Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ukośnica Einhell TH-MS 2112 VS HECHT 814

26 Sty 2019 22:02 495 4
  • Poziom 3  
    Witam.
    Chciałbym się dowiedzieć od ludzi, którzy mieli do czynienia z takim sprzętem lub podobnym i mają coś do doradzenia, który wybrać. Ja jako zwykły laik wiem tyle, co napisali w opisie na temat tych ukośnic. Ukośnica ma służyć głównie w domu. A zatem.

Einhell TH-MS 2112 - Przemawia do mnie wygląd tej ukośnicy i opinie na jej temat, ale znowu nie posiada lasera, który bym sobie bardzo cenił przy ukośnicy.
    HECHT 814 - Wygląd mnie odstrasza (lubię ładne narzędzia:) ), ale laser i takie same parametry jak Einhell przykuł moją uwagę co do tego sprzętu.

I teraz chodzi mi o to którą wy byście wybrali z tych dwóch i dlaczego lub macie jakieś inne propozycje, które z chęcią wysłucham.
  • Poziom 26  
    Dobry :). Laserem się nie sugeruj. Przed cięciem sprawdź położenie materiału względem piły i tniesz. Einhell z tego co widziałem ma boczne podpory i docisk śrubowy do dłuższych elementów, oraz jest szerszy w podstawie, także będzie stabilniejszy podczas cięcia. Sam mam i używam elektronarzędzi Einhella ponad 10 lat i jestem z nich zadowolony. Typowe usterki (u mnie): w małym fleksie łożysko przekładni padło i w wyrzynarce uchwyt do brzeszczotów pękł (może na mocno dokręcałem). Pozdrawiam
  • Poziom 30  
    Dla mnie to te obie ukośnice to małe zabawki. Nie mają wolnego rozruchu ( a te szybie starty niszczą koła zębate ) . Na twoim miejscu poszukałbym ( fakt większe pieniążki ale zakup na lata) sprzętu z posuwem ( umożliwia cięcie np. szerszych desek ) a najlepiej jeszcze z przełożeniem napędu silnika na tarczę przy użyciu paska ( sprzęt niezniszczalny).
    No chyba, że Ci parametry tych wspomnianych wystarczą.
    Teraz co do podpór tych bocznych i docisku to powiem szczerze , że docisków nie używałem w życiu przy pracach z ukośnicami ( bo nigdy nie było czasu na to) a przy cięciu i tak używam najazdów rolkowych .
    Poprawiłem swoje błędy w pisowni.
  • Poziom 30  
    Te soft starty stosowałem osobiście w dużych szlifierkach kątowych ( gdzie było miejsce na ich umieszczenie wewnątrz ) , natomiast , jeżeli nie ma miejsca ( a podejrzewam, że w tych małych ukośnicach nie ma go , gdyż inaczej byłby stosowany fabrycznie) to umieszczenie tego soft startu na zewnątrz może z czasem stwarzać zagrożenie dla użytkownika ( w przypadku upływności może dojść do porażenia prądem).