Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Lenovo G570 - ustawienie monitora zewnętrznego jako domyślny.

24 Sty 2019 13:45 363 8
  • Poziom 4  
    Witam
    Mam pewien duży dla mnie problem. Mianowicie Moja matryca w laptopie lenovo g570 zostala uszkodzona. Widac pekniecia i plamy na wyswietlaczu i nic po za tym . Posiadam również monitor zewnętrzny Hp i do wczoraj wszystko działało. Windows uruchamia się do okna logowania i przekazywał obraz na monitor gdy Windows żądał hasła do systemu. Lecz wczoraj laptop nieoczekiwanie wylaczyl sie (dodam ze na matrycy widać przeskakujace od czasu do czasu niewielkie fragmenty tego co powinno znajdować się na ekranie ) i od tego czasu nie można bo uruchomić. To znaczy laptop się włącza, Logo LENOVO prześladuje gdzieś tam na matrycy Ale wyskakuje próba naprawy systemu i koniec. I moje pytanie brzmi czy da radę przekazać dokładnie od momentu włączenia laptopa obrazu który jest standardowo na matrycy na monitor. Tak żebym z pozycji monitora mógł dostać się do bigosu BIOS'u lub ogarnąć te systemowe naprawy podczas startu?

Dodam tylko że próbowałem odłączyć matrycę od płyty i podłączyć sam monitor, bezskutecznie.

Prosiłbym o pomoc bo na ten moment nie jestem w stanie kupić drugiej matrycy a laptopa potrzebuje.

Z góry dziękuję za odpowiedź i jeśli pominąłem jakieś ważne informacje to pisać a postaram się w miarę możliwości wszystko dokładniej opisać.

Poprawiłem pisownię, usuwając wielokropek po każdym zdaniu.
    P.S w komputerach nie ma "bigosu"- jest BIOS.
    RADU23
  • Poziom 4  
    Tyle że ten skrót klawiszowy nie działa w momencie włączania laptopa :(
  • Spec od komputerów
    Masz wersję ze złączem HDMI czy tylko VGA?
  • Poziom 4  
    Mam wersję z HDMI
  • Spec od komputerów
    Zarówno po HDMI jak i po VGA ten sam efekt? Matrycę masz teraz odłączoną od płyty?
  • Poziom 4  
    Niestety tak

Nie ma różnicy czy podłącza pod HDMI czy pod VGA zawsze jest ten sam efekt ...
    I czy matryca jest podłączona czy odlaczona

Na ten moment matryca jest podłączona
    Ale próbowałem z odlaczona i podlaczona
  • Spec od komputerów
    Spróbuj jeszcze odłączyć matrycę i wykonać reset CMOS.

Edit:

Trafił do mnie wczoraj do zrobienia taki sam laptop. Poniżej zdjęcie zakładki "Configuration" z BIOS i opcja, którą należy przestawić (z "LCD Only" na "Auto-Selected").

Lenovo G570 - ustawienie monitora zewnętrznego jako domyślny.

Z racji, że musisz to przestawić na ślepo, poniżej instrukcja "krok po kroku" co musisz po kolei wciskać.

1. Po wciśnięciu przycisku zasilania wciskaj F2 żeby wejść w BIOS.
    2. Następnie strzałka w prawo, potem 4x strzałka w dół.
    3. Następnie wciśnij "Enter", potem strzałka w dół i znów "Enter".
    4. Teraz 3x strzałka w prawo, "Enter" i znów "Enter" by zapisać zmiany.

Od teraz obraz powinien być wyświetlany na monitorze zewnętrznym zaraz po uruchomieniu laptopa.
  • Poziom 4  
    Zrobione zgodnie z instrukcją miecho18

Wszystko działa

Naprawdę ogromnie dziękuję wszystkim za pomoc .... Zamykam :)