Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Mac Allister MJS500L - Uchwyt wyrzynarki nie trzyma brzeszczota

25 Jan 2019 14:42 2175 10
  • Level 8  
    Witam,
    Mam mało używaną wyrzynarkę, ale okazało się, że nie trzyma brzeszczota. Rozebrałem ją, ale nie wiem jak rozebrać sam uchwyt. Tu pytanie, czy tego rodzaju głowice można naprawić, czy po prostu się je wymienia? Gdzie można znaleźć części zamienne do tego modelu? Dodam tylko, że pytałem w Elmarku, ale tej części nie mają.
    Będę wdzięczny za jakąkolwiek pomoc.
    Pozdrawiam Robert
  • Level 39  
    Witam - tych fotek nie idzie powiększyć .

Dodano po 1 [minuty]:

Drugą idzie

Dodano po 2 [godziny] 32 [minuty]:

Czy problem nie jest w pękniętej obejmie plastykowej ?

Dodano po 49 [sekundy]:

• Level 8  
    Nie sądzę, szczelina jest minimalna
  • Level 39  
    Witam - możliwe, że jest minimalna, ale podczas działających sił na brzeszczot widocznie się rozszerza i luzuje mocowanie.
    Pytałem czy ta szczelina była jak wyrzynarka była nowa?

Dodano po 6 [minuty]:

Jaka jest średnica w miejscu X.

Dodano po 39 [sekundy]:

• Level 8  
    Przyjrzałem się, to nie jest szczelina, to miejsce klejenia. było cały czas.
    Pytanie, czy tego typu głowicę da się rozebrać, jeżeli tak, to w jaki sposób, żeby czegoś nie uszkodzić?
  • Level 9  
    RobRa wrote:
    Pytanie, czy tego typu głowicę da się rozebrać, jeżeli tak, to w jaki sposób, żeby czegoś nie uszkodzić?

Tam są śruby ? Te dwie pod tym plastikowym ?

Dodano po 1 [minuty]:

baracer wrote:
    RobRa wrote:

Tam są śruby ? Te dwie pod tym plastikowym ?

Jak nity, sklepane to troche gorzej.
    Jak śruby to kręć i wyjmuj ten język co go od góry widać i wrzucaj foty. Ten jezyk to pewnie jakiś rygiel. Można go pewnie lekko zreanimować, podleczyć i na jakiś czas wystarczy.
  • Level 39  
    Witam - pytałem jaka jest średnica w miejscu X . Proszę napisać czy żeby umieścić
    brzeszczot w uchwycie to należy ten plastykowy element przesunąć w dół ?
    ( tak jak zaznaczyłem na fotce ).

Dodano po 1 [minuty]:

• Level 8  
    Pod głowicą są nity, żeby zamocować brzeszczot, trzeba plastik przesunąć w dół.
  • Level 9  
    To jak rozwiercisz, to możesz już nie sklepać, trzeba narzędzi i trochę smykałki. Gdyby się dostać do tego j3zyczka ,podgiąć podprostować, to pewnie potrzymałaby brzeszczot.
    Tak to wymiana, a jak wymiana to zaryzykuj i rozłóż to.
    Nie wiem, musiałbym to w łapy wziąć. Morze zamiast nitu dałoby się tam wrzucić gwint i chycić to śrubami stożkowymi na imbus... ?

To są nity...? Wyglądają jak śruby, te dwie tuż pod plastikiem. Śruby od strony gwintowaniej, nie łba... Dał bym głowe...😃