Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Palnik olejowy ecoflam - gaśnie i nie odpala

wujo86 05 Jan 2019 17:10 1893 2
    wujo86
    Level 2  
    Witam. Mam palnik ecoflam. Do tej pory chodził bez zarzutu ( ok 2 lata). Jednak od kilku dni świruje. Czasami się włączy i grzeje nawet 2 godziny a czasami po resecie włączy się tylko wentylator na sekunde albo dwie i znowu wchodzi w awarię. Sprawdziłem już paliwo i jego dopływ, wymieniłem kondensator rozruchowy, sprawdziłem cewkę na pompie i całą pompę, wymieniłem dyszę, wyczyściłem elektrody. I nadal jest tak jak piszę. Dzisiaj np rano pochodził godzinę i wszedł w awarię, po wciśnięciu resetu łapał awarię raz po razie. Nawet nie dochodzi do próby odpalenia, tylko po sekundzie cz dwóch - trzech pracy wentylatora znowu wchodzi w awarię. Pozostało chyba tylko wymienić automat palnikowy. Czy ma ktoś inne pomysły?? Załączam zdjęcia całego palnika i automatu palnikowego. Pozdrawiam

Palnik olejowy ecoflam - gaśnie i nie odpala Palnik olejowy ecoflam - gaśnie i nie odpala
    Nargo
    Level 21  
    Czujnik płomienia(fotorezystor) wyczyszczony?
    piracik
    Moderator of Heating systems
    Sprawdź czy nie ma przebicia iskry gdzieś na przewodach. Czasem fotorezystor wykrywa światło z takiej "lewej" iskry