Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] TomTom ONE XL - Podłączenie zamiennika baterii (wyjaśnienie kolorów kabli)

27 Sty 2019 18:21 489 4
  • Poziom 4  
    Witam

Potrzebuje wymienić wymienić baterię w nawigacji TomTom One XL. Mam baterię od larka ale problem w tym, że tamta bateria ma dwa wyprowadzenia a bateria od Tomka ma trzy.

Mam pytanie. Czy bateria będzie działać po podłączeniu pod elektronikę baterii od tomtoma? Od czego jest ten żółty przewód?

Pozdrawiam[/i]
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 4  
    Czyli można podłączyć elektronikę od Tomka do elektroniki od larka?

Dodano po 2 [minuty]:

Jest czerwony czarny i biały (przepraszam napisałem żółty). Ten biały jest na środku kostki między czarnym a czerwonym

Dodano po 9 [minuty]:

Jest czerwony czarny i biały (przepraszam napisałem żółty). Ten biały jest na środku kostki między czarnym a czerwonym

Dodano po 5 [godziny] 11 [minuty]:

Dobra z baterią sobie poradziłem, włącza się i ładuje. Teraz pozostaje temat mapy. Czy jest jakaś aktualizacja w miarę świeża do tej nawigacji jeszcze?
  • Specjalista - urządzenia lampowe
    młody641 napisał:
    Czyli można podłączyć elektronikę od Tomka do elektroniki od larka?

Nie - skąd taki wniosek? Chyba że trzeci przewód w TomTom-ie nie jest do niczego podłączony.

Jakie masz w ogóle napięcia i pojemności tych baterii?

Termistor możesz "przeszczepić" z jednej baterii do drugiej.
  • Poziom 4  
    Witam

Temat zamykam, ponieważ nawigacja normalnie ładuje i komunikuje się z komputerem po podłączeniu zamiennika, jakim była bateria od Larka (podłączyłem normalnie biegunami do gniazda baterii). Po aktualizacji navcore również było możliwe aktualizowanie map.

Dziękuję za próby pomocy i pozdrawiam