Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Computer Controls
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

jestem nowy - przejscie z satelity analogowej na cyfrowa

06 Wrz 2005 09:51 2063 11
  • Poziom 2  
    Witam

Dotychczas mialem tuner analogowy. Ostatno dostalem od znajomych cyfrowy Philips DSB3010. Mam kilka pytań w związku z przejsciem na tv cyfrowa:

1. Co jeszcze musze wymienic? Talerz chyba nie, co z przewodem i konwerterem?

2. Czy opłaca się kupować konwerter z Allegro - taki za niecałe 30zl?

3. Na która satelite najlepiej ustawic odbiór?

Inne pomocne uwagi roznie mile widziane :)

Pozdrawiam i dziekuje z goory za odpowiedz :)
  • Computer Controls
  • Poziom 14  
    Nie musisz nic zmieniać ani dodawać.Jeśli masz konwerter szerokopasmowy,a teraz już tylko takie są,to masz komplet.Czasza i kable też bez zmian.Jeśli chcesz odbierać z dwóch satelit to dokup drugi konwerter na Allegro (są w porządku) i załóż "zeza".Główny konwerter na Hotbirda a "zez" na Astrę.W takim przypadku będziesz potrzebował przełącznik ręczny lub automatyczny tzw.diseq.W przypadku diseq-a musisz być pewny czy z tunera wychodzi sygnał 22KHz do sterowania nim.Jeśli tego nie robiłeś to lepiej zleć ustawienie anteny i "zeza" fachowcowi bo jest to kłopotliwe.W przypadku analogu sygnał masz gorszy lub lepszy zależnie od położenia talerza i dość łatwo trafić w sygnał.Cyfrowo natomiast sygnał jest lub go nie ma,nie istnieją pośrednie pozycje.
  • Poziom 12  
    Cześć!
    Mało podałeś danych o swojej instalacji antenowej, oraz o tunerze cyfrowym,ponieważ są też odbiorniki przerabiane. Na początek
    spróbuj podłączyć tuner bezpośrednio do konwertera, bez żadnych przełączników i diseqów.
    Więcej dowiesz się na stronie:
    http://laki.dvhk.pl/faqs_tunery_philips.htm
    Pozdrawiam.
  • Computer Controls
  • Poziom 29  
    Najpierw to musisz podłączyć ten philips 3010 i zobaczyć co działa a co nie ,potem można cokolwiek dalej poradzić ,konwertery szerokopasmowe (fullbandy) z przed ok 7 lat wcale nie muszą pracowac z tunerem cyfrowym ,także najpierw podłącz i powiedz co jest a potem można poradzić dalej .pozdr
  • Poziom 13  
    Siemka, a Ja powiem tak!! Miałem kilka Philipsów DSB, DSX, itp. Mam też Pioneera , Thomsona t3 i... Wynik tylko jeden. Chłopaki, nie oszukujmy się! To jest poprostu badziew! Wolne procesory, mało RAMu, grafika MENU jak by z ATARI... Wolne przełączanie kanałów, ograniczenia programowe a nawet ograniczenia LIST KANAŁÓW! Kto by słyszał by mając w domu sprzęt cyfrowy aktualizować liste kanałów z ??? komputera!!! Jeśli chcesz mieć naprawdę spokój, wystaw to cacko na Allegro (pójdzie spokiojnie za jakieś 2,3 stówki, niech elektronicy którzy mają czas, chęci i umiejętności z tym się bawią). Zaopatrz się w tuner: FERGUSON (seria 5000,6000 lub 7000) lub jakiegoś HUMAXa lub Echostara , oczywiście tak by miały tzw. czytnik kart CI (Common Interface). Takie tunerki są na lata, bardzo szybkie,ładne, aktualizacje list z satelity i mogą pracować ( po zaopatrzeniu się w moduł wielosystemowy (Matrix np.) starszy ale dobry) można oglądać ze wszystkich kart: Polsat,Cyfra i inne. Do tego nie masz jakichkolwiek ograniczeń ze strony odbierania różnych programów! Jeśli chcesz, zaopatrz się np. w 3 lub nawet 4 konwertery z zezem i przełącznikiem DiseQ np. VIPERx4, koszt niewielki ale stacji około 1800-2000. Spróbuj to zrobić na philipsie??? Ręczne przełączniki bo z innymi nie działa, a nawet gdyby to jak zapakujesz listę kanałów do pamięci?? Znowu komputer? Fajny to tunerek ale dla nie wymagających i ludzi którzy raczej mają sobie to, tylko po to by oglądać jedynię kilka TV z Cyfry a o reszccie nie myślą! Jeśli do takich nalerzysz, spoko, tunerek pozostaw sobie, wykup kartę w CYFRZE i będzie ok. Jeśli chodzi o antenę!! Konwerter to jak dobre opony w samochodzie! Proponował bym zawsze nowy! Taki juz jestem. Nowy konwerterek naprawdę dobrej jakości ( polecam Golden Interstar GI201) w Allegro.pl kosztuje od 20 do 30zł! Charakteryzuje się bardzo niskimi szumami własnymi ( 0.298dB, pisze że 0.3dB) i wzmocnieniem gdzieś około 58-60dB! Mam takiego od roku! Talerz??? No niestety. Tu się nie będę rozpisywał bo sporo będzie przeciwników i zwolenników! Ja jestem za: czym większe tym lepiej! Tzw. standartowe 60siątki czy 70tki (cm) kompletnie odpadają! Minimum moim skromnym zdaniem to 90cm i najlepiej aluminiowa! Miałem wiele anten, teraz właśnie montuję 120cm (przesiadka z 95cm). Wierz mi... na małych antenkach nawet z dobrym konwerterem podczas np. ulewy i burzy obraz się zatrzymuje i pojawia sie kratka!! Przy 95cm rzadkością to było, jedynie gdy było oberwanie chmury czy bardzo ostra śnieżyca! Mam nadzieję że 120cm pomoże zniszczyć ten problem. Kolejne, no trzeba mieć gdzie to zainstalować. Od razu mówię! DACH!!! Tak jest najlepiej. Przewodu radzę używać jakiegoś firmowego, nie więcej niż 20m. Wystrzegaj się tanich, cienkich przewodzików bo jest spora różnica gdy spada poziom sygnału dochodzącego do anteny!! Myślę że trochę już wiesz.... Jak co to pytaj. Pozdrawiam
    [/b]
  • Poziom 14  
    Tak.A świstak siedzi i pakuje to wszystko w te sreberka.piotr_elblag, dziwny jesteś.Kolega ma tuner i wszystko co trzeba a ty mu proponujesz żeby kupił inny sprzęt.Poczytaj jego pytanie a nie proponuj mu dodatkowych wydatków.Zawsze znajdzie się ktoś kto skrytykuje czyjś sprzęt choćby nie wiem jaki był.Ma wyrzucić swojego Philipsa ??!! Jak masz proponować takie rzeczy to lepiej siedź cicho.
  • Poziom 2  
    Witam i dziekuje za odpowiedzi :)

Kupilem nowy konwerter (ustawilem antene na HB).
    Wgralem soft 6.03 i zrobilem swoja liste kanalow :).
    Jak narazie odbieram kanaly FTA, a pozniej zobacze :)

Pozdrawiam, mid_night
  • Poziom 13  
    Czy ja kazałem mu go wyrzucić?? Nie, zamienić na coś lepszego i znacznie powarzniejszego niż to co ma... DSBka sprzeda na allegro spoko za 200-300 stówki a wtej cenie ma Humaxa lub Ferdka z CI??? Tylko napisz mi że Philips przy Ferdku to sprzęt to zamieszcze na forum taki uśmiech że na serwerze zabraknie miejsca!!! Mam siedzieć cicho?? A co Ty robisz?? Kierujesz go na drogę bez wyjścia. Pewnie, niech na wkłada się kasy ( apetyt rośnie w miare jedzenia) w Philipsa a po czasie zobaczy że i tak nic to warte!!! Podłącz do DSBka 4 konwertery?? Masz pomysł inny niż lutowanie , kręcenie czy też w 21wieku ręczne przełączanie konwerterów?? A zresztą po co, ten zabytek ma tylko 999kanałów i nie zmieści tego co świat oferuje! Grafika jak z ATARi... ale, co tam, tym którzy akurat mają kasiorkę na FLASHE,SPLITERY,KABLE i mnóstwo czasu i nerwów nie szkodzi że wkładają kase w dno!!! A w tej samej cenie?? np. Ferdek 5000!! Póżniej CAM, zezik, diseQ i???? Kilka tysiączków kanałów!! Jak będzie mało to RS i wio... Nawet DBOxa za 300zł już wyrwiesz. LINUX to dopiero zabawa!! Pobaw się tak z ..., jak to nazywacie, TUNEREM PHILIPS??? tak?
    Siedzę w tym 15lat, i ciągle to samo. Splitery, FLASHE i inne bajerniki. Jak były w 1995 tak i są dzisiaj! A naiwnych coraz więcej... POZDRAWIAM
  • Poziom 14  
    Widać że "siedzisz w tym 15 lat",bo zaczyna Ci odbijać.Twoje słownictwo dowodzi też,że masz problemy z wysławianiem,a to dzięki oglądaniu 2000 kanałów arabskich i mongolskich.
  • Poziom 13  
    PISAŁEM PROSTACKO I Z JAK NAJWIĘKSZA ILOŚCIĄ BŁĘDÓW TYLKO I WYLĄCZNIE PO TO, BY TAKI BUC JAK TY MÓGŁ TO ZROZUMIEĆ I ROZRÓŻNIĆ Ó KREWSKOWANE OD ZWYKŁEGO!! TO PO TO BYŚ PRZYPADKIEM NIE POMYLIŁ WYRAZÓW A JAK CI SIE NIE PODOBA KONKRETNE PODEJŚCIE DO SZMELCU TO TEGO NIE CZYTAJ !! CZEMU JEDYNIE TOBIE SIE TO NIE PODOBA??? A MOŻE SPRZEDAJESZ TEN BUBEL NA ALLEGRO CZY GDZIE TAM KOLWIEK??? CO? WIDAĆ JAKI ZACOFANY JESTEŚ CZŁOWIEKU! STAREGO PHILIPSA Z 1996R TY NAZYWASZ SPRZĘTEM?? A CO CI DO TEGO ŻE PROPONUJE CHŁOPAKOWI SPRZEDAĆ BADZIEW I KUPIĆ COŚ, Z CZEGO NAPEWNO BEDZIE BARDZIEJ ZADOWOLONY, CO?? TAK CIĘ BOLĄ SŁOWA KRYTYKI KIEROWANE POD ADRESEM TEGO SZMELCU Z KTÓRYM NIE MOZNA NIC ZROBIĆ?? MIAŁEM TEGO PHILIPSA I .... DZIĘKUJE BOGU ŻE SIĘ TEGO POZBYŁEM. CZEGO SIĘ W....LASZ W NIE SWOJE SPRAWY? CZEPIŁEŚ SIĘ JAK BYŚ BYŁ PRODUCENTEM TEGO G...NA! NIE MASZ ODWAGI PRZYZNAĆ ŻE FERGUSONY Z SERII 5000 CZY HUMAXY TEJ SAMEJ KLASY Z CI SĄ 100.000 RAZY LEPSZE??????? DAJ CHOCIAZ KILKA POWODÓW DLA KTÓRYCH WARTO WKŁADAĆ KASĘ W TEN ZAS...NY DEKODER??? CO?? DLA OPAKOWANIA TO JA SOBIE KARTON Z PIWNICY PRZYNIOSE I PRZESTAŃ ATAKOWAĆ Z CAŁKIEM INNEJ STRONY, BO NIE MASZ DO TEGO PODSTAW!!!!!!! CO KOGO OBCHODZĄ BŁĘDY STYLISTYCZNE CZY ORTOGRAFICZNE, CO??? GOŚĆ CHCE PORADY NA TEMAT BADZIEWIA A NIE CZYTAĆ BZDETÓW NA TEMAT MOJEJ ORTOGRAFII!!! MAM DO TEGO POWÓD, MIESZKAM W PL OD 2 LAT I MAM PRAWO DO BŁĘDÓW!!!

Dodano po 9 [minuty]:

I JESZCZE JEDNO... PISAŁEM JUZ KILKA RAZY, ALE PROSTACY NIE ROZUMIEJĄ. SPRZEDAJĄC COŚ ZA 250 ZŁ I KUPUJĄC COŚ ZA 250 ZŁ, ILE DOKŁADAM???? WIDOCZNIE KOLEGA PRZED MATEMATYKĄ UCIEKAŁ PRZEZ PŁOTY ALBO INTELIGENCJA NIE POZWALA MU OBLICZYĆ!!! SPRZEDAJĄC I KUPUJĄC W TEJ SAMEJ CENIE NIC NIE TRACI, WRĘCZ PRZECIWNIE... ZAMIENIA POLONEZA NA MERCEDESA!!!!!! GDZIE TU STRATY??????
  • Poziom 14  
    Skoro masz problem z polskim to napiszę po chorwacku:
    "THE END".