Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

SATEL INTEGRA 64 + INT-SCR-BL - ze zworą, sterowaniem czasowym i przyciskiem

28 Sty 2019 17:01 504 13
  • Poziom 8  
    Cześć,
    Chciałbym się zapytać czy dobrze narysowałem schemat do podłączenia zwory elektromagnetycznej z klawiaturą INT-SCR-BL i integrą 64.

Założenie jest takie, że w zwora ma być otwarta, czyli drzwi może otworzyć każdy w godzinach od 6:00 do 22:00 natomiast w godzinach 22:00-6:00 aby otworzyć drzwi z zewnątrz trzeba wpisać kod albo przybliżyć kartę, a z wewnątrz wcisnąć przycisk.
    1. Jeśli jest to możliwe to czy mogę sterowanie czasowe ustawić w centrali?
    2. Czy mogę podpiąć do tego łączniki dzwonkowy wewnątrz pomieszczenia i ustawić jego impuls w centrali tak aby po naciśnięciu przycisku mam 10 sekund na otworzenie drzwi i wyjście z pomieszczenia?

SATEL INTEGRA 64 + INT-SCR-BL - ze zworą, sterowaniem czasowym i przyciskiem
  • Relpol przekaźniki

• Poziom 43  
    Dlaczego zwora sterowana z centrali a nie klawiatury?
    Dlaczego zasilana z centrali a nie osobnego zasilania?
  • Poziom 8  
    @sosarek
    szara żyła styku wspólnego wychodzi z klawiatury więc pomyślałem, że to jest "przekaźnik który trzeba zasilić", aby następnie uzyskać napięcie na styku NO i zasilić zworę.
    Zwora jest na napięcie 12V więc takie mam na wyjściu z centrali - i dodatkowo chwiałem tą zworą sterować z centrali tak aby po godzinie 6:00 wyłączyć napięcie a od godziny 22:00 załączyć napięcie, żeby zwora trzymała drzwi.

• Poziom 43  
    nfsmw10 napisał:
    Zwora jest na napięcie 12V więc takie mam na wyjściu z centrali

No i co z tego? Jaki ma pobór prądu a ile wynosi wydajność prądowa zasilacza centrali?
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 8  
    @sosarek
    INTEGRA 64 Wydajność prądowa zasilacza: 3 A
    Prąd zwory to 300mA

• Poziom 43  
    Ile pobierają inne urządzenia w systemie?
    Zworę zasil z osobnego zasilacza(najlepiej buforowego.
  • Admin Zabezpieczenia Stacjonarne
    nfsmw10 napisał:
    INTEGRA 64 Wydajność prądowa zasilacza: 3 A
    Prąd zwory to 300mA

OK. To teraz wystarczy jak kolega policzy obecne zapotrzebowanie systemu na prąd, a potem sprawdzi, ile system będzie w stanie pracować na akumulatorze z podłączoną zworą i czy ten rezultat jest dla kolegi satysfakcjonujący. I jedną sprawę będziemy mieć z głowy. Zostanie podłączenie i zaprogramowanie.
    Napisał kolega o przycisku wyjścia. A czy obok niego przewidział kolega jeszcze jeden przycisk....
  • Specjalista - CCTV i Alarmy Stacjonarne
    nfsmw10 napisał:
    Chciałbym się zapytać czy dobrze narysowałem schemat do podłączenia zwory elektromagnetycznej z klawiaturą INT-SCR-BL i integrą 64.

Jeśli dobrze zrozumiałem kolegi zamysł to na schemacie jest błąd, ze zworą ma być połączony styk NC przekaźnika a nie NO.

Chociaż jeśli prąd centrali na to pozwala to zworę podpiął bym po prostu do wyjścia wysokoprądowego centrali, przekaźnik klawiatury oraz przycisk dzwonkowy podał bym na wejście centrali i logiką sterował zworą, tak chyba będzie łatwiej i logiczniej z uwagi na sterowanie timerem.

suworow napisał:
    A czy obok niego przewidział kolega jeszcze jeden przycisk....

Zapewne chodzi o ten którego zabrakło ostatnio w Koszalinie?
  • Admin Zabezpieczenia Stacjonarne
    kood napisał:
    Zapewne chodzi o ten którego zabrakło ostatnio w Koszalinie?

Tak sobie sprawdzam, czy aby nasz drogi pytający wie co robi i czy warto mu w tym pomagać.
  • Poziom 18  
    nfsmw10 napisał:
    Cześć,

Źle narysowany gdyż nie jest kompletny.Brakuje poza wieloma elementami i połączeniami, przede wszystkim awaryjnego przycisku wyjścia. Zawsze muszą być dwa przyciski wyjścia główny podłączony do klawiatury INT-SCR-BL i awaryjny bezpośrednio odcinającego prąd od zwory.(np zwykły przycisk nie zadziała, gdy centrala będzie uszkodzona i nie będzie można wyjść z pomieszczenia)
    Zasilanie zwory możesz podłączyć bezpośrednio z centrali , lecz trzeba pamiętać o diodzie półprzewodnikowej, którą należy zamontować w zworze aby ograniczyć przepięcia elektromagnetyczne oraz trzeba sprawdzić czy dodatkowe stałe obciążenie 0,3 A z centrali
    nie zmieni gwarantowanego czasu pracy systemu alarmowego z akumulatorów w przypadku braku zasilania 230V, czyli na nowo policzyć bilans prądowy systemu alarmowego zintegrowanego z systemem SKD i sprawdzić czy jest zgodny z wymaganymi normami (sprawy ubezpieczeniowe). W małych układach SKD takie rozwiązanie jest stosowane już na etapie projektowania i obliczania bilansu prądowego centrali alarmowej, w większych zwory zasila się poprzez dodatkowy zasilacz.
    nfsmw10 napisał:

Założenie jest takie, że w zwora ma być otwarta, czyli drzwi może otworzyć każdy w godzinach od 6:00 do 22:00 natomiast w godzinach 22:00-6:00 aby otworzyć drzwi z zewnątrz trzeba wpisać kod albo przybliżyć kartę, a z wewnątrz wcisnąć przycisk.
    1. Jeśli jest to możliwe to czy mogę sterowanie czasowe ustawić w centrali?

Tak, sterowanie czasowe możesz ustawić poprzez stworzenie nowej strefy, typ strefy - sterowania timerem. Zasilanie zwory poprzez przekaźnik sterowany masą z wyjścia niskoprądowego centrali o typie wyjścia - wskaźnik czuwania z zaznaczeniem tylko strefy sterowanej timerem. Szeregowo z przekaźnikiem podłączyć zasilanie zwory także poprzez klawiaturę INT-SCR-BL
    nfsmw10 napisał:

2. Czy mogę podpiąć do tego łączniki dzwonkowy wewnątrz pomieszczenia i ustawić jego impuls w centrali tak aby po naciśnięciu przycisku mam 10 sekund na otworzenie drzwi i wyjście z pomieszczenia?

Jak najbardziej podłączasz ten łącznik do odpowiedniego kabelka w klawiaturze INT-SCR-BL i ustawiasz myszką w INT-SCR-BL czas działania zamka 10 sek.
    Wbrew pozorom montaż SKD, poprawne, bez błędów programowanie INT-SCR-BL i Integra 64 oraz połączenia kablowe są dość skomplikowane i jeśli tego nigdy nie robiłeś trzeba rozważyć czy nie lepiej zapłacić parę złotych firmie alarmowej za wykonanie tej pracy profesjonalnie.
    Rob888 napisał:
    Tak, sterowanie czasowe możesz ustawić poprzez stworzenie nowej strefy, typ strefy - sterowania timerem. Zasilanie zwory poprzez przekaźnik sterowany masą z wyjścia niskoprądowego centrali o typie wyjścia - wskaźnik czuwania z zaznaczeniem tylko strefy sterowanej timerem.

Chcesz tworzyć nową strefę sterowaną timerem tylko po to aby jej stan czuwania sterował wyjściem wskaźnik czuwania. Po co takie kombinacje alpejskie tworzyć, przecież Integra ma dedykowane wyjście "Timer"

Rob888 napisał:
    Jak najbardziej podłączasz ten łącznik do odpowiedniego kabelka w klawiaturze INT-SCR-BL

Może kolega podać kolor tego kabelka w INT-SCR-BL do którego można podpiąć ten przycisk?
  • Specjalista - Alarmy Stacjonarne
    kood napisał:
    Może kolega podać kolor tego kabelka w INT-SCR-BL do którego można podpiąć ten przycisk?

Pewnie koledze Rob888 pomyliła się kwestia fioletowego kabelka lub nawyk z INT-R, gdzie tam jest wejście na przycisk. Jakby nie było, istnieje specjalny typ reakcji "58 - techniczny przycisk drzwi". Naruszenie tego wejścia może załączyć przekaźnik w wybranej klawiaturze strefowej.
  • Poziom 18  
    kood napisał:

Chcesz tworzyć nową strefę sterowaną timerem tylko po to aby jej stan czuwania sterował wyjściem wskaźnik czuwania. Po co takie kombinacje alpejskie tworzyć, przecież Integra ma dedykowane wyjście "Timer"

Słuszna uwaga, wystarczy wysterować wyjściem timer odpowiedni timer.

kood napisał:

Kolejna słuszna uwaga.Pomyliło mi się z przyciskiem dzwonka. Przycisk dzwonka można bezpośrednio podłączyć do klawiatury INT-SCR-BL natomiast przycisk wyjścia nie można. Przycisk wyjścia podłączamy bezpośrednio pod wolne wejście centrali alarmowej.
    Rob888 napisał:
    Przycisk dzwonka można bezpośrednio podłączyć do klawiatury INT-SCR-BL natomiast przycisk wyjścia nie można.

Nie przycisk dzwonka tylko dzwonek można bezpośrednio do tej klawiatury podpiąć, oczywiście pamiętając o obciążalności prądowej tego wyjścia :)