Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

GoPro Hero 3 BLACK - pogorszona jakość obrazu

27 Sty 2019 10:26 546 1
  • Poziom 2  
    Dzień dobry, mam problem z jakością obrazu z użyciem gopro hero 3 black. Zmontowałem filmik przy pomocy programu MovaviEditor wybierając najlepszą jakość przy zapisywaniu. Kilka lat temu też bawiłem się w montaż tylko w innym programie nie pamiętam nazwy. Oglądając mój filmik na youtubie, jakość filmu jest bardzo słaba w porówaniu do tamtego sprzed kilku lat, obraz jest nieostry. Wiem że youtube psuje jakość ale to są dwa filmiki nagrane tą samą kamerą, a tamten jest o niebo lepszy. Co może być tego przyczyną? Surowe wideo na komputerze jest ok, dobra jakość.
  • Poziom 1  
    Zakładam, że jest to problem z rozdzielczością a nie np. jakością oświetlenia. Może być to np. kwestia ustawień przy renderowaniu filmu. Polecam program DaVinci Resolve (profesjonalny, w dużej części darmowy), tam masz dedykowane ustawienia do renderowania i wtedy masz pewność, że zapisujesz film w rozdzielczości np FullHD a nie 240p. Druga kwestia... odśwież stronę YT ze swoim filmem i sprawdź jeszcze raz. Czasem wrzucony na YT film w jakości FullHD, na początku ma możliwość odtwarzania go tylko w jakości 240p i 360p, dopiero później ładuje się w maksymalnej możliwości. Poza tym, oczywiście na pewno możesz pogrzebać w ustawieniach zapisu/renderu video i zwrócić uwagę, żeby albo wybrać ustawienia dedykowane dla właściwiej jakości albo ustawić je ręcznie zwracając uwagę żeby w polu Codec wybrać wartość H.264 a Format wybrać QuickTime, frame rate zgodnie z tym jak zostało nagrane albo też 24 (może się okazać, że poskładałeś ujęcia nagrywane w 60 klatkach i 24, później poszło slo mo, itd. więc de facto na koniec wybierz 24 klatki, bo to standard) no i resolution, np FullHD to 1920x1080.