Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie pompy za sprzęgłem Junkers

28 Sty 2019 17:04 531 7
  • Poziom 15  
    Witam.
    Gdzie powinna być podłączona w kotle dodatkowa pompa do CO która jest za sprzęgłem hydraulicznym ? ( sama podłogówka, brak mieszaczy itd ) Serwisant który uruchamiał kocioł i podłączał wpiął go w kostkę koloru zielonego w instrukcji opisanej jako brak funkcji. Jak to zobaczyłem przepiąłem w kostkę fioletową opisaną jako przyłącze pompy cyrkulacyjnej lub zewnętrznej pompy za sprzęgłem . Czy dobrze podpiąłem czy powinna być pod kostką zieloną ? Pompa mimo ustawienia wybiegu na 30 min w CW400 i opcji serwisowej 2.5E i sterowania inteligentnego pompą na kotle cały czas pracuje pomimo , że ta w kotle się wyłącza prawidłowo
    Podłączenie pompy za sprzęgłem Junkers Podłączenie pompy za sprzęgłem Junkers Podłączenie pompy za sprzęgłem Junkers
  • Poziom 16  
    Witam

Nie podajesz modelu kotła, po złączach przypuszczam ze to Cerapur ZSB 14 bądź 24 - 5 .
    W tym kotle kostka fioletowa, z tego co pamiętam służy do pompy cyrkulacyjnej, druga funkcja nie jest realizowana (ale może się mylę).
    Obawiam się, że będziesz zmuszony dokupić moduł MM100 aby ta pompa prawidłowo pracowała.
    Czujnik sprzęgła masz podpięty do kotła?

pozdr
    Krzyzak11
  • Poziom 15  
    Tak, Cerapur ZSB 24-5C
    Zamieściłem zdjęcie instrukcji i tam jest , że kostka fioletowa to pompa CO za sprzęgłem. Dlaczego twierdzisz, że nie ma takiej funkcji ?
    Czujnik sprzęgła jest wpięty według instrukcji do kotła.
  • Poziom 16  
    Funkcja 2.5E ustawiasz na 2 i ok zatwierdzasz.Ta pompa pracuje równolegle jak pompa w kotle w trybie co.
  • Poziom 16  
    Sprawdziłem i powinno działać. Pod warunkiem, że masz regulator pogodowy CW400 .
    pompa poniżej temperatury 3 stopnie na zewnątrz, chodzi cały czas - włącza się ochrona przeciwzamrożeniowa

pozdr
    Krzyzak11
  • Poziom 15  
    Pod którą kostką ? Tak jak jest czy tak jak podłączył serwisant ?
    co do ochrony przeciw zamrożeniowej w cw400 można ustawić temp jaką się chce.
    2.5E mam włączone na 2, ale nie o to pytałem.
  • Pomocny post
    Poziom 16  
    Na fioletową, tam gdzie jest pompa z kranikiem/grzejnikiem
    Przy takiej konfiguracji jak piszesz powyżej, pompa będzie działać, gdy będzie włączone pompa kotłowa.
    Jeżeli pompa w kotle pracuje wtedy i tą podłączona do fioletowej kostki też będzie pracować.

Sprawdź to, gdy na dworze będzie plus 8-10 stopni.

Warunek musisz mieć regulator CW400, ale taki masz

Pozdr
    Krzyzak11
  • Poziom 9  
    Mam podobne pytanie jak w poście - tylko proszę o uściślenie.

Mam moduł TERMET wielostrefowy, dwa obiegi na sprzęgle - grzejniki i podłogówka.

Aktualnie podpięty do modułu niezależny regulator - euroster2006 - temp za niska wzg zadanej - zwiera styk, temp wyższa- rozwiera.

Pytanie - czy mając moduł CW400 w tym samym pomieszczeniu gdzie Euroster obecnie, podpięty po BUS do kotła -
    da się zrealizować funkcje sterowania Modułem wielostrefowym (obiegiem podłogówki), tak jak robi to obecnie Euroster?
    Czyli CW400 do kotła, a z fioletowej kostki (styk bez potencjalowy) do obiegu podłogówki w module wielostrefowym Termet?