Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kocioł Beretta Ciao Green ogromne spalanie gazu

25 Sty 2019 13:23 624 4
  • Poziom 4  
    Witam forumowiczów musze podzielić się z wami moim problemem i mam nadzieję że ktoś może miał podobny problem i sobie z nim poradził więc zaczynam opisywać problem

Mieszkanie 70m2 zamontowana instalacja c.o. i 6 grzejników rurki pex z kotła wychodzi do 1-go grzejnika 20mm potem już wszystko puszczone w 16mm
    Kocioł beretta ciao green 25 c.s.i ze sterownikiem w pokoju jak wiadomo sterownik wyłącza kocioł jak ten nagrzeje pomieszczenie ( ostatnie grzejniki w instalacji) do danej tmp około 22* lecz problem tkwi raczej w kotle być może w jego ustawieniach chodzi o to że kocioł grzeje bez przerwy tzn nie ma tak jak by ustawionej swojej histerezy jak ustawi się go np na 50* to on sobie podbije tmp np 55 ale. Taka tmp grzeje prze godzinę be przerwy przez co na dobę spala około 10m3 gazu co miesięcznie daje około 600 zł przy czym inni sąsiedzi przy innych kotłach zużywają maxymalnie 200m3 co jest uciążliwe bo jest to nowy kocioł i podobno oszczędny gdy sąsiedzi mają kotły ponad 10 lat
    Pytanie moje brzmi jak wymusić na kotle histerezę +- 5* by podgrzał wodę w co do 55 na powrocie i dal jej obiegać instalacje aż nie wychłodzi się do 45 i znów ja podgrzewać do 55 ja tak mam w moim junkersie który ma 16 lat i zużywam gazu 180m3 a kocioł cyklicznie włącza się i wyłącza
  • Poziom 35  
    Kocioł podgrzewa wodę do określonej temp. na zasilaniu (temp na powrocie jest rezultatem oddania części ciepła przez grzejniki do pomieszczeń), która jest zawsze wyższa od temperatury powrotu.
  • Poziom 4  
    Tak ja to rozumiem że grzejniki oddają ciepło bo o to w tym chodzi u mnie w mieszkaniu jest tak samo że grzejniki są gorące a jednak kociol ma swoją histerezę 5* i odcina grzanie i pompuje ta gorąco wode do wychłodzenia o te 5* od zadanej działa jak takie podtrzymanie tmp a nie ciagłe grzanie bo bym na gaz nie zarobił a nie o to w tym chodzi

Po za tym tmp jest na wyjściu taka sama jak na powrocie bo grzejniki nie nadążają oddawać ciepła bo kocioł ciągle grzeje wodę
  • Poziom 23  
    Pierwsze pytanie, masz za gorąco w mieszkaniu czy w sam raz. Ile stopni? Czy mieszkanie jest ocieplone, na jakiej kondygnacji? Jaka strefa klimatyczna?

Jaki masz programator pokojowy, on-off czy modulujący.

Jeśli nastawiasz na kotle 50 stopni i po osiągnięciu 50 na CO powoli rośnie, to znaczy że raczej masz za małe grzejniki w mieszkaniu w stosunku do mocy minimalnej kotła. Nie dają one rady odebrać 5kW przy 50 stopniach.

Takie przegrzewanie się CO i schładzanie wybiegiem pompy daje jakieś drobne straty, ale nie od razu 100m3 różnicy do sąsiadów.

WIĘCEJ DANYCH, SZKLANA KULA MI SIĘ STŁUKŁA...

Ta histereza kotła +-5 stopni do zadanej to standardowe ustawienie w kotłach gazowych.
  • Poziom 4  
    Tmp jak grzeje jest ok fajnie cieplutko około 22* jak kocioł nie grzeje tmp szybko spada i robi się zimno mieszkanie nie jest ocieplone jest na 2 piętrze w starym budownictwie owinięte sąsiadami z góry strych nie ocieplony sterownik jest modulujący w zakresach 0.1*
    Chodzi mi o to żeby kocioł tak został ustawiony by nie grzał z pełną mocą i w miarę oszczędnie
    Czy warto odpiąć sterownik regulującymi piec wtedy sam będzie sobie dobierał tmp ? Będzie ja modulowal czy będzie grzał stale że stała tmp ?