Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Zlecę]Projekt ściemniacza do taśm LED sterowany uC (Arduino).

jroger 27 Jan 2019 13:54 1110 12
IGE-XAO
    jroger
    Level 9  
    Witam,

chciałbym zbudować sterownik do taśm led, który:
    - będzie sterowany z uC (Arduino Pro Micro, Arduino Nano) sygnałem napięciowym PWM 5V (na płytce powinno być miejsce na Arduino Pro Micro lub Arduino Nano)
    - układ będzie galwanicznie odseparowany od uC w celu jego ochrony
    - będzie umożliwiał zasilanie taśm prądem łącznie do 5 lub 6A (i będzie zawierał zabezpieczenie przed poborem większego prądu)
    - będzie umożliwiał sterowanie od 3 do 5 kanałów (np. RGB + 2 białe),
    - będzie zasilane napięciem 12V dostępny z zewnątrz za pomocą standardowego wejścia Jack 5,5/2,1

Urządzenie powinno być bezpieczne i możliwie mało sie grzać.
    Zależy mi na schemacie oraz projekcie płytki, która zmieści się do obudowy modułowej DIN od Kradexa (możliwie najmniejszej).
    Oferty wraz terminem wykonania proszę przesyłać na moje konto.

Dodatkowo:

- przeznaczenie urządzenia: do systemu automatyki domowej, sterowanie za pomocą domoticz i biblioteki mySensors
    - warunki pracy (temperatura, wstrząsy, wilgotność, zakłócenia elektromagnetyczne - czy w pobliżu pracują silniki, albo układy powodujące iskrzenie): domowe, bez wstrząsów i zawilgocenia

- źródło zasilania : 12 V DC, dostarczane z zewnątrz
    - ilość wejść, co będzie do nich podłączone, jakie czujniki, jak długie będą przewody: wejścia: wtyk USB (Arduino Pro Micro) oraz DC JACK,
    - ile wyjść ma zawierać urządzenie, co będzie do nich podłączone, moc odbiorników: wyjścia ARK, wyprowadzenia do pasków LED
    - dokładny opis działania, sposób reakcji na sygnały wejściowe: system ma wysterowywać wyjścia na podstawie dostarczonego sygnału PWM z uC, który ma być na płytce
    - czy potrzebujesz jedną sztukę, czy serię sztuk, czy może również dokumentację do produkcji: potrzebuję schemat ideowy oraz projekt płytki (w narzędziu EAGLE),
    - projekt obejmuje wskazanie podzespołów.

Budżet projektu: 1000 brutto.
    Kryteria oceny projektow:
    -cena,
    - referencje/ doswiadczenie,
    - ocena koncepcji/ zalozen/ podejscia do realizacji.
    - rezerwuje sobie prawo odmowy udzielenia zamowienia.

pozdrawiam,
    jr
    Do you have a problem with Arduino? Ask question. Visit our forum Arduino.
  • IGE-XAO
    LChucki
    Level 31  
    jroger wrote:
    będzie zasilane napięciem 12V dostępny z zewnątrz za pomocą standardowego wejścia Jack 5,5/2,1

Jack na 5..6A?

jroger wrote:
    Budżet projektu: 1000 brutto.

Czy to nie pomyłka? Może jakiś student za 4000zł zrobi, ponadto narzucenie uC/platformy
    jroger wrote:
    Arduino Pro Micro, Arduino Nano

podwyższy koszt wykonania projektu.

W 6..8 tygodni na ARM za ok 6000zł mogę podjąć się zlecenia, na Arduino za 10000zł.
    Oczywiście standardowo, 2..3 prototypy 6..8 kpl PCB.
    jroger
    Level 9  
    LChucki wrote:
    jroger wrote:
    będzie zasilane napięciem 12V dostępny z zewnątrz za pomocą standardowego wejścia Jack 5,5/2,1

Jack na 5..6A?
    Nie upieram się przy Jacku, może być inne złącze.

W 6..8 tygodni na ARM za ok 6000zł mogę podjąć się zlecenia, na Arduino za 10000zł.
    Oczywiście standardowo, 2..3 prototypy 6..8 kpl PCB.

Dziękuję za ofertę, nie skorzystam z niej - nie zrozumiał Pan mojego zapotrzebowania, które opisałem w poście. Oferuje Pan 2-3 prototypy i 6..8 kpl PCB, a ja proszę o przygotowanie projektu w Eagle.

pozdrawiam,
    jr
  • IGE-XAO
    LChucki
    Level 31  
    jroger wrote:
    Oferuje Pan 2-3 prototypy i 6..8 kpl PCB, a ja proszę o przygotowanie projektu w Eagle.

A jakim cudem dać sprawdzony projekt, bez jego zbudowania i przetestowania?

Nawet bez tego to warunki
    jroger wrote:
    która zmieści się do obudowy modułowej DIN od Kradexa (możliwie najmniejszej).

jroger wrote:
    jroger wrote:
    układ będzie galwanicznie odseparowany od uC w celu jego ochrony

oraz wymuszenie
    jroger wrote:
    oraz projekt płytki (w narzędziu EAGLE),

powoduje, że projektu nie da się zrobić w dwa dni robocze a na tyle starczy 1000zł.

Ta izolacja galwaniczna i małe wymiary przypominają mi projekt, który miał się mieścić w małej, konkretnej obudowie i być wykonany na nowoczesnych elementach w technologii THT.
    Nowoczesne elementy w 99,9% sa wykonane w technologii SMD. Ponadto jak zmieścić Dużo, o dużych rozmiarach (THT) elementów w małej obudowie? Po przemówieniu do rozsądku zleceniodawcy wykonałem w SMD i ledwo zmieściłem się w obudowie.

Proponuje przemyśleć wymagania stawiane projektowy, pod kątem wymiarów, wymaganego programu do PCB, wymaganego modułu z uC (rezygnacji z niego) i wynagorodzenia.

Dodano po 44 [minuty]:

Za 2000zł widzę możliwość wykonania rysunków PCB i schematów ale nie w EAGLE. Obudowa nie będzie miniaturowa ze względu na izolację galwaniczną. OCZYWIŚCIE nie daję 100% gwarancji, że na PCB czy schematach nie będzie błędów skoro nie będzie wykonana PCB i przetestowana, de facto napisany byłby wtedy program obsługujący wszystkie peryferia, może i 30% całego softu urządzenia.
    Obawiam się, że może zabraknąć RAM w Mega328. Większe moduły pewnie nie będa chciały zmieścić się w obudowach na szynę DIN co jasno sugeruje rezygnację z moduły na uC na PCB. Najbardziej pasuje tu Mega1284 jeśli koniecznie ma to być AVR lub popularny STM32F103C8.

Arduino też obsłuży ARMa. Dlaczego więc uparcie chcesz projekt realizować na przestarzałym AVR?
    krzysiek_krm
    Level 40  
    LChucki wrote:
    jroger wrote:
    Oferuje Pan 2-3 prototypy i 6..8 kpl PCB, a ja proszę o przygotowanie projektu w Eagle.

A jakim cudem dać sprawdzony projekt, bez jego zbudowania i przetestowania?

Nawet bez tego to warunki
    jroger wrote:
    która zmieści się do obudowy modułowej DIN od Kradexa (możliwie najmniejszej).

jroger wrote:
    jroger wrote:
    układ będzie galwanicznie odseparowany od uC w celu jego ochrony

oraz wymuszenie
    jroger wrote:
    oraz projekt płytki (w narzędziu EAGLE),

powoduje, że projektu nie da się zrobić w dwa dni robocze a na tyle starczy 1000zł.

Ta izolacja galwaniczna i małe wymiary przypominają mi projekt, który miał się mieścić w małej, konkretnej obudowie i być wykonany na nowoczesnych elementach w technologii THT.
    Nowoczesne elementy w 99,9% sa wykonane w technologii SMD. Ponadto jak zmieścić Dużo, o dużych rozmiarach (THT) elementów w małej obudowie? Po przemówieniu do rozsądku zleceniodawcy wykonałem w SMD i ledwo zmieściłem się w obudowie.

Proponuje przemyśleć wymagania stawiane projektowy, pod kątem wymiarów, wymaganego programu do PCB, wymaganego modułu z uC (rezygnacji z niego) i wynagorodzenia.

Dodano po 44 [minuty]:

Za 2000zł widzę możliwość wykonania rysunków PCB i schematów ale nie w EAGLE. Obudowa nie będzie miniaturowa ze względu na izolację galwaniczną. OCZYWIŚCIE nie daję 100% gwarancji, że na PCB czy schematach nie będzie błędów skoro nie będzie wykonana PCB i przetestowana, de facto napisany byłby wtedy program obsługujący wszystkie peryferia, może i 30% całego softu urządzenia.
    Obawiam się, że może zabraknąć RAM w Mega328. Większe moduły pewnie nie będa chciały zmieścić się w obudowach na szynę DIN co jasno sugeruje rezygnację z moduły na uC na PCB. Najbardziej pasuje tu Mega1284 jeśli koniecznie ma to być AVR lub popularny STM32F103C8.

Arduino też obsłuży ARMa. Dlaczego więc uparcie chcesz projekt realizować na przestarzałym AVR?

Chyba tradycyjnie już mnożysz trudności, zapewne po to żeby "pompować" cenę. Może ja źle odgaduję intencje tego projektu ale moim zdaniem nie jest to celownik do bomby atomowej a raczej dość proste urządzenie, w którym nie trzeba stosować jakichś szczególnie perwersyjnych technologii.
    Tak nawiasem mówiąc, szacując czas, który poświęcasz na Twoje światłe komentarze i mnożąc go przez proponowane przez Ciebie tu i ówdzie honorarium na poziomie 200 zł / h, to na te elektrodowe didaskalia wydałeś już całkiem dużo pieniędzy...
    LChucki
    Level 31  
    krzysiek_krm wrote:

Chyba tradycyjnie już mnożysz trudności, zapewne po to żeby "pompować" cenę. Może ja źle odgaduję intencje tego projektu ale moim zdaniem nie jest to celownik do bomby atomowej a raczej dość proste urządzenie, w którym nie trzeba stosować jakichś szczególnie perwersyjnych technologii.

Czy proste, czy nie czas pracy kosztuje i jest pewne minimum.
    Jak idę do salonu sprzedaży samochodów i powiem, że potrzebny mi prosty, dojazdy do pracy i do kościoła, nie musi mieć klimy, wspomagania itp, to kupię nówkę za 1000zł

krzysiek_krm wrote:

Tak nawiasem mówiąc, szacując czas, który poświęcasz na Twoje światłe komentarze i mnożąc go przez proponowane przez Ciebie tu i ówdzie honorarium na poziomie 200 zł / h, to na te elektrodowe didaskalia wydałeś już całkiem dużo pieniędzy...

Złożył kolega ofertę? Jeśli nie to po co się wypowiadać? Jeśli tak, to pewnie 1000zł, proszę rób za 25zł/h bo szacuję, że jakieś 30-40h ta robota z EAGLE zajmie. Powinna więc kosztować min 4000zł. Użycie Altuim czy Protela, skróci czas pracy dlatego widzę szansę zrobić to za 2000zł.
    Porównajmy do wywiercenia setki otworów pod kołki rozporowe. Co będzie tańsze, użyć dobrej wiertarki i wiertła czy robić młotkiem i przecinakiem?
    Tak samo, tańsze jest opracowanie PCB dwuwarstwowej czy jednowarstwowej? Mowa o dość skomplikowanej PCB.

Moje wyceny i uwagi co do zleceń są negowane, przez osoby, które nie podejmują się wykonania zlecenia. Okazuje się też, ze innych ofert nie ma, co oznacza, że moje uwagi są słuszne a wyceny rozsądne a często nawet zaniżone.

To jakie wynagrodzenie zaproponował kolega @krzysiek_krm?
    krzysiek_krm
    Level 40  
    LChucki wrote:
    Złożył kolega ofertę?

LChucki wrote:
    To jakie wynagrodzenie zaproponował kolega @krzysiek_krm?

Wybacz ale to ponad wszelką wątpliwość nie jest Twój interes.
    LChucki wrote:
    Moje wyceny i uwagi co do zleceń są negowane, przez osoby, które nie podejmują się wykonania zlecenia. Okazuje się też, ze innych ofert nie ma, co oznacza, że moje uwagi są słuszne a wyceny rozsądne a często nawet zaniżone.

Tego akurat nie możesz wiedzieć, możliwe że jesteś jedynym ubijaczem piany na swoją własną cześć.
    LChucki
    Level 31  
    krzysiek_krm wrote:
    Wybacz ale to ponad wszelką wątpliwość nie jest Twój interes.

Dlaczego nie? Jeśli robisz za wynagrodzenie z Biedronki to z chęcią podejmę współpracę.

@jroger sprawdź oferentów abyś nie wyszedł na "dobrej" ofercie jak autor tematu https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3502599.html
    szwagros
    Level 33  
    LChucki wrote:
    Dlaczego nie? Jeśli robisz za wynagrodzenie z Biedronki to z chęcią podejmę współpracę.

Ja robię. Z nudów. Chętnie podejmę współpracę.
    LChucki
    Level 31  
    szwagros wrote:
    LChucki wrote:

Ja robię. Z nudów. Chętnie podejmę współpracę.

Ok, potrzebuję bootloadera dla wszystkich STM32F10x. Rozmiar nie ma znaczenia, ale na początek obsługa Xmodem przez USB i UART .
    szwagros
    Level 33  
    No widzisz. Porównujesz pisanie bootloadera ze ściemniaczem do taśm led na arduino. Przecież to bez sensu.
    LChucki
    Level 31  
    szwagros wrote:
    No widzisz. Porównujesz pisanie bootloadera ze ściemniaczem do taśm led na arduino. Przecież to bez sensu.

To co jesteś w stanie zrobić? Ledem zamigać? Bootloader nie jest trudniejszy niż ściemniacz, można znaleźć gotowce w sieci, trzeba "tylko" je dostosować, obie roboty wyceniłbym tak samo.
    No to coś prostszego, emulacja eeprom w STM32F10x. Jest gotowiec na stornie STM. Potrzebuję jednak aby można zapamiętywać stringi i aby działał na więcej niż 2 stronach. Robisz?

Dodano po 53 [minuty]:

Inny "prosty" temat. Przeniesienie bibliotek RFID z Arduino (C++) na STM32 (C).
    Kuniarz
    Moderator of Designing
    Moderated By Kuniarz:

Korzystając z mojej pałeczki władzy - ZAMYKAM TEMAT, gdyż powyższe dyskusje niewiele do niego wnoszą...