nie ma takiej potrzeby jak wszystko działa prawidłowo.
  • Poziom 5  
    Próbując wypalić bootloadera Wyskakuje błąd "Błąd przy wgrywaniu bootloadera"
  • Poziom 5  
    Programator:USBtinyISP

F:\Program Files (x86)\Arduino\hardware\tools\avr/bin/avrdude -CF:\Program Files (x86)\Arduino\hardware\tools\avr/etc/avrdude.conf -v -patmega32u4 -cusbtiny -e -Ulock:w:0x3F:m -Uefuse:w:0xcb:m -Uhfuse:w:0xd8:m -Ulfuse:w:0xff:m

avrdude: Version 6.3-20171130
    Copyright (c) 2000-2005 Brian Dean, http://www.bdmicro.com/
    Copyright (c) 2007-2014 Joerg Wunsch

System wide configuration file is "F:\Program Files (x86)\Arduino\hardware\tools\avr/etc/avrdude.conf"

Using Port : usb
    Using Programmer : usbtiny
    avrdude: Error: Could not find USBtiny device (0x1781/0xc9f)

avrdude done. Thank you.

Błąd przy wgrywaniu bootloadera.
  • Poziom 5  
    Nie niestety nie posiadam