Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Seat Leon 1M1 1.6 16V 2001r - Kodowanie pilotów, moduł komfortu, błędy

kowal-dr 28 Sty 2019 20:51 1020 0
    kowal-dr
    Poziom 15  
    Witam,

Posiadam auto jak w temacie, mam do niego tylko jeden pilot który ma płytkę centralnego zamka i transponder immobilisera.

Ostatnio jak wróciłem ze sklepu pilot przestał otwierać auto. Uzbroiłem się w narzędzie diagnostyczne i w module komfortu pojawił się błąd o nr 0955 : Kluczyk 1 - przekroczona granica adaptacji.

Wykonałem więc procedurę dodania pilota do modułu komfortu - zapisanie bloku 00, w kanale 1 ustawiłem wartość 1 (taka też była), test, zapisanie, nacisnąłem guzik "unlock" - pilot dostał dodany bo słychać było pyknięcie przekaźnika - auto nie ma alarmu.

Pojawił się zaś inny problem - pilot działa jedynie z bardzo bliskiej odległości - z okolic lusterka po stronie kierowcy i z wnetrza, z okolic siedzenia kierowcy. Wcześniej miał dużo większy zasięg.

Pożyczyłem więc jeden z kluczyków, oryginalny od kolegi również posiadającego Leona, tyleże 1.8T i spróbowałem dodać oba piloty na raz wpisując w 1 kanale wartość dwa i zapisując - naciskając przycisk odblokowania przekaźnik pyka jedynie przy moim słabo działającym pilocie a przy drugim już nie i w kanale 1 cały czas jest zapisana wartość "1". Dodatkowo pojawia się błąd 1179 : Nieprawidłowe programowanie pilotów (mój pilot działa)

Oba piloty są na 433MHz, moduł komfortu u mnie to : 1C0959799E, napisy na kluczyku: 730 955 00; 433MHz 5FA007690.
    Nie za bardzo wiem co teraz zrobić - szukać oryginalnego pilota, zamiennika czy oddać do przelutowania pilot który stracił zasięg? Nie rozumiem też czemu moduł nie chce przyjąć innego pilota w teorii takiego samego? Może to w nim jest problem ? Seat Leon 1M1 1.6 16V 2001r - Kodowanie pilotów, moduł komfortu, błędy

Seat Leon 1M1 1.6 16V 2001r - Kodowanie pilotów, moduł komfortu, błędy