Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Briggs Stratton 12hp - Brak reakcji rozruszniki

28 Sty 2019 12:45 633 5
 • Poziom 3  
  Witam. Mam problem z kosiarką traktorkiem Briggs Stratton 12hp. A mianowicie nie idzie wcale prąd na rozrusznik w statywie na 3 kablach prąd jest nie wiem co może być przyczyną tego kosiarka wcześniej chodziła po czym nagle nie chciała już ruszyć.

  Briggs Stratton 12hp - Brak reakcji rozruszniki Briggs Stratton 12hp - Brak reakcji rozruszniki Briggs Stratton 12hp - Brak reakcji rozruszniki Briggs Stratton 12hp - Brak reakcji rozruszniki
 • Relpol przekaźniki
 • Poziom 35  
  Nie podajesz precyzyjnie, czy masz obiekcje do kosiarki, czy tylko do silnika, który nie daje się uruchomić. Sprawdź, czy napięcie 12 V dochodzi ze stacyjki do przekaźnika rozrusznika, bo jeśli tak, to może uszkodzony jest przekaźnik. W przypadku, gdy napięcie dochodzi do jednego styku/pinu przekaźnika, to na chwilę zewrzyj oba styki i przy sprawnym akumulatorze i rozruszniku powinien zadziałać rozrusznik.
  Oczywiście wszelkie połączenia przewodów w instalacji winny być czyste, bez korozji. Sprawdź też, czy mikrowyłączniki np. pod siedzeniem kierowcy i inne są sprawne i podłączone do instalacji. Rozrusznik w razie konieczności możesz na próbę podłączyć "na ostro" tj. wprost pod akumulator.
 • Relpol przekaźniki
 • Poziom 3  
  Rozrusznik jest sprawny bo na sucho normalnie reaguje problem jest tego typu że przy stacyjce jak i przy rozrusznika niema wcale plusa inne kable od czujników reagują na prąd masy sprawdzone i oczyszczone. Kable które idą od aku do takiej kostki na zdjęciu gdzie jest podłączona masa jest nowe . dodam że gdy zewnetrzny śrubokręt do tej części silnik odpala ale stacyjka nie reaguje Briggs Stratton 12hp - Brak reakcji rozruszniki
 • Poziom 35  
  Czy sprawdziłeś działanie przekaźnika rozrusznika tj. jego cewki i działanie stacyjki. Stacyjka ma bezpośrednie połączenie z plusem akumulatora tj. przewodem czerwonym o największej średnicy. Po przekręceniu stacyjki z poz. 2 powinno płynąć napięcie 12 V cienkim przewodem do pinu cewki przekaźnika a jeśli tak nie jest, to szukaj usterki w stacyjce, bądź przerwanym przewodzie. Cewka przekaźnika zadziała, gdy do jednego z pinów dasz plus z akumulatora a do drugiego minus np. z ramy traktorka i powinna wówczas klikać. W przypadku braku takiego dźwięku można przypuszczać o uszkodzeniu przekaźnika. O wcześniejszym sprawdzeniu bezpieczników chyba nie muszę przypominać.
  Jeśli masz uszkodzoną stacyjkę i chcesz zmodernizować elektrykę w traktorku dot. jego uruchamiania, (mając sprawny przekaźnik), to kup sobie włącznik przyciskowy o odpowiednim "A", którego jeden z pinów podłącz np. do przewodu czerwonego przy stacyjce a drugi przewodem do "plusowego" przekaźnika, zwykle przewód czerwony.