Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Samsung WF80F7E6U6X - Mozliwe ze uszkodzony beben i lozysko.

28 Sty 2019 20:18 354 10
  • Poziom 2  
    Czesc!

Wczoraj w czasie wirowania (4 minuty do konca prania) rozlegl sie bardzo glosny dzwiek jakby cos peklo lub strzelilo. Pralka zaczela wibrowac i zachowywac jakby do srodka wrzucono cegle w czasie wirowania. Wylaczylem ja mimo ze dalej chciala w tym stanie sie krecic. Otrworzylem drzwi i sie okazalo ze gumowy rekaw jest postrzepiony i pozadzierany. Do tego beben nie byl na srodku a lekko po lewej i ku gorze, ok 3-4 cm. Gdy pokrecilem bebnem to nie bylo oporu ale krecil sie jak mimosrod. Otworzylem obudowe pralki bo myslalem ze moze jedna ze sprezyn pekla ale sie okazalo ze obie gorne sprezyny sa cale. Dodatkowo dolne resory czy jak to sie nazywa tez sa w porzadku. Silnik jest pod bebnem na pasku i wszystko pracuje ok gdy pokrece reka. Tutaj luzow nie widac. Wyglada na to ze lozysko padlo - tak wyczytalem na necie. Tutaj jest filmik jak krece bebnem. Prosilbym o jakies wskazowki. Brat mowi ze da sie naprawic ale sporo czasu i koszty beda mnie wynosic ok £90 same czesci. Pralka kosztowala £600 w 2013.... Jestem zawiedziony jakoscia Samsunga chociaz inne sprzety daja rade.

• Specjalista AGD
    Wgląda na upierniczony krzyżak bębna, tyle można po filmie powiedzieć, że "na to wygląda".

mroczek82 napisał:
    Jestem zawiedziony jakoscia Samsunga

Heh, czego się spodziewałeś, że 20 lat będzie chodzić ? Swoją szajsungowatą norme wyrobiła.
  • Poziom 26  
    6 lat prania to jak na współczesne sprzęty to i tak sporo. Ale do tematu. Ściągnij pasek napędowy z silnika i jedna osoba patrzy na koło napędowe bębna zespołu piorącego a Ty chwytając rękami na metalowy bęben przesuwaj go w lewo, prawo, góra i dół. Jeżeli koło pasowe przemieszcza się tak samo to może świadczyć, że tylko łożyska a zwłaszcza wewnętrzne wysypało się. A jeżeli koło stoi w miejscu to niestety krzyżak bębna połamany - koszt dużo większy niż same łożyska i simering. Po takiej wstępnej diagnozie możesz rozebrać wannę zespołu piorącego i wówczas ukaże się obraz jak na dłoni.
  • Poziom 2  
    Jutro bedziemy dalej ja rozbierac wiec dam znac.

mrice napisał:
    Heh, czego się spodziewałeś, że 20 lat będzie chodzić ? Swoją szajsungowatą norme wyrobiła.

Znajomi maja Beko, Hotpoint i inne polowe a nawet wiecej tansze i smigaja po 10 lat, dlatego jestem zawiedziony :)
  • Poziom 16  
    Dokładnie. Szukaj nowych części najlepiej oryginałów bo podróby to do d..... A jak nie to nową pralkę.
  • Specjalista AGD
    mroczek82 napisał:
    i smigaja po 10 lat

Bo sprzęt jest jak wino, im starszy tym lepszy.

Boryc2014 napisał:
    Szukaj nowych części najlepiej oryginałów bo potruby to do d.....

Bardzo ciekawa teoria, jednakże raczej nie poparta doświadczeniem serwisowym...
  • Poziom 36  
    Znajomi kolegi mają Beko, Ariston, ale gdy im zużyją się łożyska lub pęknie krzyżak bębna to wyrzucą pralkę bo zbiorniki u tych producentów są zgrzewane.
    Natomiast kolega może zakupić krzyżak i wymienić, ale pozostaje kwestia ceny części.
  • Specjalista AGD
    Kenworth 18 napisał:
    pozostaje kwestia ceny części.

ok 500 złociszy za sam krzyżak.
  • Poziom 16  
    Więc czy jest sens naprawy???Raczej chyba nie.
  • Poziom 2  
    Hejka. Troche z opoznieniem ale odpisuje. Polecial pajak bebna czy jak niektorzy mowia krzyzak. Miska bebna odkrecana wiec koszt to krzyzak, uszczelka i rekaw gumowy.

Znalazlem krzyzak £80 z dostawa.

Pralka Samsung WF80F7E6U6X - Mozliwe ze uszkodzony beben i lozysko.

Rekawy chodza po £30-£60 a uszczelki nadal szukam.

Jednak zanim cos kupie, kolega bedzie probowal zespawac krzyzak, czy to dobry pomysl?
  • Specjalista AGD
    mroczek82 napisał:
    Jednak zanim cos kupie, kolega bedzie probowal zespawac krzyzak, czy to dobry pomysl?

Przyklepanie syfa pudrem, nie robił bym tego.