Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Samsung Galaxy Alpha - martwy modem i niedziałający aparat po serwisie Januszy

26 Jan 2019 13:07 393 13
 • Level 13  
  Witam.
  Podjąłem się naprawy telefonu, który miał mieć wymienione boczne przyciski (nie działający klawisz podgłaśniania) w serwisie. "Serwis" przycisków nie wymienił, za to w telefonie przestał działać aparat i po włożeniu karty pokazuje się brak sieci, telefon nie znajduje żadnych nadajników przy wyszukiwaniu ręcznym. Wielokrotne wygrywanie softa odinem nie pomogło, jedynie po wgraniu brandowanego softa (Play) po wsadzeniu karty na 10 sekund po włączeniu telefonu pokazało się LTE oraz strzałki że coś pobiera. Potem znowu "Brak sieci". Po zadzwonieniu na 112 telefon pokazuje "wybieranie..." ponad 30 sekund a następnie rozłącza z informacją "Obszar poza zasięgiem sieci". Problem na razie skupiam na modemie, bo jeśli będzie działać, to jest sens wymiany tego przycisku wraz z aparatem. Proszę o pomoc bo nie mogę sobie kompletnie poradzić. :(
  Pozdrawiam :)

  Samsung Galaxy Alpha - martwy modem i niedziałający aparat po serwisie Januszy

  Samsung Galaxy Alpha - martwy modem i niedziałający aparat po serwisie Januszy
  [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
 • Level 38  
  Niewiele się więc od nich różnisz, również zabierasz się za coś o czym nie masz pojęcia.
  Rozbierz i zobacz co jest w środku.
  Imei jest ?
 • Level 13  
  Niech kolega mnie do nich nie porównuje, bo ja umiem wymienić i aparat, i przyciski regulacji dźwięku.

  IMEI jest w porządku, telefon był rozkręcany i wszystko w środku wygląda w miarę okej, poza aparatem który ma na sobie jakieś ślady cieczy. Ale aparat to już wiadomo że jest do wymiany.
 • Level 38  
  Przecież jeśli serwis coś zepsuł to po co odbierałeś telefon ?
  Mają go przywrócić do stanu przed naprawą :?:
  Pokaż zdjęcia środka, piszesz o śladach zalania...
  Myłeś w myjce ultradźwiękowej płytę ?
 • Level 13  
  Zacznę od tego że tak jak na początku wspomniałem telefon nie należy do mnie tylko do księdza który podobno zalał ten telefon nad Niagarą (nie wiem ile w tym prawdy :) ) i mówił że po wysuszeniu ten telefon elegancko chodził i co najważniesze po tym zalaniu DZWONIŁ !, a oddał serwisowi żeby się zajęli klawiszem głośności bo regulowanie głośności jednym klawiszem i na ekranie jest dosyć uciążliwe.
  Nie nie myłem jeszcze płytki.
 • Moderator of GSM
  Trzeba było od razu zacząć od tego, że telefon po zalaniu. Z zalanymi telefonami tak bywa. Trzeba porządnie wymyć w izopropanolu i porządnie wysuszyć. Przed myciem należy zdjąć wszelkie metalowe ekrany osłaniające układy. Później pozostaje szukanie uszkodzeń na płycie których dokonała korozja.
 • Level 13  
  Niestety intensywne płukanie płytki w izopropanolu i dokładne suszenie nie przyniosły rezultatu.
 • Level 36  
  Niestety lepiej już nie będzie. Kocham klientów którzy zalali, przylali, zawilgocili telefon jakiś czas temu i nie zniesli go do serwisu, bo po co?? Przecież działał.... Odpuść ten temat.
 • Car dashboards specialist
  scer23 wrote:
  Niestety intensywne płukanie płytki w izopropanolu i dokładne suszenie nie przyniosły rezultatu.


  Przed myciem nie znalazłeś śladów korozji patrząc przez mikroskop? Wszystkie ekrany zdjąłeś i pod nimi też nic nie znalazłeś?
 • Level 2  
  Złącze z anteną do podmiany, sprawdziłbym też konektory antenowe.
 • Level 13  
  @KRY5PIN Nie wiem jak kolega stoi z czytaniem ze zrozumieniem, ale na początku wyraźnie napisałem, że telefon ZOSTAŁ zaniesiony do serwisu i to SERWIS uszkodził telefon, bo po powrocie z "naprawy" więcej nie działało, niż mieli naprawić.
  @rosak Sprawdzałem, śladów korozji nie ma pod żadnym ekranem ani poza nimi.
  @Adixyy Czekam właśnie na taki telefon, aż zostanie nadesłany z portalu olx i będziemy robić tzw. podmiankę.
 • Level 36  
  scer23 wrote:
  @KRY5PIN Nie wiem jak kolega stoi z czytaniem ze zrozumieniem, ale na początku wyraźnie napisałem, że telefon ZOSTAŁ zaniesiony do serwisu i to SERWIS uszkodził telefon, bo po powrocie z "naprawy" więcej nie działało, niż mieli naprawić


  Kolego, wiem że tak napisałeś, też napisałeś że umiesz sam naprawić usterkę z przyciskami. I w związku tym że umiesz to zaniosłeś do serwisu. Ale napisałeś jeszcze ważniejszą rzecz, TELEFON KIEDYS BYŁ ZALANY.
 • Level 13  
  KRY5PIN wrote:
  Kolego, wiem że tak napisałeś, też napisałeś że umiesz sam naprawić usterkę z przyciskami. I w związku tym że umiesz to zaniosłeś do serwisu.
  No niestety ja tego telefonu do żadnego serwisu nie zaniosłem i kolega najwyraźniej mnie źle zrozumiał, ale to może z mojej winy.

  Prawowity właściciel telefonu po tym wypadku nad Niagarą zaniósł ten telefon bezpośrednio do serwisu mimo tego że po wysuszeniu i wszystkim działał bez problemu. Serwis przyjął do naprawy tego przycisku i wtedy już telefon wrócił z uszkodzonym modemem i aparatem. Urządzenie do mnie trafiło dopiero później. Już w takim stanie.
 • Level 36  
  No to na dwoje babka wróżyła... albo oni skopali sprawę w tym serwisie, albo to następstwo tego zalania. Jeżeli już byłeś płytkę i nie pomogło to pozdejmuj ekrany, i pod lupą na początek trzeba dokładnie posprawdzać, czasami w takich sytuacjach pomaga wysmarownie podejrzanych miejsc fluxem i wygrzanie.