Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Daf 95.430 z 2006 r. brak półbiegów i powietrza w fotelu

27 Sty 2019 10:21 219 2
  • Poziom 1  
    Witam, podczas podróży Daf 95,430 z 2006 roku przy zmianie biegów schodziło mi powietrze z fotela oraz znikały połówki oraz mała skrzynia. Następnego dnia na zegarach powietrza wskazówki poszły do samego końca a potem spadły do zera i przyblokowały mi hamulce, co to może byc? Czy to zawór sześciodrożny przy osuszaczu? Ktoś podpowie co to może być? Zawór wymieniłem jakiś miesiąc temu i filtr osuszacza także.
  • Poziom 24  
    Nasuwa się zawór sześciodrożny, ubytek powietrza, niedomaganie kompresora. Gdy kompresor nabije stan powietrza osuszacz zrzuci i brak powietrza na jednym z obwodów pewne że zawór.
  • Poziom 19  
    Dziwne te objawy.....
    bruno 4970 napisał:
    przy zmianie biegów schodziło mi powietrze z fotela oraz znikały połówki oraz mała skrzynia.

musisz najpierw zlikwidować wycieki powietrza .

bruno 4970 napisał:
    na zegarach powietrza wskazówki poszły do samego końca a potem spadły do zera

taki objaw występuje wtedy kiedy podstawa osuszacza nie zbija i ciśnienie idzie na maxa a skazówki w ciągu dosłownie 2sek. spadają na zero.

bruno 4970 napisał:
    przyblokowały mi hamulce

tu musiał by być gwałtowny wyciek powierza z układu pneumatyki..... a skazówki spadają wolno wraz z ubytkiem ciśnienia i po niżej 6bar może zablokować hamulce.

Obwód zaworu sześciodrożnego na zasilanie np. układów hamulcowych (pierwszy i drugi), kabiny, fotela, sprzęgła, skrzyni idzie od zera podczas jego pompowania więc raczej mało prawdopodobne by nie dawał.

Chyba że zablokował ci obwód ręcznego, który może być przyczyną wadliwego działania zaworu ale również brakło by ci ciśnienia na czerwonej słuchawce która zasila naczepe w konsekwencji naczepa zostaje zblokowana...

Dodano po 3 [minuty]:

bruno 4970 napisał:
    Zawór wymieniłem jakiś miesiąc temu

podstawe osuszacza czy sześciodrożny ???
    na oryginał czy zamiennik ???