Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jaki telewizor do Netflixa i gier do 2500 zł

M.D85 28 Jan 2019 14:16 1155 26
    M.D85
    Level 4  
    Witam,
    Poszukuję telewizora i proszę o rady i sugestie:
    1. Jak daleko siedzisz od ekranu telewizora? - ok 3,5m przy oglądaniu, przy graniu ok 1,5m
    2. Czy siedzisz na wprost ekranu czy bokiem do ekranu? - na wprost
    3. Jaki telewizor posiadasz obecnie? - nie posiadam
    4. Jaką markę preferujesz? - nie mam preferencji, ale chyba raczej Samsung, LG, Sony
    5. Jakiej wielkości telewizora szukasz? - 55 cali
    6. Jaki sygnał i urządzenia będą podłączone do telewizora? - Netflix, PC, ew. kablówka
    7. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? - filmy i seriale
    8. Czy będziesz grał w gry, a jeśli tak to na konsoli czy komputerze PC? całkiem prawdopodobne, raczej PC, od czasu do czasu konsola
    9. Czy będziesz aktywnie korzystać z systemu SMART telewizora? - tak
    10. Oglądasz wieczorami czy w dzień? - głównie wieczorami
    11. Ile pieniędzy możesz przeznaczyć na zakup telewizora? 2500 zł

Na początku chciałem zwiększyć budżet do 55NU8042/72, ale chyba zdecyduję się na bardziej budżetowy telewizor, który mam nadzieję będzie mi służył wiele lat. Przede wszystkim będę korzystał z Netflixa, filmy z pendriva i gry PC, być może rzadko konsola. O oglądaniu kablówki raczej nie myślę ew. od czasu do czasu ale to będzie margines.
    Zastanawiam się nad:
    1. LG 55UK6400
    2. Samsung 55NU7172
    3. jeżeli naprawdę warto to może dołożyć do 55NU7472? Oglądałem różne testy i między 7172 a 7472 chyba nie zbyt widocznej różnicy oprócz pilota?
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
    Ludwik XVI
    Moderator of RTV - what to buy
    Seria NU74 ma WCG (Szeroka Paleta Barw) - to główna różnica.
    W tak niskich cenach raczej nie ma nic lepszego od Samsungów.
    M.D85
    Level 4  
    Byłem w MM i na obu 7172 i 7472 leciał film szybcy i wściekli jakaś tam część i szczerze mówiąc różnica była niezuważalna przeze mnie. Stąd pytanie, czy dla przeciętnego uzytkownika, który nie siedzi w świecie TV będzie to widoczne?
    M.D85
    Level 4  
    Jeżeli w sklepie nie było widać różnicy to przy normalnym użytkowaniu też tak będzie? Czy może telewizor był jakoś skalibrowany lub specjalnie dobrany film tak żeby faktycznie nie było tego widać w sklepie?
    Przepraszam jeśli pytania są głupie, ale nie znam się na tym
    Ludwik XVI
    Telewizory w sklepie działają w trybie "sklep" - czyli wszystkie parametry na maxa (jasnosc, kontrast, kolory etc)
    Z realnym oglądaniem w domu to za dużo nie ma wspólnego ;)
    M.D85
    Level 4  
    No właśnie, jak sprawdzić jak będzie wyglądał w normalnym użytkowaniu? W jednych testach chwalą, w innych odradzają...
    Adam0101
    Level 11  
    Kup lepiej Samsunga 58NU7102 jest większy i obraz też dobry do twojej odległości.Kolory też tutaj są fajne
    adse
    Level 20  
    Mnie też się w sklepie wydaje, że wszystko wygląda praktycznie tak samo. Różnice zauważa się po przyzwyczajeniu - kilka godzin albo nawet dni oglądania - a potem idziesz do znajomych - patrzysz - i albo szok: jakie w domu masz badziewie. Albo ulga że nie kupiłeś takiego jak mają znajomi.
    Adam0101
    Level 11  
    Żeby sprawdzić różnice między nu7102 i Nu7452 czy innym modelem tej serii trzeba odpalić materiał w 4K w sklepie leci badziewne filmiki i faktycznie wszystko wygląda tak samo
    marcind85
    Level 6  
    Czy do moich potrzeb lepiej zanieść na pendrivie film 4k czy raczej w rozdzielczości 1920×1080?
    Adam0101
    Level 11  
    jak chcesz się upewnić który telewizor pokazuje lepsze kolory to materiał 4K
    User removed account
    Level 1  
    marcind85
    Level 6  
    Witam po dłuższej przerwie. Niestety z powodu wyjazdu musiałem powstrzymać się na chwilę przed kupnem TV, ale w tym tygodniu zakup zostanie zrobiony.
    Ostateczny wybór padł na model 55NU74XX
    Czy jest różnica pomiędzy UE55NU7472 a UE55NU7442U ?
    Czy polecacie jakiś soundbar itp. do takiego tv?
    marcind85
    Level 6  
    Jeszcze mam pytanie o kąty widzenia. Telewizor planuję powiesić na ścianie. oglądany będzie zazwyczaj wieczorem z pozycji leżącej, natomiast czasami będę grał siedząc. Jaka różnica wysokości w pozycji pionowej nie będzie powodowała efektów matrycy VA?
    Ludwik XVI
    W każdyn tv ciut inaczej.
    Lepiej trzymać się standardu wieszania tv czyli mniej więcej środek ekranu na wysokości oczy podczas siedzenia na kanapie.
    User removed account
    Level 1  
    marcind85
    Level 6  
    Tak ok. 40 cm

Dodano po 2 [minuty]:

Jeszcze pytanie co do wieszaka na ścianę. Co warto kupić? Zależy mi, żeby miał duży zakres regulacji.
    Samsung UE55NU7442U
    User removed account
    Level 1  
    marcind85
    Level 6  
    Ogromnie dziękuję za wszystkie rady i cierpliwość.
    Ostatecznie wybrałem zestaw 55NU7472 i soundbar Yamaha YAS-107
    Pozdrawiam
    marcind85
    Level 6  
    OK, za jakiś czas odezwę się i podzielę wrażeniami. Na razie czekam na dostarczenie sprzętu