Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Sticker do telefonu GSM? - Świetlny sygnał dzwonienia

remot 28 Jan 2019 16:04 411 3
    remot
    Level 32  
    Starsza osoba, niedosłysząca.
    Ogląda TV z dużym poziomem głośności.
    Czy jest sposób aby, odkładając telefon zawsze w pobliżu jakiegoś urządzenia - mogło ono, w sposób wizualny, informować o rozmowie przychodzącej?
    Dawno temu miałem takiego - stickera ale chodzi m o urządzenie bardziej - stacjonarne, że się tak wyrażę.
    adamjur1
    Level 41  
    są urządzenia reagujące na rozjaśnianie się ekranu jak dzwoni telefon ale trzeba element optyczny przykleić do niego . Robiłem tak budkę przemysłową z samsunga plus zestaw słuchawkowy w hali o hałasie ponad 120 dB.Telefon traci jednak mobilność.
    Jak jesteś zainteresowany tym rozwiązaniem mogę pogrzebać w szafach, gdzieś mam drugi egzemplarz i wtedy podam Ci typ .
    Pozdr.J
    Ture11
    Level 38  
    remot wrote:
    jakiegoś urządzenia - mogło ono, w sposób wizualny, informować o rozmowie przychodzącej?

Każdy zestaw głośnomówiący ma diodkę migającą gdy nadchodzi połączenie... Problem w tym, że lekko błyska ona też cały czas (sygnalizuje sparowanie z Bluetooth).

remot wrote:
    Dawno temu miałem takiego - stickera

Niestety, działanie tych bajerów skończyło się wraz z "wyjściem z mody" standardu 2G. Takie nalepki nie reagują na 3G.
    Jeśli telefon da się przełączyć w 2G - taka nalepka zadziała. W skuterach (np. Boatian) montuje się na desce rozdzielczej takie kontrolki, zasilane z akumulatora (12 V) - można kupić gdzieś taki moduł na Allegro na pewno. Do tego zasilacz lub może nawet bateria A123 (12 V). Problem w tym, że zarówno taki moduł, jak i nalepka reagują nie tylko na dzwonienie telefonu, ale też na logowanie do sieci, logowanie do innej stacji bazowej czy przesył innych informacji po 2G. Często powodowałoby to fałszywe alarmy...
    adamjur1
    Level 41  
    witam
    Odszukałem na jakim kicie robiłem to sygnalizowanie dzwonienia do komórki
    velleman kit remote control via mobile phone MK 160 nie pamiętam gdzie to kupiłem - może w conrad.com
    Powodzenia
    Pozdr. J.