Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka minimum 7 kg do 2000 PLN

24 Sty 2019 22:29 648 25
  • Poziom 10  
    Sześć!

Szukam pralki minimum 7 kg, która będzie używana ok 4-5 razy w tygodniu przez 2 osoby. Standardowe pranie, raz na jakiś czas koce, narzuty, poduszki kanapowe. Zależy mi na tym, aby nie miała jawnych mankamentów, które wynikają z obecnej analizy i wiedzy serwisów, miała łatwo dostępne części i wymienialne podzespoły, które ulegają standardowej eksploatacji (łożyska itp...). Raczej stronię od tego, że pralka łączy się na Wi-Fi, albo konieczności wgrywania programów przez NFC, no ale jak już to musi być to jakoś to zniosę. Wolałbym, żeby wszystko było zintegrowane i nie trzeba było się motać w jakieś wabiki XXI wieku - Pralka z Wi-Fi..., czekam na chapcie z WiFi. Dodatkowe opcje typu para, bąbelki czy lasery mogą być ale nie są konieczne.

Z racji na to, że fora są pełne dobrych rad, ale mało kto rzuca konkretny model, mam prośbę o to aby kierować konkretne propozycje modeli.

Z tego co udało mi się sprawdzić na forach i sklepach to poniższe propozycje. Proszę o oceny, rekomendacje i kontry:
    1) LG SteamSpa F2J6TY1W
    2) SAMSUNG Eco Bubble WW80J5346MW/EO
    3) SAMSUNG Eco Bubble EWW70J5346MW

Jeżeli warto dopłacić do jakiegoś sprawdzonego modelu ponad limit 2000 PLN to również poproszę o prorpozycje.

Dzięki serdeczne!
    Ole!
  • Pomocny post
    Poziom 9  
    Witam,
    od jakiegoś czasu użytkujemy LG F4J6VY0W, sprawuje się jak narazie dobrze. Z tego co się orientowałem to ma rozkręcany bęben. 9 kg wsadu. Cena około 2000 tysiące.
    Pozdrawiam
  • Poziom 10  
    Z tego co widzę w specyfikacji to zaproponowana przez Ciebie pralka ma o kilogram większy wsad i jest pozbawiona pary. Pozostałe funkcje są porównywalne. Ale dzięki za propozycję!
  • Pomocny post
    Specjalista AGD
    Czytając twój opis, samsungi bym z gruntu odrzucił, to własnie samsung wymyśla cuda wianki w sprzęcie. Nie mówiąc o cenie części do nich.
    Jeśli interesuje Cię pralka prosta, klasyczna, bez wodotrysków, nie spinasz się na najnowszą technologie, ale chcesz by prała, była serwisowalna i miała sensowny dostęp do części zamiennych to śmiało mogę Ci polecić to:
    Bosch WAE24240PL
    Jej cena powinna być dość pozytywnym zaskoczeniem. Nie mniej trzeba troszkę poszukać, nie wszędzie ją idzie uświadczyć już.

Nie jest to najnowszy krzyk mody, tylko model schodzący z rynku, konstrukcyjnie wywodzi się w Boscha Maxx (np wfl1600pl) wprawdzie nie jest aż tak trwały jak pierwowzór, ale dalej jest w pełni rozbieralny, ma klasyczny silnik szczotkowy, mało problemowa elektronikę i brak wodotrysków. Każdy, nawet przecietny serwisant winien dobrze znać tą konstrukcję.
  • Pomocny post
    Poziom 9  
    Funkcja parowa jest na programie antyalergicznym
  • Poziom 10  
    mrice napisał:
    [...]Jeśli interesuje Cię pralka prosta, klasyczna, bez wodotrysków, nie spinasz się na najnowszą technologie, ale chcesz by prała, była serwisowalna i miała sensowny dostęp do części zamiennych to śmiało mogę Ci polecić to:
    Bosch WAE24240PL
    [...]

Dokładnie takiej odpowiedzi oczekiwałem. Samemu nie znalazłem informacji o tym modelu a dokładnie trafia w punkt. W sieci szereg pozytywnych opinii o tym modelu, co sprawia, że będzie ciężko znaleźć konkurenta.
    Dzięki serdeczne za pomoc!

radek121211 napisał:
    Funkcja parowa jest na programie antyalergicznym

Tak dokładnie, ale w kontekście dodatkowego kilograma na wsadzie w zamian za program z parą zdecydowałbym się na parę, ale model został już wybrany dzięki pomocy mrice
  • Poziom 10  
    mrice napisał:
    [...] to śmiało mogę Ci polecić to: Bosch WAE24240PL [...]

W ciągu ostatnich dni pojawiło się kilka wątków o podobnym temacie. Dzisiaj padła ciekawa propozycja, która również jest wysoko oceniania przez użytkowników.
    Co sądzisz o alternatywnym wyborze Bosch WAN2826EPL? Większy wsad, nowszy silnik, wymienne podzespoły. Czy są jakieś mankamenty i lepiej pozostać przy Bosch WAE24240PL?

Dzięki!
    Ole!
  • Pomocny post
    Poziom 23  
    Kenworth 18 napisał:
    Zaletą cicha praca urządzenia a wadą sterownik silnika napędowego ulegający częstym awariom.

Proszę o jakieś dane, statystyki etc. Bo z tego wynika, że na serwisie powinienem mieć tuziny pralek, w których padły sterowniki. A jakoś cisza w polu.
    Chyba, że ta opinia o silnikich jest na zasadzie "bo mi się wydaje".
  • Pomocny post
    Poziom 37  
    Statystyk szanowny kolego nie mam, ale mam coś lepszego czyli opinię doświadczonego serwisanta AGD kolegi @Mrice: https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?t=3535363&highlight=
    Proszę zwrócić uwagę na post #9. Opinia kolegi @Mirce z pewnością nie jest wyssana z palca tylko poparta jest wieloletnim doświadczeniem w branży AGD.
    Oczywiście awarie silników szczotkowych też bywają, ale nie jest to tak częste zjawisko jak w przypadku sterowników siników trójfazowych bo sam silnik jest bardzo żywotny a jego awarie to rzadkość. Stąd jak przypuszczam wziął chwyt marketingowy producentów pralek czyli słynne 10 lat gwarancji na silnik.
  • Pomocny post
    Poziom 23  
    Kenworth 18 napisał:
    Statystyk szanowny kolego nie mam, ale mam coś lepszego czyli opinię doświadczonego serwisanta AGD kolegi @Mrice

Szanuję. W dalszym ciągu nie znalazłem potwierdzenia dla tezy, że sterowniki ulegają częstej awarii. Czas dopiero pokaże jak jest na prawdę.
  • Pomocny post
    Poziom 37  
    Ja bardzo cenię kolegę za wiedzę na temat obecnie oferowanych urządzeń na rynku bo ta wiedza jest bardzo pomocna dla użytkowników poszukujących porady co warto zakupić z urządzeń AGD, ale nowe technologie wdrażane przez producentów nie zawsze idą w parze z niezawodnością urządzenia.
    Pralki z silnikami trójfazowymi zapewniają cichą pracę urządzenia co jest ich dużą zaletą, ale ten rodzaj napędu póki co jest bardziej awaryjny od tradycyjnych silników szczotkowych.
  • Pomocny post
    Specjalista AGD
    PanAGD napisał:
    Kenworth 18 napisał:
    Statystyk szanowny kolego nie mam, ale mam coś lepszego czyli opinię doświadczonego serwisanta AGD kolegi @Mrice

Szanuję. W dalszym ciągu nie znalazłem potwierdzenia dla tezy, że sterowniki ulegają częstej awarii. Czas dopiero pokaże jak jest na prawdę.

Nie jest to awaryjność na poziomie co 2 czy co 5 falownik, ale zdarza się, na pewno częściej niż uszkodzenie wirnika silnika szczotkowego, może akurat tak trafiam, może po prostu w Poznaniu jest więcej pralek z inwerterami? Ciężko to ocenić. Zużycia szczotek nie licze jako awarii tylko eksploatacji, jest to rzecz która zgłasza się średnio raz na 6-8 lat.
    Falowniki jak powszechnie wiadomo, często są osobnym modułem i niestety nie tanim.
    Ja osobiście i dla siebie bym szukał zdecydowanie pralki z motorem szczotkowym.
  • Pomocny post
    Poziom 23  
    Kenworth 18 napisał:
    Ja bardzo cenię kolegę

I wzajemnie.
    Kenworth 18 napisał:
    Pralki z silnikami trójfazowymi zapewniają cichą pracę urządzenia co jest ich dużą zaletą, ale ten rodzaj napędu póki co jest bardziej awaryjny od tradycyjnych silników szczotkowych.

Zgadza się. Nie twierdzę, że te silniki czy ich sterowniki są bezawaryjne. Bardziej mi chodzi sposób przekazywania wiedzy użytkownikom. Bo taki laik wejdzie na forum, przeczyta, że "sterownik silnika napędowego ulegający częstym awariom", i z automatu odrzuci ten produkt. Oczywiście, trzeba użytkowników uświadamiać o ewentualnych bolączkach danego sprzętu, ale nie w tak mocny sposób. Bo nie do końca jest to prawda. Myślę, że za 2-3 lata dopiero wyjdzie jak jest z awaryjnością tych modułów, i będzie można coś więcej stwierdzić.
  • Pomocny post
    Specjalista AGD
    PanAGD napisał:
    Myślę, że za 2-3 lata dopiero wyjdzie jak jest z awaryjnością tych modułów, i będzie można coś więcej stwierdzić.

W pełni da się wypowiedzieć nie wcześniej jak za 5-8 lat, ale wówczas model już zejdzie z rynku, ale fakt, ktoś królikiem doświadczalnym też musi być :)
  • Poziom 10  
    Myślę, że dyskusja która wywiązała się w tym temacie jest dosyć jasno obrazująca w jaki sposób należy podejść do tematu opiniowania i wyboru. Co więcej cieszę, się że przy tym wszystkim była merytoryczna i oparta na konkretnych modelach, co dodatkowo podnosi jakość.

Zamówiłem poleconą WAE24240PL, która obecnie na Komputroniku jest za 1289 PLN z transportem.

Dzięki za pomoc wszystkim zaangażowanym w tym temacie.

Ole!
  • Poziom 13  
    Kenworth 18 napisał:
    J

Trójfazowymi ? A jaka mają wtyczkę , z dwoma czy czterema/pięcioma bolcami ? Sorry ale taki wpis na forum dla elektroników ?.
  • Poziom 22  
    Mnie cicha praca niezbyt kusi,pralka stoi w piwnicy-pralni.
    Mam inne pytanie:komu z was trafiła się wymiana łożysk w czasie akceptowalnej poprawnej pracy pralki? Skoro wymienne łożyska to taka zaleta? A komu np.3 razy?
    Pamiętam "polara (bio)" gdzie łożyska wymieniałem jak pasek rozrządu w samochodzie - regularnie, aż do przegnicia kotła.Kocioł gdzieś tanio załatwiłem, to sfajczył się programator.Czy to jest zaleta? Wymienne łożyska oczywiście.
  • Poziom 37  
    Czasem pralka wymaga wymiany łożysk już po 3 latach eksploatacji a czasem po 5-6 latach a to wszystko zależy jak intensywnie urządzenie jest eksploatowane.
    Jeśli łożyska zakończą żywot po tych 3 latach eksploatacji to urządzenie jest na tyle nowe, że nie ma sensu go utylizować a pralki ze zgrzewanym zespołem piorącym często tak kończą.
  • Specjalista AGD
    pawel.ccc napisał:
    Trójfazowymi ? A jaka mają wtyczkę

Tak, trójfazowymi silnikami, a wtyczka jest typowa europejska przystosowana do typowych gniazdek z napięciem zasilania 230V.

pawel.ccc napisał:
    Sorry ale taki wpis na forum dla elektroników ?

Proponuję uzupełnić wiedzę, a dopiero później takie wypowiedzi pisać.

palmus napisał:
    Mam inne pytanie:komu z was trafiła się wymiana łożysk w czasie akceptowalnej poprawnej pracy pralki? Skoro wymienne łożyska to taka zaleta? A komu np.3 razy?

Cobyś się nie zdziwił...
  • Poziom 22  
    A narażone na temperaturę programatory? A korozją obudowy? Czy współczesne pralki mają takie przypadłości?
  • Specjalista AGD
    palmus napisał:
    A narażone na temperaturę programatory?

Przecież na mrozie pralki się nie trzyma. Co do wyższych temperatur, to też mały problem, bo ile, 50 stopni max. Dziś już nie ma czego na gotowanie prać.

Korozja obudowy ? Bywa, choć w dużej mierze zalezy od zadbania o czystość urządzenia i miejsce w którym stoi.
  • Poziom 10  
    Przyszła do mnie pralka i mam do Was jeszcze jedno pytanie.
    Pralka była fabrycznie zapakowana i pod zgrana folia po opakowaniu okazało się że na lewym boku w tylnej i dolnej części jest wgnieciona obudowa. Firma chce wymienić pralkę, ale ja już nie mam czasu na zamianę. Czy to uszkodzenie może mieć wpływ na podzespoły? Może w tej okolicy jest umieszczona jakis element który mógł ulec przemieszczeniu lub innej usterce? Pralka minimum 7 kg do 2000 PLN
  • Poziom 22  
    IMO nie ma wpływu na nic.Uspokoisz sumienie jak ją przewroócisz lekko na twarz i zajrzysz od dołu.
  • Specjalista AGD
    Po drugiej stronie będzie tylko powietrze luzem tak więc niczemu to nie wadzi, poza dyskomfortem wizualnym.