Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Licznik energii elektrycznej. Co to za kabel?

27 Sty 2019 15:09 330 10
  • Poziom 2  
    Cześć i czołem,
    proszę od razu o wyrozumiałość i ewentualnie przeniesienie do właściwego działu, może pytanie jest głupie...
    m
    Mój dziadek ma licznik energii elektrycznej na korytarzu, niedawno został wymieniony na nowy. Wtedy dziadek uznał, że ktoś zrobił obejscie i kradnie mu prąd. Pokazywał mi ten biały kabel który odchodzi od jego bezpieczników przy liczniku i twierdzi że tego kabla nie powinno tam być. Proszę o pomoc czy rzeczywiście taki kabel wygląda jakby ktoś się podłączyl dziadkowi pod licznik? Czy każdy licznik ma takie coś. Dodam, że jest to pierwszy licznik wymieniony na nowy, więc nie mam porównania. Dzięki za jakąkolwiek odp Licznik energii elektrycznej. Co to za kabel?
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 42  
    No tak, jakbyś jeszcze spytał o przekrój tego kabelka...
    Jak można cokolwiek napisać , jeśli nie widać początku, lub końca, a tylko środek?
  • Poziom 43  
    RybkaRybka napisał:
    proszę od razu o wyrozumiałość

Chyba takiej nie uzyskasz. Wstawiając dziwaczne oznaczniki. Usuń je i podaj konkrety wygląd połączeń. :cry:
  • Poziom 2  
    Chodzi o kabel idący bezpośrednio od korków, wchodzi po prostu w ścianę
  • Poziom 2  
    To jest płaski kabel a przekroju nie mogę zmierzyć, bo mnie teraz tam nie ma.
    Bardziej chodzi o to czy jakieś kable tego typu powinny wychodzić z bezpieczników, bo dziadek ma już swoją wizję a ja chce go uspokoić. Oznaczeniami musiałem zakryć te numery bo inaczej by mi nie pozwolił zdjęcia dodać :)

Dodano po 42 [sekundy]:

Jakaś kobieta mieszka za ścianą, ogólnie są 3 mieszkania na piętrze a inne liczniki nawet nie mają bezpieczników

Dodano po 3 [minuty]:

Licznik energii elektrycznej. Co to za kabel?
    Inne liczniki na piętrze są starego typu i nie mają bezpieczników, co też go martwi bo wg dziadka to znaczy że oni mu się podpieli...

• Poziom 43  
    Zrobić dokumentację fotograficzną, wezwać pogotowie energetyczne i niech działają i wyjaśniają.

RybkaRybka napisał:
    nne liczniki na piętrze są starego typu i nie mają korków, co też go martwi bo wg dziadka to znaczy że oni mu się podpieli...

To że nie mają - bo może w mieszkaniu mają zamontowane rozdzielnice - pomyślał ktoś o tym?
  • Poziom 43  
    RybkaRybka napisał:
    To jest płaski kabel a przekroju nie mogę zmierzyć, bo mnie teraz tam nie ma.

Jak będziesz "tam" to i tak go nie zmierzysz , bo jak ? (suwmiarką) :D
    Jeśli masz jakieś wątpliwości, zgłoś to odpowiedniego dostawcy energii i oni powinni sprawę wyjaśnić. Ty osobiście nic nie zrobisz. Z wielu powodów. :cry:
  • Moderator - Elektryka
    sosarek napisał:
    wezwać pogotowie energetyczne i niech działają i wyjaśniają.
    kokapetyl napisał:
    zgłoś to odpowiedniego dostawcy energii i oni powinni sprawę wyjaśnić.
    Proponuję powstrzymać się od takich porad dopóki nie wiadomo gdzie ma początek ów tajemniczy przewód spędzający sen z powiek dziadkowi autora.

W tej sytuacji najpierw należy skontaktować się z właścicielem/zarządcą nieruchomości by ten przysłał elektryka, który sprawdzi o co tam chodzi. Dopiero po stwierdzeniu, że ów przewód przyłączony jest do instalacji przedlicznikowej należy powiadomić dostawcę energii. Ale nie Pogotowie Energetyczne, bo ono jest od usuwania awarii powodujących zagrożenie dla zdrowia i życia oraz przerwy w dostawie energii.

Koledzy, do przeziębienia albo biegunki wzywacie od razu ZRM (karetkę) czy idziecie do lekarza rodzinnego?
  • Poziom 21  
    Jeśli dziadek ma wątpliwości to wystarczy wyłączyć wszystkie odbiorniki w domu i zobaczyć czy licznik wykazuje zużycie energii-miga dioda - jeżeli tak to wyłączamy(wykręcamy) bezpiecznik i patrzymy u kogo zgasło światło :) chyba , że tylko bojler u sąsiadki przestanie grzać to widać nie będzie ale jeżeli po wyłączeniu WSZYSTKICH odbiorników licznik wykazuje zużycie patrz #10