Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Krups EA82** - Zachlapany ekspres od środka

25 Sty 2019 18:54 441 7
  • Poziom 3  
    Witam.
    Od jakiegoś czasu szuflada na resztki kawy w moim ekspresie zaczęła ciężko wsuwać się, nie dosuwała się do końca, ekspres monitował "proszę wsunąć szufladę" Okazało się, że szuflada jest lekko wygięta. Zauważyłem również, że zbiera się na szufladzie większa ilość resztek kawy do tego jest wilgotna, to samo w pojemniku na resztki kawy... do tego ekspres zaczął ciec od spodu. Rozkręciłem górę i zwróciłem uwagę, że ekspres od środka jest okropnie zabrudzony, zachlapany wilgotnymi resztkami kawy.... idąc dalej, zauważyłem pękniętą uszczelkę na zaparzaczu.
    Moje pytanie brzmi: czy pęknięta uszczelka może być powodem w/w objawów?...czy raczej może to być coś poważniejszego?
    Ważne jest to dla mnie, ponieważ ekspres kupiłem kilka miesięcy temu i w razie czego mógłbym go oddać w ramach rękojmi...jednakże szkoda mi go oddawać, ponieważ ekspres kupiłem w dobrej cenie, i jest tylko 3-letni z przebiegiem kaw około 1500. Jak byłaby to tylko uszczelka, to sam ten problem powinienem rozwiązać.

• Specjalista AGD
    Opisane objawy wskazują na uszkodzone uszczelki na tłoku prasującym (2 szt).
  • Poziom 3  
    Samemu (bez pomocy serwisu) da się je wymienić?

• Specjalista AGD
    jjfk napisał:
    Samemu (bez pomocy serwisu) da się je wymienić?

To bardzo indywidualna sprawa.
    Mechanik samochodowy raczej debiutujący w ekspresach poradzi sobie bez problemu. Redaktor modowy, który ma pierwszy raz zamiar użyć śrubokrętu może nie podołać.
    Śmiechem żartem- oringi są wymiaru 36x3.5 a całą komorę parzenia warto dokładnie wyczyścić papierkiem ściernym lub dremelem ze szczotką drucianą.
  • Poziom 3  
    "Dupa blada", przepraszam za wyrażenie...
    Rozkręciłem ekspres i okazało się, że na tłoku zaparzacza uszczelek brak, jedną wcześniej odnalazłem pękniętą, a oprócz tego, tłok był uszczerbiony...zamówiłem nowy z uszczelkami, zamontowałem ale niestety i to nie pomogło:(...leje się woda spod spodu zamiast do kubka....co jeszcze może go boleć?
  • Poziom 11  
    Kawa ucieka dołem zamiast lecieć do filizanki? Czy to czysta woda zbiera się na spodzie? W 1 przypadku do wymienia uszczelka baristy, w 2 uszczelki siłownika. Optymalnie wymienić komplet+oczyścić i przesmarować zawór dwubarowy. Dokładne instrukcje wraz z wymiarami oringów są już na forum. Jeśli zrobisz to sam to zmieścisz się w 50zł
  • Poziom 3  
    "2 uszczelki siłownika" masz na myśli tłok do zaparzacza?
  • Poziom 11  
    Mam na myśli biały siłownik który opuszcza tłok do komory zaparzacza. W środki są 4 oringi. Wymienia się je w komplecie

Dodano po 1 [minuty]:

DarekTorun napisał:
    Mam na myśli biały siłownik który opuszcza tłok do komory zaparzacza. W środki są 4 oringi. Wymienia się je w komplecie

Zamów sobie z internetu komplet uszczelek i wymień wszystkie. Do znalezienia pod hasłem "zestaw naprawczy Krups" albo coś w tym stylu