Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wymiana konwertera octo na SCR

stolarek_1988 24 Sty 2019 13:18 348 0
    stolarek_1988
    Poziom 20  
    Cześć.
    Ponieważ mój konwerter inverto octo black postanowił chyba nieco podupaść na zdrowiu (na 2 TP szatkuje obraz), postanowiłem nieco zaszaleć i zmodyfikować instalację, zważywszy, że za chwilę pewnie wpadnie mi nowy tuner sat.

Aktualnie z octo wykorzystuję 5 wyjść 2x PVR + 1 sztuka jednogłowicowa.
    Ponieważ planuję zakup czegoś typu VU+ solo 4k lub podobnego z 2 głowicami FBC, to pomyślałem o konwerterze SCR + legacy.

Niestety wypadłem nieco z obiegu i nie potrafię znaleźć żadnego konwertera z dwoma wyjściami SCR (chciałbym wykorzystać obie głowice FBC), ale z tego co kojarzę, to chyba już jedna głowica przy konwerterze unicable powinna pokryć całe pasmo.
    Rozumując w ten sposób, powinien mi wystarczyć konwerter z jednym wyjściem unicable + 3x legacy, ale poprawcie mnie proszę jeśli się mylę. Z drugiej strony, czy pokrycie przez głowicę FBC pokrywa właśnie 4ry ćwiartki czy może 4 TP? Bo jeśli całe ćwiartki, to w sumie jest pełne pasmo i można nagrywać wszystko, na co ma się ochotę. Jeśli jednak nie, to pojawia się problem i trzeba zapewnić sygnał drugim przewodem dla drugiej głowicy, tak żeby pozwolić sobie na niezakłócone nagrywanie 2-3 filmów i oglądanie kolejnego.

Pozostałe dekodery chciałbym zasilać sygnałem jak dotychczas, czyli do recordera 2 przewody, a do kuchni jeden. Wszystko idzie bezpośrednio z dachu, więc żadnych modyfikacji wewnątrz zrobić nie mogę, tym bardziej, że sprzęty stoją w rożnych pomieszczeniach.

W miarę możliwościowi poproszę o rady i konstruktywna krytykę.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.