Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Schemat podłączenia czujek do Satel Perfecta 16 do sprawdzenia

spectrall 25 Jan 2019 01:02 26445 1
Optex
    spectrall
    Level 1  
    Witam, czy ktoś z Was może sprawdzić czy dobrze narysowałem podłączenie czujek i sygnalizatora do centralki SATEL Perfecta 16?
    Schemat podłączenia czujek do Satel Perfecta 16 do sprawdzenia
    1x centrala alarmowa Satel Perfecta 16
    1x manipulator LCD obsługi systemu Satel PRF-LCD
    4x wewnętrzna czujka ruchu Paradox PRO Plus
    1x sygnalizator akustyczno-optyczny SL-550
    1x transformator 40VA
    1x akumulator zasilania awaryjnego 7,2Ah/12V
    1x antena dwuzakresowa ANT-GSM-I

Będę wdzięczny za poprawkę, pozdrawiam

............................................................................
    Ogłoszenie

Przeczytaj również:
    Centrala alarmowa Satel Perfecta, konfiguracja - wybrane zagadnienia Zbiór tematów
    Wyjścia (programowalne i nie tylko) central alarmowych
    Jak działają wyjścia alarmowe centrali
    Podłączenie dowolnej czujki do dowolnej centrali alarmowej - poradnik
    Jak podłączyć sygnalizator do centrali alarmowej - poradnik

Zapraszamy do zapoznania się z pozostałymi poradnikami, tematami wyróżnionymi, artykułami, z zakresu systemów zabezpieczeń takich jak domofony, automatyka bram i szlabanów, systemy alarmowe, kamery, kontrola dostępu:
    Poradniki dot. systemów zabezpieczeń

Jeżeli w w/w tematach nie znajdziesz odpowiedzi na swoje pytanie, zapraszamy na forum:
    Systemy zabezpieczeń

Zachęcamy również do odwiedzenia sekcji Poradniki Ogólne, gdzie znajdziecie materiały z pozostałych działów forum, w tym dla osób rozpoczynających swoją przygodę z elektroniką:
    Poradniki Ogólne
  • Optex
    skyguy
    Level 14  
    Wydaje mi się że coś z sygnalizatorem jest nie tak - ale nigdy go w ręku nie miałem, instrukcja uboga :)

Od prawej:
    TMP - tamper od sabotażu powinien być podłączony do wejścia centrali a nie wyjścia, czyli np. do Z8 będzie elegancko bo z boku bierzesz masę do tampera sygnalizatora.
    GND - OK
    BAT +/-
    12+ tu powinno być zasilanie na stałe 12V czyli jakiś AUX
    12- tu powinno być masa stałe czyli jakiś COM
    TR- - wydaje mi się że wystarczy jak podłączysz wyjście niskoprądowe O3 lub O4 - to jest tylko sygnał do wyzwalania, nie musi być wysoko-prądowe

Ja osobiście prowadzę jedną masę do czujek i potem mostek do temp - ale jestem amatorem a profesjonaliści pewnie mnie tu zbesztają :).

Reszta wydaję się OK.