Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Optex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

SATEL Integra + INT-GSM - zbędne powiadamianie o restartach INT-IORS

27 Sty 2019 20:53 396 9
  • Poziom 9  
    Witam

Chciałbym skonfigurować centralę Integra 64 (wersja 1.18) połączoną z INT-GSM (wersja 1.00) oraz INT-IORS w ten sposób, żeby po zaniku i włączeniu zasilania INT-IORS (są na oddzielnym zasilaczu i nie mają zasilania awaryjnego) system alarmowy nie powiadamiał mnie przez SMS o ich restarcie. Mam oddzielne powiadomienie o braku 230V i to wystarczy.
    Zaznaczyłem w opcjach globalnych i opcjach monitorowania "Nie monitoruj restartów modułów" jednak nie pomogło. To się chyba odnosi tylko do wysyłania powiadomień do stacji monitorujących.
    Ekspandery INT-IORS są dodane do osobnej strefy, która nie jest uwzględniona w powiadamianiu SMS ustawionym w INT-GSM.

W jaki sposób rozwiązać powyższy problem?

Pozdrawiam
  • Specjalista - CCTV i Alarmy Stacjonarne
    To są powiadomienia systemowe, pozostaje Ci dołożyć zasilanie awaryjne do INT-IORS, albo wyłączyć powiadomienia systemowe SMS w INT-GSM. Wyłączenie modułu centrala traktuje jak awarię, sabotaż, swoją drogą nie bardzo rozumiem dlaczego INT-IORS nie ma zasilania buforowego.
  • Poziom 9  
    Niestety nie ma w moim INT-GSM opcji "powiadomienia systemowe" tylko jest "Awarie" i to chyba jest zaliczone do tego typu zdarzenia.
    Strefa, do której zostały przypisane INT-IORS nie sygnalizuje sabotażu.
    Te ekspandery obsługują tylko odbiorniki prądu 230V, które przy jego braku nie będą działać więc i INT-IORS nie są wtedy potrzebne, a tylko obciążałyby główny akumulator.
    Andrzej87 napisał:
    Niestety nie ma w moim INT-GSM opcji "powiadomienia systemowe" tylko jest "Awarie" i to chyba jest zaliczone do tego typu zdarzenia.
    Strefa, do której zostały przypisane INT-IORS nie sygnalizuje sabotażu.
    Te ekspandery obsługują tylko odbiorniki prądu 230V, które przy jego braku nie będą działać więc i INT-IORS nie są wtedy potrzebne, a tylko obciążałyby główny akumulator.

Popatrz dobrze w DloadX
    SATEL Integra + INT-GSM - zbędne powiadamianie o restartach INT-IORS

INT-IORS jest urządzeniem systemowym, po zaniku zasilania centrala traci komunikację z nim i jednocześnie wejścia i wyjścia do niego przypisane, to nie jest normalny stan i nie ma znaczenia co masz podłączone do wyjść.
    Moduł w stanie gotowości pobiera 35mA, także zbytnio nie obciąży akumulatora.
  • Poziom 24  
    Musi być zasilacz buforowy do modułu inaczej w momencie braku zasilania masz sabotaż i awarię modułu.
  • Poziom 9  
    Masz rację alster1, jest rubryka w INT-GSM opisana jako "Sys.", ale nie mam jej zaznaczonej w powiadamianiu, a SMS o restarcie modułu (nie o jego braku, awarii, sabotażu) i tak jest wysyłany niestety.

Mam zasilacz z możliwością podpięcia akumulatora, ale nie mam na niego miejsca tam gdzie są INT-IORS. Mam okablowanie wystarczające do połączenia głównego akumulatora z zasilaczem INT-IORS, ale podłączanie akumulatora współpracującego z centralą do zasilacza buforowego chyba nie jest wskazane.
    Andrzej87 napisał:
    Masz rację alster1, jest rubryka w INT-GSM opisana jako "Sys.", ale nie mam jej zaznaczonej w powiadamianiu, a SMS o restarcie modułu (nie o jego braku, awarii, sabotażu) i tak jest wysyłany niestety.

Mam zasilacz z możliwością podpięcia akumulatora, ale nie mam na niego miejsca tam gdzie są INT-IORS. Mam okablowanie wystarczające do połączenia głównego akumulatora z zasilaczem INT-IORS, ale podłączanie akumulatora współpracującego z centralą do zasilacza buforowego chyba nie jest wskazane.

Absolutnie nie wolno podpiąć jednego akumulatora do dwóch zasilaczy. Nie wiem jaki masz bilans prądowy systemu, ale piszesz że masz wolne przewody między centralą a modułem. Ja bym w tym układzie podłączył INT-IORS do zasilania centrali, lub przerzucił zasilacz buforowy w okolice centrali i wolnymi przewodami zasilił IORS-a.
  • Poziom 9  
    No właśnie.
    Zainstalowałem drugi zasilacz ze względu na bilans prądowy, bo mam trzy INT-IORS.
    W okolicy centrali nie zmieści się zasilacz ani drugi akumulator, już prędzej malutki aku włożę do rozdzielnicy z ekspanderami, ale to są jak uważam niepotrzebne koszty, bo chodzi o samo wyeliminowanie wysyłania SMS-ów o treści "Restart modułu INT-IORS".
    To jest Twój system i nie będę Cię do niczego przekonywał, ja osobiście bym tak nie zrobił, ani dla siebie, ani dla klienta. Akumulator 7Ah to około 50 - 60 pln, także nie wiem o jakich kosztach piszesz. Nigdy nie miał bym pewności jak taki system zachowa się przy braku zasilania, to że w tej chwili jest dobrze (o ile jest) i przychodzą tylko restarty nie znaczy że zawsze tak będzie.
    Ja ze swojej strony napisałem już wszystko w tym temacie.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 9  
    Dziękuję za rady. Postaram się upchnąć mały akumulator.