Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mroźnia, przewód grzewczy

26 Sty 2019 18:01 123 2
 • Poziom 14  
  Witam.

  Poszukuję przewodu grzewczego do montażu na rurze ociekowowej w chłodni.

  Temperatura pracy: -24 stopnie.

  Zadanie -> niedopuszczenie do zamarznięcia wody która będzie przez rurę płynąć w momencie odtajania chłodnicy.

  Montaż grzałki -> na zewnątrz rury (jeszcze nie wiem czy na "okrętkę" czy dać powiedzmy 4 szt niezależnie ułożone w linii prostej na rurze (góra, dół, lewo, prawo) i podłączenie tylu jednocześnie ile będzie wymagane.

  Grzałki będą pracować 24 h/dobę. Na grzałkach będzie ułożona otulina aby zmniejszyć straty ciepła.

  Proszę o poradę jakie zastosować i ile dać w jednoczesnym załączeniu.

  Kolejne pytanie -> w jaki sposób mogę mieć pewność, że grzałka działa poprawnie? Montaż na wysokości 14 m do najłatwiejszych nie będzie należał, więc chciałbym przy montażu zrobić wszystko, by nie musieć tam zaglądać co chwilę.

  Myślałem o kilku rozwiązaniach.

  Jeżeli przewód samoregulujący z możliwością skracania.
  a)podstawa, zabezpieczenie różnicowo - prądowe i nadmiaroprądowe - > uszkodzenie mechaniczne grzałki teoretycznie powinno coś wybić.
  b) podpięcie amperomierza (oczywiście pomiar gotowej, zarobionej grzałki i kontrolowanie, czy są spadki. Minus - nigdy dokładnie nie będę wiedział czy jest w pełni sprawny, czy jakiś odcinek nie grzeje).
  c) zakończenie na końcu grzałki (przewodu grzewczego) żarówką (jeżeli ktoś przetnie przewód i załączy zabezpieczenie z ptk a, będę wiedział że jest brak ciągłości - przestanie świecić - ale nadal nie wiem, czy po długości nie przestała grzać, miałem przypadki że przewód grzewczy grzał powiedzmy pierwsze 3 m, następne x nie grzał, i przy końcu grzał ponownie.
  d) montaż czujników temperatury co pewną odległość -> wtedy wiem konkretnie gdzie i co się dzieje.
  Wydaje mi się, że te 4 punkty dadzą pełen podgląd nad aktualnym stanem instalacji grzewczej -> ale jest dość kosztowny...

  Kolejna pomysł -> zastosowanie jakiegoś przewodu stałooporowego, stałoprądowego -> który albo grzeje w całości, albo wcale + amperomierz. Dużo łatwiejsza instalacja, mniej zabawy, ale pewnie w perspektywie może być droższe rozwiązanie.

  Tu pytanie - > jaki ewentualnie przewód grzewczy kupić, czy to są już gotowce zarobione wg potrzeb klienta czy mogę je samemu zarabiać do własnych potrzeb.

  Ewentualnie proszę o jakieś inne rozwiązanie które dałoby mi pewną informację, że obwód jest uszkodzony.

  W zakładzie gdzie pracuję, jest dużo "wózkowych" z łapanki i nawet nie powiedzą jak przygniotą grzałkę kontenerem. Dopiero po wylewaniu się z chłodnic jest wiadomo, że jest uszkodzona.
 • Poziom 37  
  Rozważ zastosowanie czujnika poziomu, będziesz wiedział czy woda odpływa.
 • Poziom 30  
  Na stronie Link można się dowiedzieć coś na temat przewodów grzewczych. Jak ja montowałem takie ogrzewanie na rynnach to dałem wytyczne do hurtowni i oni przygotowali mi konkretny kabel grzewczy (długość, moc i inne akcesoria).
  To montaż gotowca.
  Spoiler:
  Mroźnia, przewód grzewczy Mroźnia, przewód grzewczy Mroźnia, przewód grzewczy