Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Jak odzyskac klucz produktu windows przy braku nalepki licencyjnej

28 Sty 2019 18:31 348 9
  • Poziom 3  
    Prośba o pomoc. Jak mogłabym odzyskać zapisany na komputerze oryginalny klucz produktu Windows? Nalepki brak.Próbowano przez program Key Finder czy Windows Product Key Viewer i niestety te programy pokazują klucz, ale jak próbowałam aktywować to niestety zawsze informacja od Microsoftu, że klucz wydaje się być prawidłowym czy domyślnym kluczem itp. Niestety nie mam wiedzy, jak można odzyskać z płyty głównej. Pomocy, jaki jest sposób na to?
  • Poziom 11  
    Mi zawsze pomaga AIDA64, ale niestety nie jest to program darmowy.
    Na płycie głównej nie ma klucza Windows, chyba, że chodzi Ci o fragment oprogramowania z BIOSu w którym dodany jest SLIC: Software Licensing Description Table.
  • Poziom 3  
    Ale jak go można wyciągnąć z rejestru?
  • Poziom 11  
    Program AIDA64 go wyciąga z rejestru. Odpalasz i w grupie Programy/Licencje już go widzisz i kopiujesz. O ile jest w ogóle w rejestrze to tylko w zmienionej/zakodowanej postaci.
    A jednak znalazłem go w rejestrze w kluczu Komputer\HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\SoftwareProtectionPlatform pod BackupProductKeyDefault=...
  • Poziom 3  
    super cudna rada zgawryla!wyprubowalam u kolezanki i tak jak napisales ze dziala jak trzeba.Pózniej wieczorem sprubuje u siebie i napewno sie podziele.Dziekuje
  • Moderator - Komputery Serwis
    Wyciąganie klucza aktywacji z wersji Windows "aktywowanej" przez producenta nie ma najmniejszego sensu. Nie jest on unikatowy i różni się od klucza, który widniał na naklejce (w przypadku Winxp/Vista/7). W przypadku Windows 8/8.1/10 klucza już na naklejce nie było, ale nie jest on potrzebny do reinstalacji systemu. W przypadku Windows XP/Vista/7 producent aktywował Windows za pomocą innej metody - odpowiedniego numeru (tego, który się wyciągnie grzebiąc w rejestrze) oraz odpowiedniego certyfikatu, w który była wyposażona wersja Windows dedykowana dla lanego producenta.

W każdym przypadku, wyciąganie klucza produktu z wersji preinstalowanej przez producenta nie ma najmniejszego sensu, taki klucz albo nie jest potrzebny, albo nie umożliwi aktywacji.
  • Poziom 3  
    Dziękuję bardzo wszystkim użytkownikom za wspaniałe rady odnośnie tego tematu. Pomogły mi. Bardzo wszystkim dziękuję i pozdrawiam. jolantamasz