Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Solo6c , buczenie głośnika głównego + buczenie syczenie drugiego.

25 Jan 2019 00:32 297 3
  • Level 12  
    Witam,

Posiadam głosniki Solo6c, już nie na gwarancji.
    Buczenie w głośniku głównym jest niezależne od kabli (wszystkie odpięte).
    Buczenie w głośniku drugim, jest dodatkowo okraszone szumem tak jakby w środku nie było żadnego ekranowania i machać przy tym czymś elektrycznym.

Jedyne co zauważyłem jeszcze, to że potencjometr ma wpływ na buczenie.
    Na głośności 31 i 37 pojawia się nagle taki pisk dodatkowy (wysoki ton). Ustawiłem na głośność 44 gdzie pozostaje samo niskie buczenie. Inne głośności posiadają miks niskiego i wysokiego buczenia.

W efekcie oba głośniki są głośniejsze po włączeniu prądu niż mój komputer :( (mam mega dobry słuch i niezła fazę w tym temacie).

Jakich naprawa należałoby dokonać?? Jak to zrobić?
    Gdybym udał się do jakiegoś serwisu to jakiś przewidywany koszt?
    Chciałbym w końcu móc nie słyszeć, że głośniki są włączone... Kable posiadam:
    -jack->2rca - melodica jakiś za 180pln
    -2xbananx2 - też jakieś ekranowane po 200

Także ten.
  • Level 30  
    Jeśli mega dobry słuch to (przy uziomie wejść) na wyjściu głośnikowym powinno byc 0,000 000V

Dodano po 6 [minuty]:

Jeśli mega dobry słuch to (przy uziomie wejść) na wyjściu głośnikowym powinno byc (pomiar linowy) - 0,000 000V
  • Level 12  
    Ilekolwiek tam jest, pewno nie tyle ile być "powinno". Bo buczenie słychać w całym pokoju.
    Mam miernik, nie jestem pewny co tu pomierzyć ale pomiędzy dwoma bananowymi wtyczkami na obu głośnikach jest 0,000 V

edit: gniazko jest uziemione, jakaś listwa antyprzepięciowa w miare dobra a w nią wpięte jest MonsterCable exp 100u fr i potem zasilanie głośnika
  • Level 39  
    rolandqx wrote:
    Jakich naprawa należałoby dokonać??

Na tak postawione pytanie 🤔 zabawię się we wróżkę - zasilacz?
    rolandqx wrote:
    Gdybym udał się do jakiegoś serwisu to jakiś przewidywany koszt?

To idź do serwisu i zapytaj albo ustal przed naprawą żeby zadzwonił i powiedział ile to będzie kosztować a wtedy podejmiesz decyzję.