Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
IGE-XAOIGE-XAO
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Uciekajacy prąd opel Zafira A

28 Sty 2019 11:16 1956 5
  • Poziom 2  
    Witam. W mojej zafirce jest następujący problem. Bezpiecznik niebieski od samej góry w komorze silnika pobiera prąd 0.32A. Po wypieciu tego bezpiecznika pokazuje pobór prądu o wartości 0.01A. Moje pytanie brzmi od czego jest ten bezpiecznik i co moze powodowac taki pobór prądu [img-0] dodaje załącznik ze zdjęciem bezpiecznikow
  • IGE-XAOIGE-XAO
  • Pomocny post
    Poziom 11  
    Opis Bezpieczników
    F 1 - 60 A kostka stacyjki (do 2000 roku)

F 1 - 60 A złącze diagnostyczne, składany dach, skrzynka bezpieczników w kabinie (po 2000 roku)

F 2 - 60 A przełącznik świateł , zespół sterowania silnika

F 3 - 60 A złącze diagnostyczne, składany dach, skrzynka bezpieczników w kabinie (do 2000 roku)

F 3 - 60 A kostka stacyjki (po 2000 roku)

F 4 - 30 A wentylator chłodzący (40 A z klimatyzacją)

F 5 - 60 A ABS , ESP , regulacja trakcji

F 6 - 20 A zespół sterowania silnika

F 7 - 80 A układ wspomagania kierownicy

F 8 - 40 A funkcje silnika, klimatyzacja
    Sprawdź bezpieczniki wewnątrz pojazdu.Wyciągaj po kolei bezpieczniki o numerach
    F3,F9,F17,F20,F28,F30,F33,F34,F41 i sprawdzaj czy pobór prądu spadł.
    Uciekajacy prąd opel Zafira A Uciekajacy prąd opel Zafira A
  • IGE-XAOIGE-XAO
  • Poziom 2  
    Wyciągałem wszystkie bezpieczniki w kabinie i na f33 spadło troszkę napięcie ale jak wyciagnę w komorze silnika ten pierwszy niebieski bezpiecznik od gory to całkowicie spada napięcie. I co to może być za przyczyna?
  • Poziom 35  
    Kamilhg1992 napisał:
    Wyciągałem wszystkie bezpieczniki w kabinie i na f33 spadło troszkę napięcie ale jak wyciagnę w komorze silnika ten pierwszy niebieski bezpiecznik od gory to całkowicie spada napięcie. I co to może być za przyczyna?

Ale jak to? Po "odjęciu" odbiornika najczęściej napięcie wzrasta, a pobór prądu spada.

Ale po wyciągnięciu tego niebieskiego bezpiecznika, spada całkowicie napięcie na akumulatorze? To nieprawdopodobne!

Jeżeli niebieski bezpiecznik zasila skrzynkę bezpieczników pod deską, to może być że 2 lub więcej bezpieczników na to wpływają.
    Jeżeli F33 zmniejsza pobór prądu to od czego ten bezpiecznik jest.
  • Poziom 11  
    Jeśli można to poproszę rocznik i jaki silnik w zafirze. Wtedy łatwiej ze znalezieniem jakiegoś schematu elektrycznego
  • Poziom 2  
    Opel Zafira A 2001 r 1.8 16v

Dodano po 2 [godziny] 25 [minuty]:

Dzięki i odezwę się jak pomoze