Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Uchwyt do soundbara pod uchwyt telewizora

manfred86 27 Jan 2019 19:24 1641 16
    manfred86
    Level 10  
    Witajcie serdecznie. Zdecydowałem już raczej sprzęt jaki kupię i jest to soundbar Yamaha YAS-107. Osłuchałem go dzisiaj w sklepie i doszedłem do wniosku, że skoro robi robotę na hali sklepowej to w domu tez powinien. Poza tym nie potrzebuję "miljona watuf", jest mały, zgrabny i powabny i jak na swój budżet gra bardzo przyzwoicie (lepiej niż LG, Samsungi, Panasonici itp w podobnym przedziale cenowym). Teraz pozostaje kwestia aranżacji miejsca.

Przy dodawaniu soundbara do koszyka euro proponuje mi do niego uchwyt pod uchwyt telewizyjny. Problem jest taki, że soundbar zmienia swoje położenie w zależności o tego czy ma leżeć na szafce (poziom) czy wisieć na ścianie/uchwycie (pion) a ten uchwyt ma podstawkę zamiast kołków do osadzenia "listwy".

Ma ktoś jakiekolwiek doświadczenie w materii uchwytów, najlepiej uniwersalnych, pod soundbary? Proszę o pomoc
    sosarek

Level 43  
    Przecież na ścianie także montuje się go poziomo - nawet ma w obudowie miejsca montażowe do zawieszenia go.
    manfred86
    Level 10  
    sosarek wrote:
    Przecież na ścianie także montuje się go poziomo - nawet ma w obudowie miejsca montażowe do zawieszenia go.

mylisz soundbary przyjacielu. Na szafce leży "na płasko" diodami do góry i w tej pozycji nie ma uchwytów montażowych (wówczas stoi na nich)

Uchwyt do soundbara pod uchwyt telewizora

W przypadku powieszenia na ścianie diody są skierowane w kierunku słuchacza.
    sosarek

Level 43  
    manfred86 wrote:
    mylisz soundbary przyjacielu

Wyobraź sobie że potrafię korzystać z Google Link

http://rad-sat.com.pl/shop/soundbary/69147-so...amaha-yas-107-3-lata-gwarancji-audioklan.html

Może więc więcej pokory i starania w poszukiwaniach?
    manfred86
    Level 10  
    Może troszkę więcej pokory z Twojej strony? Pokazałem Ci zdjęcie tyłu soundbara, w pozycji poziomej (tudzież płaskiej) i nigdzie nie ma tam otworów montażowych. W tej pozycji są pod soundbarem. Konkluzja jest taka, że wieszając go na ścianie zmienia się jego pozycja na pionową i nie ma innej możliwości montażu (oczywiście z wiadomych względów nie biorę pod uwagę dziurawienia nowego sprzętu). Dlatego pytam o uchwyt. I mam problem o tyle, że nie potrafię znaleźć modelu swojego uchwytu (byłoby łatwiej znaleźć uchwyt kompatybilny) znalazłem tylko konstrukcje podobne ale wiadomo jak to może w tym przypadku być.
    sosarek

Level 43  
    manfred86 wrote:
    Może troszkę więcej pokory z Twojej strony?

Co masz w linku który wysłałem?
    manfred86 wrote:
    Dlatego pytam o uchwyt.

'Do czego skoro urządzenie posiada uchwyty montażowe?
    manfred86
    Level 10  
    sosarek wrote:
    manfred86 napisał:
    Może troszkę więcej pokory z Twojej strony?

Co masz w linku który wysłałem?

W jednym potwierdzenie że potrafisz korzystać z google. W drugim ofertę sklepu. Co to ma do rzeczy?

sosarek wrote:
    manfred86 napisał:
    Dlatego pytam o uchwyt.

'Do czego skoro urządzenie posiada uchwyty montażowe?

Urządzenie posiada otwory montażowe do montażu ściennego lub właśnie na uchwyt.

Nadal nie rozumiem do czego zmierzasz
    sosarek

Level 43  
    manfred86 wrote:
    Urządzenie posiada otwory montażowe do montażu ściennego

Więc czego więcej potrzebujesz, skąd brednie że przy montażu ściennym trzeba je montować pionowo?
    manfred86
    Level 10  
    Człowieku. Nawet w linku z ofertą sklepu którą podesłałeś są zdjęcia gdzie soundbar leży na szafce i na drugim wisi (w innej pozycji niż szafkowa) na ścianie. Zauważasz pewną różnicę?

Nie trzeba go montować pionowo. Można pod telewizorem powiesić półkę i położyć go na niej. Ale ja chcę żeby wisiał a nie leżał. Zauważasz pewną różnicę?
    sosarek

Level 43  
    @manfred86 Jeśli problemem jest dla Ciebie obejrzenie wszystkich zdjęć produktu na stronie to Twój problem.
    manfred86
    Level 10  
    Obejrzałem kilkakrotnie... Otwory montażowe są na spodzie soundbara...
    sosarek

Level 43  
    No i jak powiesisz go na ścianie jest skierowany głośnikami w Twoją stronę, zgadza się?
    manfred86
    Level 10  
    głośnikami, diodami itp owszem
    sosarek

Level 43  
    o Ci w tym nie odpowiada? Uważasz że producent nie wiedział co robi projektując urządzenie w taki a nie inny sposób?
    manfred86
    Level 10  
    Nie rozumiem co to ma do mojego pytania o uchwyt ścienny? Chyba że nie rozumiesz. Poszukuję uchwytu bo nie chcę robić kolejnych dziur w ścianie. Chyba że nie o to chodzi

Dodano po 1 [minuty]:

Chcesz mi kolego powiedzieć, że cały czas kłóciłeś się ze mną o to czy da się go powiesić na ścianie czy nie? Ja nie pytałem o możliwość powieszenia go na ścianie. Ja pytałem o sensowny uchwyt, uniwersalny, który mógłbym dorzucić do mojego obecnego uchwytu z TV żeby na tym uchwycie powiesić soundbar.
    sosarek

Level 43  
    Uchwyt też musisz jakoś do ściany zamocować, zgadza się? Producent przewidział otwory montażowe do powieszenia urządzenia na ścianie.
    manfred86
    Level 10  
    Powtórzę jeszcze raz. Nawet w poście jest napisane
    manfred86 wrote:
    Przy dodawaniu soundbara do koszyka euro proponuje mi do niego uchwyt pod uchwyt telewizyjny

Skoro zastanawiam się nad takim rozwiązaniem to logiczne chyba jest, że chcę taki uchwyt zamontować na istniejącym już uchwycie pod TV? Czy ja mam jakiś posrany tok rozumowania?

Dodano po 11 [godziny] 42 [minuty]:

Poza tym panie Sosarek. Ja wiem, że ma Pan status "pomocnego użytkownika". Wiem, że próbował Pan w jakis sposób pomóc. Ale zwyczajnie popełnił Pan błąd (ludzką rzeczą jest błądzić) bo nawet w tytule posta jest "uchwyt do soundbara pod uchwyt telewizora" co chyba nasuwa pewne wnioski?