Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Huawei P9 Lite VNS-L21 - Nie wstaje system

Ventiz 27 Jan 2019 12:59 3897 3
 • #1
  Ventiz
  Level 5  
  Witam.

  Tak jak w temacie jestem posiadaczem Huaweia P9 Lite z 2016 roku. Wczoraj po godzinie 17 telefon sam z siebie mi się zresetował, przy czym nagle znikło około 10% baterii. Chwilę z niego korzystałem i nastąpił ponowny reset, lecz tym razem wyskoczył wiadomy komunikat na czarnym tle z czerwonym wykrzyknikiem odnośnie "Failed verification". Na początku odruchowo wybrałem pierwszą opcję, czekałem circa 5 minut i telefon włączył się na chwilę...następnie powrót do wcześniej wspomnianego ekranu. Cóż wybrałem 2 opcję, po czym na ekranie miałem do wyboru "Downolad latest version", "Reboot" oraz "Shutdown". Oczywiście użyłem pobrania, jednak wyskakuję błąd podczas pobierania paczki z serwera "Getting package info failed". Spróbowałem również kombinacji przycisków po uprzednim połączeniu telefonu do laptopa. HiSuite oczywiście go nie wykrywa, tak samo nie działa opcja przywracania systemu. Pobieranie paczki podczas gdy telefon jest podłączony do laptopa staję na 5%, a po okresie 2-3minut telefon sam się resetuje...i wraca do ekranu z czerwonym wykrzyknikiem oraz 3 opcjami do wyboru. Postanowiłem przespać się z problemem, choć nie ukrywam że brak telefonu jest dosyć odczuwalny. Dzisiejsze odpalenie fastboota daje jedynie takie informacje:

  Phone: unlocked
  FRP: lock

  Ktoś posiada jakiś pomysł jak z tym walczyć i czy telefon jest do uratowania? A nawet jeśli jest, to czy warto się w to pakować ponieważ do wymiany pozostaje bateria (zaczęła słabo trzymać po pierwszych listopadowych mrozach) oraz chyba wyświetlacz (jego zdjęcie dam później, gdyż aktualnie nie mam jak). Z góry dzięki wielkie za pomoc!
 • Helpful post
  #2
  nutergsm
  Moderator of GSM
  Spróbuj wgrać firmware: https://forum.android.com.pl/topic/286454-vns-l21c432b120-oficjalny-firmware-dla-vns-l21/
  W menedżerze urządzeń telefon jak jest wykrywany.
 • #3
  Ventiz
  Level 5  
  nutergsm wrote:
  Spróbuj wgrać firmware: https://forum.android.com.pl/topic/286454-vns-l21c432b120-oficjalny-firmware-dla-vns-l21/
  W menedżerze urządzeń telefon jak jest wykrywany.


  Póki co nie ma mnie w domu, ale jak wrócę wyczyszczę sobie kartę pamięci i zastosuje się do tego poradnika. Zanim napisałem posta to znalazłem podobny w formie anglojęzycznej, ale zapomniałem o tym wspomnieć.

  http://4mobiles.net/android/tutorials-android...p9-lite-and-update-to-nougat-7-0/#prettyPhoto

  Dodano po 5 [godziny] 20 [minuty]:

  Karta z folderem dload w którym znajduje się pliczek UPDATE.APP nie podziałała, ponieważ dalej instalację wywala przy 5% każą szukać pomocy na stronie i jedyne co pod spodem mogę zresetować telefon. Podczas porannych poszukiwań czytałem, że może to być wina wybrania złego firmware`a. Jakiś pomyśl ktoś podsunie, bo nie ukrywam iż bardzo potrzebuje telefonu na wczoraj. :P

  #EDIT
  Szukałem softów i 2/3 zatrzymywały się przy 5%, natomiast 3 doszedł do bodajże 18% i wywalił błąd "Software install failed!". Jest jakiś pozytyw oraz postęp!
 • #4
  pawel
  GSM specialist
  Witam,
  miałem ostatnio podobny przypadek jak @Ventiz.
  Mój był P9 Lite VNS-L21 Single SIM. Pomógł dopiero update z tej strony:
  https://www.huafan.cz/discussion/1737/rom-and...uawei-p9-lite-a-postup-instalacie-do-telefonu
  a dokładnie firmware update VNS-L21C432B161 (Single SIM).

  Na karcie microsd w folderze dload znalazły się takie pliki:
  podkatalog META-INF
  plik full_mainpkg.tag
  plik UPDATE.APP