Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
OptexOptex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Hikvision - wyzwalanie preset''ów kamer PTZ od detekcji ruchu kamer bullet

25 Sty 2019 11:00 342 3
  • Poziom 8  
    Cześć

Jako że nie otrzymałem odpowiedzi od supportu Hik-a, chciałem zwrócić się z pytaniem do Was.
    Otóż, na obiekcie zaprojektowana jest instalacja CCTV składająca się z:
    rejestrator DS-7716NI-I4/16P
    12 kamer bullet DS-2CD4A35FWD-IZ
    3 kamer PTZ DS-2DF8236IX-AEL.
    Kamery bullet rozmieszczone są wzdłuż ogrodzenia i na słupach na terenie obiektu, a kamery PTZ tak, aby za ich pomocą można było zajrzeć w praktycznie każde miejsce na obiekcie. Inwestor chce, aby w przypadku wkroczenia intruza na teren obiektu kamery PTZ, które mogą "zobaczyć" miejsce kierowały obiektyw w kierunku, z którego nadszedł alarm oraz w przypadku wykrycia ruchu, śledziły obiekt.

1. Czy możliwe jest skonfigurowanie wyzwalania presetu w kamerze PTZ od wykrywania przekroczenia linii/wkroczenia na obszar kamery bullet?
    Mogę podać sygnał o naruszeniu barier mikrofalowych (które też będą na obiekcie) z tym, że odcinek ogrodzenia nadzorowany przez barierę to ok 120m. Kamery mam rozmieszczone gęściej, więc detekcja intruza działała by bardziej precyzyjnie - nadzorowały by mniejsze odcinki i dokładniej informowały o miejscu z którego pochodzi alarm.
    2. Jeżeli taka konfiguracja jest możliwa, czy w tym celu muszę łączyć wejścia alarmowe NVR-a z wyjściami alarmowymi kamer bullet?
    3. Czy kamera PTZ po wywołaniu presetu i skierowaniu obiektywu w stronę z której przyszedł alarm może pracować w trybie detekcji ruchu i śledzenia obiektu, który porusza się w jej polu widzenia?

Z góry dziękuje za pomoc :)
  • OptexOptex
  • Pomocny post

Poziom 23  
    blady1k9 napisał:

1. Czy możliwe jest skonfigurowanie wyzwalania presetu w kamerze PTZ od wykrywania przekroczenia linii/wkroczenia na obszar kamery bullet?

Tak
    blady1k9 napisał:

2. Jeżeli taka konfiguracja jest możliwa, czy w tym celu muszę łączyć wejścia alarmowe NVR-a z wyjściami alarmowymi kamer bullet?

Nie.
    blady1k9 napisał:

3. Czy kamera PTZ po wywołaniu presetu i skierowaniu obiektywu w stronę z której przyszedł alarm może pracować w trybie detekcji ruchu i śledzenia obiektu, który porusza się w jej polu widzenia?

Chyba nie.
  • OptexOptex
  • Pomocny post
    Poziom 20  
    blady1k9 napisał:

Powiązanie robisz za pomocą rejestratora

blady1k9 napisał:

Jeżeli kamera obrotowa posiada taką funkcje i jest ona skonfigurowana, to po zatrzymaniu się na presecie i wykryciu ruchu powinna podążać za obiektem.
  • Poziom 8  
    Dziękuję za pomoc :)
    Dostałem również odpowiedź od z helpdesk'u Hikvision - również potwierdzili, że da się tak skonfigurować.

Dzień dobry,
    Opisana przez Pana funkcjonalność jest możliwa do zrealizowania poprzez odpowiednią konfigurację rejestratora.
    Jako akcję powiązaną np. przekroczenia linii może Pan wybrać wywołanie presetu, patrolu lub wzoru w kamerze PTZ.Po stronie kamery PTZ należy skonfigurować preset, ścieżkę lub wzór oraz włączyć funkcję śledzenia obiektu.

Temat zamykam.