Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Konica Minolta Bizhub c353 - domyślna nazwa skanowanego pliku

24 Sty 2019 15:10 207 2
 • Poziom 2  
  Nie umiem uzyskać następującego efektu:
  Chcę skanować dużo dokumentów. Z konieczności z szyby - nie mogę rozszyć teczki. Potrzebuję większej rozdzielczości niż domyślne 200 dpi, wolę JPG niż PDF (bo sobie mogę wyprostować, skorygować kontrast do wydruku, przyciąć itp). ALE:
  - ustawianie za każdym razem parametrów to dużo klikania, a przy jpg po każdej stronie wraca do ustawień domyślnych (nawet przy wyborze osobnego skanu) - tych kilka kliknięć przed każdą kartką przy kilkuset kartkach robi różnicę
  - zdefiniowany program działa prawie idealnie: tylko menda jedna nadaje nazwę pliku z datą i godziną definiowania programu. Przy korzystaniu z niego kolejny raz - nazwy pików są identyczne jak przy poprzedniej serii, więc szuja nadpisuje poprzednie skany w katalogu udostępnionym przez SMB.
  Jak zmieniać nazwę pliku? Nie widzę opcji w menu przy skanowaniu, nie wiem jak nie resetować licznika przy kolejnej skanowanej serii...
  z góry dziękuję za każdą pomoc.
  Magda
 • Pomocny post
  Poziom 12  
  Skanowałem niegdyś duże dokumentacje korzystając z programów.
  Nie miałem problemów czy to z PDF czy z JPG. Spróbuj jeszcze raz , chociaż pewnie próbowałeś) ustawić program. po ustawieniu wszystkich opcji nie klikaj nic odnośnie tematu czy nazwy pliku bo wygląda jakbyś wybrał podczas robienia programu też nazwę pliku.
  Powinno wtedy z automatu nadać nową, inną nazwę.

  Nie wiem jak to się ma do opcji "osobny skan". Może masz zmienione automatyczne nazywanie pliku. Nie pamiętam gdzie to jest, ale po wejściu na maszynę przez przeglądarkę gdzieś tam jest opcja jaki ma mieć przedrostek dany plik itp, może tam poszukaj.
 • Poziom 2  
  Dzięki za wskazówki - zmobilizowałeś mnie do przeszukania jeszcze raz menu przez przeglądarkę.
  Znalazłam rozwiązanie:

  w menu Store Address -> Program trzeba wejść w edycję parametrów programu i skasować nazwę pliku (File Name) która najwyraźniej jest zapamiętywana przy definiowaniu programu z panelu urządzenia. Kiedy pole nazwy pliku zostaje puste - nazwa jest nadawana zgodnie z czasem rozpoczęcia skanowania i to jest OK.

  Jednorazowa korekta zdefiniowanego programu jest do zaakceptowania. Lepsze to niż przenoszenie każdej serii...

  Aha, gdyby ktoś miał problem z wyświetleniem strony przez przeglądarkę - po wpisaniu IP domyślnie adres ustawia się często tak:

  http://192.168.0.20/wcd/index.html

  i zwykle nie wyświetla nic , bo oczekuje Javy czy czegośtam . Wystarczy zmienić ostatni człon ,żeby zadziałało (przynajmniej w Chromie i Operze):
  http://192.168.0.20/wcd/top.xml

  jeszcze raz dziękuję
  Magda