Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Samsung SmartTV + miniwieża Yamaha + Netflix = buczenie

28 Sty 2019 18:10 459 6
  • Poziom 2  
    Jestem nowy na forum więc na początek:
    Serdecznie witam wszystkich!
    Postanowiłem napisać tutaj ponieważ nie mogę znaleźć odpowiedzi na mój problem ani w googlach, ani u wsparcia technicznego producentów. Problem jest zdaje się dość nietypowy.
    Posiadam zestaw Yamaha MusicCast MCR-N670D + Subwoofer YST-FSW050. Mam go podłączonego z telewizorem Samsung UE55NU7102 za pomocą kabla optycznego. Generalnie zestaw sprawuje się bardzo dobrze, przy słuchaniu muzyki z PC czy też oglądaniu TV. Problem pojawia się w momencie uruchamiania na telewizorze aplikacji Netflix - po jej uruchomieniu głośniki Yamahy zaczynają strasznie buczeć i nie da się nic obejrzeć. Jest to dla mnie tym bardziej zaskakujące, że problem występuje tylko przy Netflixie. Czy ktoś z Was spotkał się może z podobną sytuacją?
  • Pomocny post
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Ja się nie spotkałem. Jakie to "buczenie"? Przydźwięk sieciowy? Możesz dać próbkę?
  • Poziom 2  
    Dzięki za zainteresowanie. Poniżej link do filmiku, na którym nagrałem trzeszczenie.
    Na początku dźwięk leci prosto z TV. Potem przełączam na digital.

UWAGA: oglądać na mocno przyciszonym dźwięku!

https://youtu.be/wGip-9CH1ws
  • Poziom 42  
    Stan_Dembinsky napisał:
    Potem przełączam na digital.

Czegoś tu nie rozumiem ...

Dlaczego w momencie oglądania Netflix kolega przełącza Yamahę w tryb Digital?
    Jeżeli NetFilx jest odbierany za pomocą aplikacji telewizora, to przełączenie z programu telewizyjnego na aplikację NetFilx nie powinno wpływać na wzmacniacz.
    Mam tu na myśli, że nie ma potrzeby jego przełączania.
    Jeśli Yamaha odbiera sygnał audio stacji TV poprzez przewód optyczny, to tak samo powinien przechodzić dźwięk z Netflix.

Swoją drogą, w pokazanym przykładzie na YT na ekranie telewizora jest pokazany program telewizyjny czy NetFlix?
  • Pomocny post
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Stan_Dembinsky napisał:
    Dzięki za zainteresowanie. Poniżej link do filmiku, na którym nagrałem trzeszczenie.
    Na początku dźwięk leci prosto z TV. Potem przełączam na digital.
    ...

To nie jest "buczenie" tylko objaw niewłaściwego dekodowania sygnału cyfrowego, dźwięku, przez amplituner. A dokładnie, to braku dekodowania.
    Sprawdź ustawienia "formatu" sygnału dzwięku wysyłanego przez TV do amplitunera.
    Przełącz amplituner na pobieranie sygnału z wejścia toslink, ustaw jakąś niewielką głośność i zmieniaj ustawienia TV do momentu, w którym usłyszysz właściwy dźwięk z amplitunera.
    To co "odbiera" TV, nie ma znaczenia bo jest przez układy TV dekodowane, dźwięk, i wysyłane po optyku do amplitunera. Zgodnie z ustawieniami, o których wspomniałem wcześniej.
  • Poziom 2  
    Dzięki za pomoc @Grzegorz Markowski. Udało się, tak jak napisałeś wystarczyło zmienić format dźwięku wyjściowego.
  • Poziom 2  
    Dzięki za pomoc @Grzegorz Markowski. Udało się, tak jak napisałeś wystarczyło zmienić format dźwięku wyjściowego.

Dodano po 1 [minuty]:

Zmieniłem format dźwięku wyjściowego z TV na odtwarzacz Yamahy.