Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

czym różni się sygnał z mikrofonu od sygnału z głośnika?

28 Sty 2019 10:08 243 2
 • Poziom 7  
  Mam taki problem, że próbuję podłączyć mikrofon do komórki . Mam taki specjalny kabelek, który jeden wpinam do komórki a ma dwa wejścia: na mikrofon i na słuchawki. Jak podepnę sam kabelek, to komórka rozpoznaje, że podłączyłem słuchawki (no i nic nie słychać, bo sygnał idzie na kabelek słuchawkowy - super działa. Jak do drugiego kabelka podepnę mikrofon - pojawia się ikonka słuchawki telemarketera z mikrofonem - i wszystko jest super. No ale teraz próbuję podłaczyć mikrofon, który jest podpięty do miksera - z miksera mam w dużo wyjść, wybrałem słuchawkowe, i... nie działa. android nie widzi mikrofonu. Może jest problem w tym, że z jednej strony mam wtyk mono, a z drugiej stereo? Ale czemu? Przecież i tak w tym kabelku do androida i tak wchodzi mono (czyli chyba zwarcie, bo przecież tam żadnej elektroniki nie ma) - więc albo jeden kanał, albo zwarcie.

  Jeśli ma znaczenie wyjście, to mam do dyspozycji: FX OUT, PHONES, MAIN OUT L/R, CTRL ROOM OUT L/R , CD/TAPE L/R
  mikser BEHRINGER XENYX Q1202USB

  Zmieniłem jedno słowo by treść nie miała podtekstu wulgarnego.
  adambyw
  Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
 • Poziom 29  
  Wejście mikrofonowe w telefonie to nie wejscie liniowe. Sygnał z wyjścia słuchawkowego miksera może być zbyt silny.
  Poza tym z tego co pamiętam to ja miałem inny problem. Musiałem mieć podłączone do przejściówki słuchawki żeby telefon rozpoznawał mikrofon.
 • Moderator Akustyka
  SledgehammerPL napisał:
  android nie widzi mikrofonu

  Co znaczy że nie widzi mikrofonu. Tzn pisze że nie ma podpiętego, czy nie ma sygnału z wejścia?
  SledgehammerPL napisał:
  Może jest problem w tym, że z jednej strony mam wtyk mono, a z drugiej stereo? Ale czemu?

  Jest taka możliwość. Wejście mikrofonowe będzie z zasilaniem BIAS. Ten standard nie jest do końca ujednolicony, i pojawiają się mikrofony gdzie zasilanie idzie razem z sygnałem na końcówce jacka TS, są mikrofony gdzie sygnał jest na końcówce a zasilanie na pierścieniu wtyku TRS, są mikrofony stereo gdzie sygnał idzie razem z zasilaniem, do końcówki lewy, do pierścienia prawy.
  Żeby móc pracować z większą ilością mikrofonów możliwe że wejście w przejściówce ma gniazdo TRS gdzie końcówka i pierścień są połączone razem, razem z zasilaniem. Tym samym możliwe że wpinając jacka TS (mono) zwierasz wejście do masy.
  To możesz zmierzyć miernikiem wpinając kabel do przejściówki, mierząc rezystancję pomiędzy masą a końcówką. Ten pomiar rób bez podłączenia do telefonu.