Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Uszkodziłem lustro w goglach FPV - proszę o poradę

takpoprostu 28 Sty 2019 09:07 537 5
    takpoprostu
    Poziom 9  
    Witam,
    Posiadam gogle FPV z ekranem FULL HD - często podłączając je do kompa oglądałem na nich filmy zamiast monitora.

Takie:
    https://www.youtube.com/watch?v=UGZNGzV0CQA

Konstrukcja gogli wygląda tak że ekran zamontowany jest na górze, natomiast na spodnie gogli duże lustro zamocowane pod kątem które odbija obraz. Przez co patrząc na wprost widzimy ekran a w sumie jego odbicie. Problem pojawił się gdy zaczął hałasować w nich wentylatorek, więc rozkręciłem - przeczyściłem, ucichł. Jednak dostało się troszkę kurzu na lustro (które było z plexi?) więc stwierdziłem że je wyczyszczę - szmatką suchą do okularów zaczęły wychodzić smugi, więc wziąłem płyn do czyszczenia obiektywów - no i klops - starło się te srebro. Jakaś masakra ? Pobiegłem do szklarza i dociął mi ładne prawdziwe lustro na wymiar. Wsadzam skręcam wszystko do kupy i co się okazuje ? Obraz oczywiscie się odbija ale z poświata, są jak by duszki - wygląda to tak jak by szyba powodowała że obraz się rozdwaja.
    Wychodzi na to że lustro nie może być pod szkłem gdyż powoduje to odbicia.

I teraz pytanie - czym to zastąpić ? Rozumiem że plexi da ten sam objaw co szkło ? Potrzebuje lustra które nie jest pod warstwą szkła / plexi - tylko na nim... Można takie coś zkaupić ? :(
    Grzegorz Markowski
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Pokryć górną powierzchnię szkła warstwą aluminium. Chemicznie albo napylić próżniowo.
    Tak jak to się robi w przypadku luster do teleskopów lub odbłyśników reflektorów.
    takpoprostu
    Poziom 9  
    Grzegorz Markowski napisał:
    Pokryć górną powierzchnię szkła warstwą aluminium. Chemicznie albo napylić próżniowo.
    Tak jak to się robi w przypadku luster do teleskopów lub odbłyśników reflektorów.

Pewnie koszt przekroczy wartość gogli.
    Grzegorz Markowski
    Chemicznie może nie. Próżniowo, na pewno.
    strucel
    Poziom 29  
    Bez przesady, szukać firm pod hasłem regeneracja odbłyśników reflektorów , góra paredziesiąt zł.
    Grzegorz Markowski
    No to świetnie.