Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel movano 2.2 DCI - Opel movano 2003 2.2 DCI słabo przyspiesza

27 Sty 2019 00:08 294 10
  • Poziom 2  
    Witam wszystkich. Pierwszy raz zalogowaniem się na forum. Otóż kupiłem opel movano 2.2 DCI z kopcacym silnikiem . Pomimo tego że kulal na jeden cylinder i kopcil zbierał się bardzo dobrze. Kupiłem. Drugi samochód na części. Renault master 2.2 DCI 90 km identyczny silnik jak w oplu. Przezucilem silnik do opla lecz nie zbiera się tak dobrze jak na poprzednim silniku. Nie kopci. Odpala jak złoto. Wtryskiwacze dobre . Przepływka też dobra. Turbo pompuje . Dziwne jest to że na starym silniku jak odlaczales przepływke to silnik zgasł a po wymianie silnika nie reaguje .Nie mam pojęcia co może być może tutaj ktoś coś mi doradzi. Dziękuję z gory
  • Poziom 14  
    Wymieniłeś goły słupek czy czały silnk z osprzętem?
    Filtr paliwa drożny?
    Są jakieś błędy w ecu?
  • Poziom 2  
    Kompletny silnik że wszystkim nawet cała wiązka została tylko wtyczki wpisałem i tyle odpali na dotyk.kiedy kupowałem drugiego na części to oczywiście było wszystko na chodzie i wracałem nim na kołach do domu i od razu stwierdziłem że jest słabszy niż ten uszkodzony.. więc pomyślałem że może to wina kompa czy coś lecz jak przezucilem silnik dalej to samo .
  • Poziom 14  
    Musi być gdzieś jakaś różnica w osprzęcie silnik np mniejsze turbo lub inne wtryskiwacze.
  • Poziom 31  
    Trzeba się przyjrzeć wtryskiwaczom czy nie są czasami kodowane .
  • Poziom 2  
    Wtryski te same nawet nr na wtryskach takie same . Turbo identyczne
  • Poziom 43  
    Podłącz manometr ile pompuje turbina
  • Poziom 2  
    Postaram się sprawdzić . Ale dla czego silnik nie reaguje na odłączenie przepływowi. Na starym silniku odrazu silnik gasł
  • Poziom 21  
    Przepływomierz zostawiłeś swój "stary" czy od zakupionego dawcy jest?
  • Poziom 31  
    Jest możliwość przyuczenia zaworu EGR ?