Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Wymiana konwertera octo na SCR

stolarek_1988 24 Jan 2019 13:18 585 0
    stolarek_1988
    Level 21  
    Cześć.
    Ponieważ mój konwerter inverto octo black postanowił chyba nieco podupaść na zdrowiu (na 2 TP szatkuje obraz), postanowiłem nieco zaszaleć i zmodyfikować instalację, zważywszy, że za chwilę pewnie wpadnie mi nowy tuner sat.

Aktualnie z octo wykorzystuję 5 wyjść 2x PVR + 1 sztuka jednogłowicowa.
    Ponieważ planuję zakup czegoś typu VU+ solo 4k lub podobnego z 2 głowicami FBC, to pomyślałem o konwerterze SCR + legacy.

Niestety wypadłem nieco z obiegu i nie potrafię znaleźć żadnego konwertera z dwoma wyjściami SCR (chciałbym wykorzystać obie głowice FBC), ale z tego co kojarzę, to chyba już jedna głowica przy konwerterze unicable powinna pokryć całe pasmo.
    Rozumując w ten sposób, powinien mi wystarczyć konwerter z jednym wyjściem unicable + 3x legacy, ale poprawcie mnie proszę jeśli się mylę. Z drugiej strony, czy pokrycie przez głowicę FBC pokrywa właśnie 4ry ćwiartki czy może 4 TP? Bo jeśli całe ćwiartki, to w sumie jest pełne pasmo i można nagrywać wszystko, na co ma się ochotę. Jeśli jednak nie, to pojawia się problem i trzeba zapewnić sygnał drugim przewodem dla drugiej głowicy, tak żeby pozwolić sobie na niezakłócone nagrywanie 2-3 filmów i oglądanie kolejnego.

Pozostałe dekodery chciałbym zasilać sygnałem jak dotychczas, czyli do recordera 2 przewody, a do kuchni jeden. Wszystko idzie bezpośrednio z dachu, więc żadnych modyfikacji wewnątrz zrobić nie mogę, tym bardziej, że sprzęty stoją w rożnych pomieszczeniach.

W miarę możliwościowi poproszę o rady i konstruktywna krytykę.